Chojniczanka – Sandecja 1:0 (koniec) | Pogoń Sdl. – Radunia 0:3 (koniec)
Piątek 26.04.2024, 19:30 • Stadion Miejski, Chojnice • 2. Liga • 30. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 19:30.
    Historia spotkań
    Chojniczanka gotowa do meczu

Zapraszamy na relację na żywo z meczu II ligi w Chojnicach. Chojniczanka zmierzy się w nim z Sandecją Nowy Sącz. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 19:30.
    Jedenastka Sandecji
    Zestawienie Chojniczanki

Wyjściowe składy:

Chojniczanka Chojnice: Antkowiak – Szumilas, Goliński, Edmundsson, Banach, Nowacki, Kolesar, Vitalucci, Szymusik, Prałat, Sabala.
    Zmiany: Lic – Paprzycki, Boczek, Skiba, Firmino, Raburski, Benvindo, Kozina, Korczyc.
    Trener: Krzysztof Brede

Sandecja Nowy Sącz: Polacek – Buchta, Słaby, Bartków, Nawotka, Talar, Potoma, Kołbon, Gołębiowski, Wolsztyński, Kamiński.
    Zmiany: Sokół – Szufryn, Maślanka, Rutkowski, Marcinho, Sobczak, Vaclavik, Orzeł, Wilczyński.
    Trener: Robert Kasperczyk

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

Rozpoczęła się rozgrzewka na stadionie w Chojnicach.

1

2
    Rozpoczęła się rywalizacja na stadionie w Chojnicach. Pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia.

5
    Gospodarze wyszli na boisko w czerwono-żółtych strojach. Z kolei Sandecja Nowy Sącz w niebieskich strojach z białymi elementami.

6
    Szansa na zagrożenie Chojniczance dośrodkowaniem z rzutu wolnego na wysokości pola karnego przeciwnika. Poradzili sobie z zagraniem gospodarze.

6
    Mateusz Bartków napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

7
    Chojniczanka mogła wznowić granie od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

8
    Akcja indywidualna przeprowadzona na połowie przeciwnika przez rozpędzonego Radosława Gołębiowskiego.

10
    Aktywnie na początku spotkania piłkarze Sandecji Nowy Sącz.

11
    Grzegorz Szymusik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na własnej połowie boiska.

12
    Interweniowali nowosądeczanie i nie pozwolili Chojniczance na zakończenie ataku uderzeniem.

13
    Podniosła się temperatura w pobliżu bramki przyjezdnych po dośrodkowaniu.

14
    Gospodarze zaczynają coraz dłużej utrzymywać się w posiadaniu piłki.

15
    Przewinienie na wysokości koła środkowego i jest przerwa w grze spowodowana urazem Tomasza Nawotki.

16
    Chojniczanka przeprowadziła atak zakończony uderzeniem celnym. Próba pokonania Martina Polacka była zbyt banalna.

17
    Ponownie przewinienie i ma co robić od początku spotkania z krewkimi zawodnikami sędzia Damian Krumplewski.

19
    Rozpędza się drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Brede. Coraz częściej piłka szybuje albo sunie w kierunku bramki Martina Polacka.

20
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Valerijs Sabala. Pozycja do umieszczenia piłki w bramce nie była w stu procentach komfortowa i napastnik Chojniczanki nie zmieścił piłki między słupkami!

21
    Przez moment przyjezdni domagali się przyznania im rzutu karnego.

21
    Petr Buchta napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

22
    Piłka krążyła między zawodnikami w środkowej strefie boiska.

23
    Sandecja Nowy Sącz nie przedostała się kontratakiem w pobliże bramki strzeżonej przez Michała Antkowiaka.

24
    Sandecja odpowiedziała w 24. minucie strzałem celnym. Piłka znalazła się kilkanaście metrów od bramki i pod nogami Rafała Wolsztyńskiego. Kopnięcie było odrobinę zbyt delikatne i nie dał się nim zaskoczyć Michał Antkowiak.

