Skra – Czarni 3:1 (koniec) | Jastrzębski – Warta 1:3 (koniec) | Indykpol – Trefl 1:3 (koniec)
25 25 23 25
Sobota 30.03.2024, 15:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie-Zdrój • PlusLiga • 28. kolejka

To już koniec siatkarskich emocji w Jastrzębiu-Zdroju na dziś. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólne przeżywanie wrażeń i razem spędzony czas. Zachęcam jednocześnie z całego serca do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Pozostaje mi życzyć dobrego popołudnia, Wesołych Świąt Wielkanocnych i do następnego! (17:07:36)
    Powtórka rezultatu z finału rozgrywek siatkarskiego Pucharu Polski, gdzie również Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywała z Jastrzębskim Węglem 3:1. Ta wygrana smakuje podwójnie, bo nie dość, że wywalczona na wyjeździe, to daje szansę na 1. pozycję Warcie!

Karol Butryn zostaje wybrany MVP tego spotkania w Jastrzębiu-Zdroju. Atakujący ekipy Aluronu CMC Warty Zawiercie zdobywa łącznie 23 oczka na swoim koncie notując przy tym 5 błędnych i 4 punktowe serwisy. W dodatku Butryn skuteczność w ataku osiągnął na poziomie 57% przy 19 atakach skończonych z 33 wykonanych. Do tego siatkarz ten zanotował 2 udane wybloki!

Koniec meczu

21:25
    Bardzo mocno i pewnie nie do obrony dla przeciwnika atakuje piłkę z lewego skrzydła Francuz Trévor Clévenot po przekątnej. Czwarty set wygrany przez Aluron CMC Wartę Zawiercie wynikiem 25:21, a w efekcie wygrana w całym spotkaniu 3:1 przez "Jurajskich Rycerzy"!

21:24
    Walczą jeszcze gospodarze za sprawą skutecznego uderzenia piłki przez Tomasza Fornala.

20:24
    Psuje serwis Bartosz Kwolek.

19:24
    Autowe uderzenie w tej akcji przez Szymurę i mają piłki meczowe goście z Zawiercia!

19:23
    W ataku ze środka, z drugiej linii blokowany przez przyjezdnych w kapitalnym stylu Tomasz Fornal.

19:22
    Znów ofiarnie w defensywie goście, a w ataku nie myli się Butryn.

19:21
    Kolejna kapitalna obrona, którą notuje Perry i w kontrataku Trévor Clévenot uderza piłkę na nieznaczny aut po palcu jednego z blokujących jastrzębian.

19:20
    W siatkę skierowana zagrywka przez Tomasza Fornala.

19:19
    W aut posyła swój atak Bartosz Kwolek i mamy remis po 19.

18:19
    Błędny serwis na koncie Miguela Tavaresa.

17:19
    W odpowiedzi Karol Butryn, który daje kolejny raz sygnał do ucieczki swojej drużynie.

17:18
    Punktowy atak na koncie Tomasza Fornala.

16:18
    Skutecznie też w ataku gra Kanadyjczyk Ryan Sclater.

15:18
    W opałach byli zawiercianie, ale po świetnej obronie Australijczyka Luke Perry'ego w ataku nie myli się po prostej Karol Butryn.

15:17
    Przełamuje teraz wysoki potrójny blok gości swoim uderzeniem jeszcze raz Fornal.

14:17
    Atakiem zapunktował po tej przerwie Tomasz Fornal.

13:17
    Drugi i zarazem ostatni czas na żądanie trenera Jastrzębskiego Węgla Argentyńczyka Marcelo Méndeza w secie czwartym tego pojedynku.

13:17
    Jeszcze raz w kontrataku "Jurajscy Rycerze" i to już cztery oczka więcej od rywali na koncie gości po ataku w wolne pole Kwolka z lewej flanki.

13:16
    Tomasz Fornal blokowany przez duet siatkarzy Warty Miguela Tavaresa i Miłosza Zniszczoła.

13:15
    Kapitalnie na kontrze po prostej z lewej flanki wstrzelił się Kwolek i dwa oczka przewagi łapią goście.

13:14
    Błąd przy serwisie Rafała Szymury.

13:13
    Obija w wolne pole blok przeciwnika Ryan Sclater na skrzydle.

12:13
    Przedziera się w kontrze Karol Butryn na prawym skrzydle przez blok rywali i wracają na prowadzenie zawiercianie.

12:12
    Błąd po zagrywce Kanadyjczyka Ryana Sclatera. Przekracza końcową linię boiska ten siatkarz.

12:11
    Technicznie gra w tej akcji atakiem Szymura i punktuje na korzyść jastrzębian.

11:11
    Obite dłonie Sclatera przez Clévenota na lewym skrzydle w aut.

11:10
    W ataku skutecznie teraz Rafał Szymura.

10:10
    Blok i aut po akcji z lewej strony siatki w wykonaniu Butryna.

10:9
    Mamy reakcję ze strony trenera Aluronu CMC Warty Zawiercie Michała Winiarskiego na postawę jego podopiecznych. Pierwszy czas bierze polski szkoleniowiec w czwartej partii.

10:9
    Prowadzą 10:9 gospodarze po świetnym serwisie Fornala i fatalnej obronie Kwolka!

9:9
    Popisowe granie mistrzów Polski. Rozegranie Tomasza Fornala na prawe skrzydło do Ryana Sclatera, a tam Kanadyjczyk na pełnym zasięgu kapitalnie wstrzelił się w parkiet.

8:9
    Dobrze odkręcił atak do prostej na lewym skrzydle Kanadyjczyk Ryan Sclater i kończy się ta akcja gospodarzy powodzeniem.

7:9
    W końcu punktują goście po uderzeniu w boisko Butryna.

7:8
    Z drugiej piłki atakuje Kwolek na lewej flance i blokuje jego zamiary w ataku Sclater.

6:8
    Po prostej w boisko skutecznie gra atakiem Tomasz Fornal na lewym skrzydle.

5:8
    Szczęśliwie, ale z lekkimi problemami w tej akcji kończą goście. Udane przebicie piłki w boisko przez Miguela Tavaresa.

5:7
    Przez środek gra piłkę Portugalczyk Miguel Tavares i atak w boisko kieruje Miłosz Zniszczoł.

5:6
    Teraz natomiast serwisem Adrian Markiewicz pocelował w zdekoncentrowanego Bartosza Kwolka!

4:6
    Przytrzymany teraz blokiem Bartosz Kwolek z lewej strony siatki przez Adriana Markiewicza.

3:6
    Reakcja Argentyńczyka Marcelo Méndeza nie może być inna. Prosi o pierwszy timeout w czwartym secie trener Jastrzębskiego Węgla.

3:6
    Kolejny raz wykorzystuje w swoim ataku blok gospodarzy do obicia go w aut Karol Butryn

3:5
    Kontratak po skosie skierowany w pole punktowe przez Bartosza Kwolka z lewej strony.

3:4
    Obija w aut na kontrze z prawego skrzydła blok jastrzębian Karol Butryn.

3:3
    Po ataku o blok rywala ze środka Zniszczoła nie nadążyli w obronie gospodarze.

3:2
    Kanadyjski atakujący gospodarzy Ryan Sclater w aut obija podwójny blok Warty.

2:2
    Francuz Trévor Clévenot na lewej flance kończy akcję zawiercian.

2:1
    Na lewym skrzydle Rafał Szymura obija w aut dłonie Karola Butryna.

1:1
    Ze środka siatki Mateusz Bieniek po dłoniach Rafała Szymury atakuje piłkę w aut.

1:0
    Bartosz Kwolek marnuje swój serwis.

0:0
    Start 4. seta.
    Najbardziej wyrównany set tego meczu za nami i padł on łupem gospodarzy. Wciąż "Jurajscy Rycerze" mają okazję do zdobycia 3 punktów na trudnym terenie u mistrzów Polski, ale do tego będzie potrzebna pewniejsza gra!