26
    Przyblokowane uderzenie oznacza korner dla zespołu z województw małopolskiego.

27
    Nieudane zagranie Radosław Gołębiowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

28
    Kombinacyjna wymiana podań i na jej zakończenie kompletnie nieudane dośrodkowanie Rafała Wolsztyńskiego.

29
    Daleko wyekspediowana piłka przez obrońców Chojniczanki.

30
    Dwa kwadranse meczu za drugoligowcami.

31
    Chojniczanka wymieniła podania na boku boiska.

33
    Chojniczanka spróbuje wykorzystać ostatni kwadrans w pierwszej połowie do zdobycia prowadzenia.

34
    Tym razem Damian Krumplewski nie przerwał grania pomimo protestów.

35
    Poradzili sobie dobrze rozstawieni gospodarze z dośrodkowaniem Tomasza Nawotki. Z kolei Chojniczanka odpowiedziała kontratakiem Antoniego Prałata i strzałem prosto w bramkarza.

36
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom.

37
    Przewinienie Rafała Wolsztyńskiego na wysokości koła środkowego.

38
    Niebezpieczne dośrodkowanie w kierunku centralnie ustawionego Valerijsa Sabali, jednak poskromione przez nowosądeczan.

39
    Uderzenie zza pola karnego Wojciecha Szumilasa. Nie stanowiło ono wielkiego niebezpieczeństwa dla Martina Polacka.

40
    Pozostało pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu.

41
    Przeciągnięte dośrodkowanie na zakończenie dwójkowego ataku Antoniego Prałata oraz Wojciecha Szumilasa.

42
    Kompletnie nieudane uderzenie na zakończenie zbyt egoistycznego natarcia Valerijsa Sabali.

42
    Jakub Goliński napomniany żółtą kartką za uderzenie przeciwnika łokciem.

43
    Wycofanie piłki aż do bramkarza Martina Polacka.

44
    Peter Kolesar napomniany żółtą kartką za awanturowanie się.

44
    Czy będzie doliczony czas?

45
    Doliczona minuta.

45+1

Sytuacji podbramkowych było niewiele, a pierwsza połowa zakończyła się rozczarowującym, bezbramkowym remisem. Chojniczanka nie zdominowała drugoligowego marudera, a kiedy oddawała strzały celne, to nie były one dużym zagrożeniem dla Martina Polacka.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Pierwsza połowa na remis
    Czekamy na gola!

Niebawem wznowienie rywalizacji po przerwie.

46

47
    Pora na ofensywne przyspieszenia w obu stronach stadionu po powrocie zespołów z szatni na boisko.

49
    W przerwie obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na dokonanie zmian w podstawowych jedenastkach.

50
    Chojniczanka w rozegraniu piłki.

52
    Jakby uważali piłkarze na to, żeby nie kontynuować festiwalu żółtych kartek z pierwszej połowy spotkania.

53
    Nowosądeczanie wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

54
    Będzie pierwsza zmiana zaproponowana przez szkoleniowca chojniczan.

55
    Chojniczanka Chojnice dokonuje zmiany:
    Kolesar opuszcza boisko a pojawia się na nim Kozina.

56
    Naciska Chojniczanka.

57
    Gol dla Chojniczanki!
    Gola strzelił VALERIJS SABALA!

W 57. minucie nastąpił przełom w meczu. W pierwszej połowie strzały Valerijsa Sabali były jeszcze dalekie od perfekcyjnych. Po zmianie stron były król strzelców zaplecza PKO Ekstraklasy znalazł już sposób na pokonanie swoim uderzeniem Martina Polacka. Chojniczanka znalazła się na jednobramkowym prowadzeniu!