25:23
    Pewnie o blok gości w aut gra na lewym skrzydle w akcji ofensywnej Tomasz Fornal i mistrzowie Polski wygrywają trzecią odsłonę tego meczu wynikiem 25:23, co sprawia, że goście prowadzą już tylko różnicą jednego seta 2:1!

24:23
    Drugi czas na własne żądanie bierze argentyński trener Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez w samej końcówce ważnego seta trzeciego.

24:23
    Bartosz Kwolek daje jeszcze swoim uderzeniem nadzieję fanom z Zawiercia po ataku piłki w sam róg boiska.

24:22
    Odpowiadają zawiercianie również akcją graną przez środek, a konkrtetnie przez skutecznego Zniszczoła.

24:21
    Trafia ze środka atakiem w boisko Adrian Markiewicz. Są więc piłki setowe dla Jastrzębskiego Węgla!

23:21
    Wyciąga rękę do rywali Ryan Sclater marnując swój serwis.

23:20
    Marnuje dogodną okazję w ataku francuski przyjmujący z Zawiercia Trévor Clévenot.

22:20
    Przekroczona środkowa linia przez Szymurę w akcji na lewym skrzydle.

22:19
    Argentyński trener mistrzów Polski, czyli Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez prosi o pierwszy czas w secie trzecim tej rywalizacji.

22:19
    Ciekawa wymiana piłki po obu stronach i nie trafia atakiem Karol Butryn, ale w siatkę wpadają jastrzębianie przy próbie bloku. Wcześniej kapitalnie piłkę zza stolików wybronił Rafał Szymura po siłowym serwisie Butryna.

22:18
    Inny środkowy zawiercian Miłosz Zniszczoł równie skuteczny w grze przez środek.

22:17
    Teraz myli się na zagrywce kapitan i środkowy "Jurajskich Rycerzy" Mateusz Bieniek.

21:17
    Środek siatki i skutecznie gra tam Mateusz Bieniek.

21:16
    Szkoleniowiec gości z Zawiercia Michał Winiarski zwołuje ekipę Aluronu CMC Warty na drugi timeout w secie trzecim.

21:16
    Żółta kartka dla przyjmującego Aluronu CMC Warty Zawiercie Bartosza Kwolka za niesportowe zachowanie. Nerwowo robi się pod siatką po akcji przy wyniku 20:16.

21:16
    Błąd w ataku popełnia Francuz Trévor Clévenot.

20:16
    Dobrze grana kiwka przez Fornala z lewej strony.

19:16
    Przesunięta krótka grana przez Tavaresa do Bieńka i pewnie kończy akcję reprezentant Polski.

19:15
    Zadaniowo w polu zagrywki wszedł Thibault Rossard i Francuz zepsuł ten serwis.

18:15
    Dobrze zwalnia rękę w ataku na lewej flance i kiwa piłkę myląc podwójny blok jastrzębian Kwolek.

18:14
    Australijski libero Luke Perry rozgrywa piłkę efektownie na środek do Mateusza Bieńka i kończy tam akcję skutecznym uderzeniem kapitan ekipy gości.

18:13
    Zepsuł serwis Miłosz Zniszczoł.

17:13
    Celnie także w ofensywie gra Bartosz Kwolek.

17:12
    Teraz już prawa flanka i Butryn skutecznie po prostej w punkt.

17:11
    Przestrzelony atak przez Karola Butryna na prawym skrzydle.

16:11
    Także błąd serwisowy na koncie Trévora Clévenota.

15:11
    Mocno i w aut zagrywka posłana przez Ryana Sclatera.

15:10
    W siatkę serwis kieruje Karol Butryn.

14:10
    Trévor Clévenot pewnie kiwa w tej akcji piłkę między dłonią rywala a antenką w wolne pole.

14:9
    Kanadyjski atakujący Jastrzębskiego Węgla Ryan Sclater skutecznie posyła piłkę na prawej flance w boisko.

13:9
    Mocno i daleko w aut obity blok jastrzębian przez Kwolka w ataku z szóstej strefy.

13:8
    Teraz już autowa zagrywka na koncie przyjmującego Jastrzębskiego Węgla.

13:7
    W Mateusza Bieńka posłany skuteczny serwis przez Tomasza Fornala!

12:7
    Ofiarnie w obronie gospodarze i rozkręcają się jastrzębianie po celnej kiwce nad potrójnym blokiem autorstwa Szymury.

11:7
    Pierwszy timeout w tym meczu bierze dla swojej drużyny trener Aluronu CMC Warty Zawiercie Michał Winiarski.

11:7
    Rośnie przewaga jastrzębian po udanym ataku po ciasnym skosie z lewej strony siatki Rafała Szymury.

10:7
    O potrójny blok "Jurajskich Rycerzy" atakuje piłkę w aut z lewej flanki Tomasz Fornal.

9:7
    W sprawnej akcji przyjezdnych punktuje atakiem Karol Butryn.

9:6
    Ze środka siatki przestrzelił w ataku Mateusz Bieniek.

8:6
    Dobra akcja w ofensywie gospodarzy kończona atakiem Fornala w boisko.

7:6
    Akcja jastrzębian grana środkiem, a tam skutecznie w ofensywie M'Baye.

6:6
    Kończy atak na lewej flance na pojedynczym bloku rywala Bartosz Kwolek.

6:5
    Kiwka w okolice linii końcowej boiska Fornala na lewej stronie siatki.

5:5
    Natomiast teraz Szymura błędnie serwuje.

5:4
    Dobra próba ataku w wykonaniu Rafała Szymury i prowadzą gospodarze 5:4.

4:4
    Udany atak zalicza na swoje konto Tomasz Fornal.

3:4
    Po taśmie posyła serwisowego asa Francuz Trévor Clévenot!

3:3
    Dotyka siatki w tej sytuacji Benjamin Toniutti – francuski rozgrywający i kapitan tej drużyny.

3:2
    Nieudana zagrywka także w dorobku Karola Butryna.

2:2
    Także Moustapha M'Baye marnuje serwis.

2:1
    Zagrywka autowa na koncie Bieńka.

1:1
    Teraz natomiast skutecznie ze środka gra w ofensywie Mateusz Bieniek.

1:0
    Błędny atak nad blokiem w aut w wykonaniu Karola Butryna.

0:0
    Początek 3. seta.
    Gospodarze w tej drugiej partii spotkania nieco gorzej spisywali się we wszystkich aspektach gry. Największa różnica była widoczna w skuteczności ataków, która 52% wyniosła po stronie gości, a 38% w ekipie gospodarzy!

21:25
    Teraz już nieudana zagrywka na koncie Fornala i druga partia pada również łupem zawiercian po wygranej wyniki 25:21, co sprawia, że Aluron CMC Warta prowadzi w starciu wyjazdowym wynikiem 2:0!

21:24
    W polu zagrywki Tomasz Fornal ustrzelił swoim siłowym serwisem Bartosza Kwolka!

20:24
    Na prawym skrzydle kończy akcję w boisku atakiem Tomasz Fornal.

19:24
    Teraz już punktuje w ataku z prawego skrzydła po przekątnej Butryn. Setbole dla przyjezdnych!

19:23
    Błędne uderzenie piłki przez Karola Butryna i łatwe oczko na koncie gospodarzy.

18:23
    Udanie w ataku poradził sobie w tej akcji Bartosz Kwolek.

18:22
    Teraz za to Kanadyjczyk Ryan Sclater pewnie atakuje piłkę w boisko.

17:22
    Zepsuta zagrywka przez Rafała Szymurę.

17:21
    W ataku z drugiej linii przez środek siatki dobrze i celnie gra Fornal.

16:21
    Powiększa się przewaga gości po tym jak na środku kończy udanie akcję Miłosz Zniszczoł.

16:20
    Trévor Clévenot w niecelnej próbie ataku z lewego skrzydła.