59
    Nieudane zachowanie zawodników Sandecji Nowy Sącz w kontrataku. Przyjezdni muszą gonić wynik.

60
    Godzina meczu za drugoligowcami.

62
    Być może niebawem będą zmiany personalne w zagubionym zespole z województwa małopolskiego.

63
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

64
    Po nieudanym rozegraniu zawodników Chojniczanki wznowienie od bramki zostało przyznane gościom.

65
    Sandecja Nowy Sącz dokonuje zmiany:
    Kamiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Maślanka.

65
    Talar opuszcza boisko a pojawia się na nim Sobczak.

66
    Potoma opuszcza boisko a pojawia się na nim Wilczyński.

67
    Damian Nowacki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

68
    Potrójna zmiana została zaproponowana przez szkoleniowca przyjezdnych.

70
    Ponownie ostre przewinienie i to może być kolejne napomnienie żółtym kartonikiem.

72
    Antoni Prałat napomniany żółtą kartką za popełnienie ostrego przewinienia.

73
    Ponownie nie przebierają w środkach piłkarze obu zespołów.

74
    Kamil Sobczak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans regulaminowego czasu przed zakończeniem spotkania.

77
    Możliwość sprawienia problemu gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego. Piłka została ustawiona w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pozycja nadawała się do dośrodkowania. Tylko największy śmiałek mógłby pokusić się o oddanie strzału.

78
    Dużo problemów ma drużyna z województwa małopolskiego, jednak nie od wczoraj, a od początku sezonu.

80
    Tomasz Kołbon kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za ostre przewinienie.

81
    Festiwal żółtych kartoników, ostre starcie!

82
    Mało czasu pozostaje gościom na dogonienie przeciwnika.

83
    Wolsztyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Marcinho.

84
    Kolejna zmiana zaproponowana przez coraz mocniej zdesperowanego szkoleniowca Sandecji.

84
    Prałat opuszcza boisko a pojawia się na nim Korczyc.

84
    Szumilas opuszcza boisko a pojawia się na nim Paprzycki.

86
    Chojniczanka wycofała się na własną połowę boiska, a priorytetem stało się utrzymanie skromnej zaliczki.

87
    Ostre przewinienie i to może być wykluczenie!

88
    Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Damian Nowacki. Chojniczanka musi zagrać w końcówce meczu w osłabieniu.

89
    Ile doliczy sędzia?

90
    Doliczone sześć minut do regulaminowego czasu.

90+1
    Sabala opuszcza boisko a pojawia się na nim Firmino.

90+3
    Jeszcze próby poprawienia wyniku w doliczonym czasie.

90+4
    Chaotycznie w ostatnich minutach spotkania podopieczni Roberta Kasperczyka.

90+7

Chojniczanka z kompletem punktów po niełatwych 90 minutach. O zwycięstwie gospodarzy 1:0 zdecydowało uderzenie Valerijsa Sabali w kwadransie po przerwie

Posiadanie piłki: 49% : 51%.
    Strzały celne: 8:1.
    Strzały niecelne: 8:6.
    Rzuty rożne: 6:3.
    Spalone: 0:1.
    Foule: 20:10.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:29:36)

Gole: 57. Sabala

Kartki:   11. Szymusik (CHO), 42. Goliński (CHO), 44. Kolesar (CHO), 67. Nowacki (CHO), 72. Prałat (CHO) – 6. Bartków (SAN), 21. Buchta (SAN), 74. Sobczak (SAN), 80. Kołbon (SAN)   88. Nowacki (CHO)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 8:1. Strzały niecelne: 8:6. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 0:1. Foule: 20:10.
    Chojniczanka Chojnice: Antkowiak – Szumilas (84. Paprzycki), Goliński, Edmundsson, Banach, Nowacki, Kolesar (55. Kozina), Vitalucci, Szymusik, Prałat (84. Korczyc), Sabala (90. Firmino).

Sandecja Nowy Sącz: Polacek – Buchta, Słaby, Bartków, Nawotka, Talar (65. Sobczak), Potoma (66. Wilczyński), Kołbon, Gołębiowski, Wolsztyński (83. Marcinho), Kamiński (65. Maślanka).

Sędziowie: Damian Krumplewski (Olsztyn)