15:20
    O drugą przerwę w secie drugim poprosił argentyński szkoleniowiec drużyny Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez.

15:20
    Skutecznie blokowany Kanadyjczyk Sclater na prawym skrzydle przez szczelny, potrójny zawierciański blok.

15:19
    Także Moustapha M'Baye nieudanie serwuje.

15:18
    Błędna zagrywka na koncie Bartosza Kwolka.

14:18
    Myli się uderzając piłkę bez bloku w aut kanadyjski atakujący gospodarzy Ryan Sclater.

14:17
    Kolejna akcja grana środkiem i teraz M'Baye udanie obija w aut dłonie Bieńka.

13:17
    Teraz już blokowany w ataku Moustapha M’Baye przez Mateusza Bieńka.

13:16
    Ze środka siatki wykończył akcję ofensywną Moustapha M’Baye.

12:16
    Pierwszy timeout na żądanie argentyńskiego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndeza w secie drugim tego spotkania.

12:16
    Punktuje serwisem dla odmiany Miłosz Zniszczoł trafiając w Rafała Szymurę!

12:15
    Również nieudany serwis posyła środkowy gospodarzy Adrian Markiewicz.

12:14
    Błędnie kieruje zagrywkę Francuz Trévor Clévenot.

11:14
    Zniszczoł w duecie z Kwolkiem skutecznie powstrzymują na lewej flance blokiem atak Patry.

11:13
    Idealnie w narożnik boiska trafia nad blokiem i jednym z przyjmujących Jastrzębskiego Węgla swoim uderzeniem Karol Butryn.

11:12
    Obija dłonie w bloku przeciwnika Rafał Szymura na lewym skrzydle atakując z drugiej linii.

10:12
    Na prawej stronie siatki dobrty atak odnotował teraz Karol Butryn.

10:11
    Nie trafia w ofensywie celnie Bartosz Kwolek i topnieje do jednego oczka przewaga zawiercian.

9:11
    Skutecznie w aut obity podwójny blok gości przez Jeana Patry.

8:11
    Po ciasnym skosie pewnie wbił się w parkiet na lewej flance Francuz Trévor Clévenot.

8:10
    Moustapha M'Baye, Rafał Szymura i Jean Patry potrójnym blokiem zatrzymuję na lewym skrzydle uderzenie Karola Butryna.

7:10
    W siatkę natomiast serwuje piłkę Tomasz Fornal.

7:9
    Błędna zagrywka na koncie Miguela Tavaresa.

6:9
    Na prawym skrzydle siłowo rozwiązuje akcję ofensywną przyjezdnych Karol Butryn na pojedynczym bloku Tomasza Fornala.

6:8
    Bardzo dobra akcja ofensywna, którą wykańcza Tomasz Fornal na korzyść gospodarzy.

5:8
    Skutecznie i mocno ze środka gra atakiem Mateusz Bieniek.

5:7
    Francuz Trévor Clévenot w ataku z wykorzystaniem dłoni w bloku rywala punktuje ofensywnie.

5:6
    Dobra akcja ofensywna w wykonaniu Bartosza Kwolka.

5:5
    Pewnie w ofensywie punktuje Tomasz Fornal.

4:5
    Na prawym skrzydle Karol Butryn pewnie posyła swoje uderzenie w boisko.

4:4
    Dobra akcja ofensywna jastrzębian.

3:4
    Serwis w aut posyła Francuz Jean Patry.

3:3
    Adrian Markiewicz skutecznie gra środkiem piłkę w wolne pole.

2:3
    Sprawna odpowiedź w ataku Francuza Trévora Clévenota i prowadzą przyjezdni.

2:2
    Przesunięta krótka na środku siatki od Portugalczyk Miguela Tavaresa do Mateusza Bieńka i kończy skutecznie uderzenie kapitan "Jurajskich Rycerzy".

2:1
    Moustapha M’Baye w polu zagrywki i piłka po taśmie spada w boisko gości!

1:1
    Składna akcja gospodarzy i kończy uderzenie w wolne pole Rafał Szymura.

0:1
    Długa wymiana i dobrze ze środka gra atakiem Mateusz Bieniek.

0:0
    2. set rozpoczęty.
    Podopieczni trenera Michała Winiarskiego zagrali popisowo niemalże we wszystkich elementach siatkarskiej gry, co sprawia, że w szybki sposób pokonują oni gospodarzy w secie pierwszym!

10:25
    Chowają dłonie w bloku goście i w aut przestrzelił Chorwat Marko Sedlaček, co sprawia, że bardzo szybko i pewnie w secie pierwszym dominuje Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywając 25:10 i obejmując prowadzenie w tym pojedynku na szczycie tabeli siatkarskiej PlusLigi mężczyzn 1:0!

10:24
    Autowy serwis posyła Jean Patry. Kilkanaście piłek setowych dla Aluronu CMC Warty Zawiercie!

10:23
    Przy zagrywce przekroczona linia 9. metra przez jednego z zawiercian.

9:23
    Młody środkowy Jastrzębskiego Węgla Adrian Markiewicz blokowany przez doświadczonego środkowego i kapitana Aluronu CMC Warty Zawiercie Mateusza Bieńka.

9:22
    Miłosz Zniszczoł ze środka w aut obija dłonie blokujących jastrzębian.

9:21
    Akcja grana przez środek w wykonaniu gospodarzy i dobrze w ataku radzi sobie Moustapha M’Baye.

8:21
    Z drugiej linii na prawej flance skutecznie obok pojedynczego bloku po prostej wstrzelił się teraz Butryn.

8:20
    Przekroczona linia 9. metra w polu zagrywki przez Karola Butryna. Prosty błąd atakującego Aluronu CMC Warty Zawiercie.

7:20
    Po przekątnej z prawego skrzydła skutecznie atakuje piłkę w tej akcji Butryn.

7:19
    W aut powrotna piłka posłana o blok rywali na lewym skrzydle przez Tomasza Fornala.

6:19
    Swobodnie w ataku Karol Butryn obija podwójny blok gospodarzy.

6:18
    Teraz już Sclater dobrze w ataku o podwójny blok zawiercian trafia w boisko po dobrej piłce za plecy rozegranej przez Macionczyka.

5:18
    Drugi czas w partii pierwszej tego pojedynku wykorzystuje argentyński szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez.

5:18
    Wszedł na parkiet i pomylił się w ofensywie kanadyjski atakujący Jastrzębskiego Węgla Ryan Sclater.

5:17
    Prosty błąd gospodarzy, bo dotykają oni siatki w walce o obronę piłki blisko środka pola gry.

5:16
    Z dużym spokojem w aut obija blok jastrzębian na lewym skrzydle Francuz Trévor Clévenot.

5:15
    Chorwacki przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Marko Sedlaček marnuje serwis.

5:14
    Na środku po stronie gospodarzy skuteczny w ofensywie Adrian Markiewicz.

4:14
    Kiwka z drugiej piłki portugalskiego rozgrywającego "Jurajskich Rycerzy" Miguela Tavaresa.

4:13
    Udanie do ciasnego skosu kieruje atak z prawego skrzydła Francuz Jean Patry.

3:13
    Ponownie myli się w ofensywie Rafał Szymura oddając kolejny punkt rywalom.

3:12
    Autowy atak Rafała Szymury. Rośnie ciągle ta przewaga gości z Zawiercia.

3:11
    Skutecznie ze środka w ataku gra teraz Miłosz Zniszczoł.

3:10
    Potrójnym blokiem powstrzymywany na lewym skrzydle Bartosz Kwolek.

2:10
    Tomasz Fornal marnuje serwis po stronie gospodarzy.

2:9
    Teraz już nieznaczny aut po serwisie atakującego Aluronu CMC Warty Zawiercie.

1:9
    Karol Butryn dalej popisowo w polu zagrywki po taśmie nie daje szans na obronę Rafałowi Szymurze!

1:8
    Nokaut jak na razie w wykonaniu przyjezdnych na gospodarzach. Z drugiej linii na czystej siatce ze środka atakuje nie do obrony Bartosz Kwolek.

1:7
    Kolejny raz mocnym serwisem w strefę Tomasza Fornala punktuje Karol Butryn!

1:6
    Pierwszy czas w tym meczu wykorzystuje argentyński trener Jastrzębskiego Węgla Marcelo Méndez, który jest zniesmaczony początkiem tej gry w wykonaniu jego siatkarzy.

1:6
    Teraz czysto zagrywką trafia w sam narożnik boiska Karol Butryn!

1:5
    Zwolnił rękę przy zagrywce Karol Butryn, ale to i tak daje asa serwisowego po błędnym przyjęciu Tomasza Fornala!

1:4
    Skutecznie w ataku z prawej strony siatki uderza piłkę Karol Butryn po prostej w wolne pole.

1:3
    Zepsuty serwis przez kapitana i środkowego Aluronu CMC Warty Zawiercie Mateusza Bieńka.

0:3
    Teraz dla odmiany na prawej stronie siatki Francuz Trévor Clévenot w duecie z Miłoszem Zniszczołem blokując uderzenie francuskiego atakującego Jastrzębskiego Węgla Jeana Patry'ego.

0:2
    Podwójnym blokiem na lewym skrzydle powstrzymywany w ataku Tomasz Fornal.

0:1
    Udanie teraz na prawej flance Mateusz Bieniek w aut obija dłonie Moustapha M'Baye.

0:0
    Mecz rozpoczęty.

Lewa strona boiska i piłka dla Jastrzębskiego Węgla.

Pora na prezentację drużyn, które zakończyły przedmeczową rozgrzewkę. Za moment przywitają się siatkarze na czele z kapitanami: francuskim rozgrywającym Jastrzębskiego Węgla Benjaminem Toniuttim oraz środkowym Aluronu CMC Warty Zawiercie Mateuszem Bieńkiem. Ponadto przywitają się też sztaby szkoleniowiec na czele z trenerami: Argentyńczykiem Marcelo Méndezem i Michałem Winiarskim oraz dojdzie do przedstawienia sędziów: Piotra Króla, Marka Lagierskiego oraz komisarza zawodów Sebastiana Michalaka.
    A oto wyjściowa "6" przyjezdnych!
    Graficzne przedstawienie drużyny Jastrzębskiego Węgla, która rozegra ten domowy mecz!

Wyjściowe składy:

Jastrzębski Węgiel: Toniutti (C), R. Szymura, M'Baye, Patry, Fornal, Markiewicz.

Libero: Popiwczak.

Trener: Marcelo Méndez.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Kwolek, Bieniek (C), Butryn, Clévenot, Zniszczoł.

Libero: Perry.

Trener: Michał Winiarski.

Sędziowie:
    Sędzia pierwszy: Piotr Król.
    Sędzia drugi: Marek Lagierski.
    Komisarz: Sebastian Michalak.
    Naprawdę bardzo solidna grupa kibiców Aluronu CMC Warty Zawiercie wspiera dzisiaj swoich ulubieńców podczas meczu w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju!

Z uwagi na przedłużający się pojedynek w Bełchatowie mecz Jastrzębskiego Węgla z Aluronem CMC Wartą Zawiercie rozpocznie się najwcześniej o godzinie 15:00.
    Gospodarze w dzisiejszym meczu muszą sobie radzić bez dwóch kluczowych środkowych: Norberta Hubera i Jurija Gładyra!
    Zawiercianie w podróż do Jastrzębia-Zdroju wyruszyli w piątkowe popołudnie!
    Przed nami bez cienia wątpliwości hit 28. kolejki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn sezonu 2023/2024. Starcie finalistów tegorocznego Pucharu Polski, czyli Jastrzębskiego Węgla i Aluronu CMC Warty Zawiercie. Derby Śląska i okazja do rewanżu dla gospodarzy!

Cześć! Mecz startuje o 15:00.