0
25 18 22
Wtorek 19.03.2024, 18:00 • Hala Podpromie, Rzeszów • Puchar CEV • Finał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.
    W finałowym meczu rewanżowym rozgrywek siatkarskiego Pucharu CEV mężczyzn w sezonie 2023/2024 w rzeszowskiej Hali Podpromie miejscowa Asseco Resovia rywalizować będzie z niemieckim SVG Lüneburg. Pierwszy mecz w gościach "Pasy" wygrały bez utraty seta 3:0!

Wyjściowe "6":

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga (C), Louati, Kłos, Boyer, DeFalco, Kochanowski.

Libero: Zatorski.

Trener: Giampaolo Medei.

SVG Luneburg: Elgert, Mohwinkel, Knigge, Ketrzynski, Röhrs, Kunstmann.

Libero: Worsley.

Trener: Stefan Hübner.

Sędzia pierwszy: Tomislav Popovic (SRB).
    Sędzia drugi: Erdal Akıncı (TUR).

Jako pierwsi serwują gospodarze, czyli zespół Asseco Resovii Rzeszów.

0:0

1:0
    Z lewego skrzydła w aut przestrzelił swój atak niemiecki przyjmujący Theo Mohwinkel.

1:1
    Zmarnowany serwis przez Francuza Yacine Louatiego.

1:2
    Dotyka górnej części siatki przy próbie rozegrania piłki kapitan Asseco Resovii Rzeszów Fabian Drzyzga.

2:2
    Po przekątnej wstrzelił się w parkiet udanie francuski atakujący rzeszowskiej ekipy Stéphen Boyer.

2:3
    Dobrze o dłonie blokujących podbija piłkę w aut swoim uderzeniem Mohwinkel.

3:3
    Skutecznie grał przed momentem w ofensywie Louati.

4:3
    Błąd w ataku ze środka po stronie przyjezdnych.

4:4
    W siatkę kieruje serwis Francuz Stéphen Boyer.

5:4
    Amerykański środkowy Matthew Knigge marnuje zagrywke także po stronie niemieckiej drużyny.

6:4
    Asa posyła w okolice narożnika parkietu amerykański przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów Torey DeFalco!

6:5
    Po ciasnym skosie mieście się w swoim ataku Kanadyjczyk Xander Ketrzynski.

6:6
    Jeszcze raz Ketrzynski, który tym razem na prawej flance obija w aut po powrotnej piłce blok rzeszowian.

6:7
    Trzecie pod rząd oczko w dorobku niemieckiego zespołu, a autorem zdobytego punktu Erik Röhrs po udanym ataku z lewego skrzydła.

7:7
    Bardzo dobra obrona libero "Pasów" Pawła Zatorskiego, co wykorzystuje kiwką z drugiej piłki kapitan gospodarzy Fabian Drzyzga.

7:8
    Zdobycz punktowa po stronie Niemców w tej akcji.

7:9
    Podwójnym blokiem na lewej stronie siatki powstrzymywany teraz w ataku Mohwinkel.

CHALLENGE: Jednak piłka spadła na nieznaczny, ale aut po tym bloku gospodarzy.

8:9
    Ze środka Jakub Kochanowski pewnie w ofensywie.

9:9
    W siatkę przy ataku Louatiego na lewym skrzydle wpadają rywale z Lüneburga

9:10
    Dobrze ze skrzydła gra w ofensywie Kanadyjczyk Xander Ketrzynski.

10:10
    Nieudana zagrywka Niemców.

10:11
    Również pomyłka w polu serwisowym po stronie rzeszowskiej.

10:12
    Kanadyjski rozgrywający ekipy SVG Maxwell Elgert trafia zagrywką!

10:13
    Dobrze na prawej flance w ataku zachował się Ketrzynski.

11:13
    Teraz już skuteczna wymiana ofensywna po stronie Asseco Resovii.

11:14
    Marnują serwis gospodarze.

12:14
    Do skosu kieruje swój atak z prawego skrzydła na pełnym zasięgu Francuz Stéphen Boyer.

13:14
    W aut obija dłonie potrójnego bloku Niemców na lewej stronie siatki Amerykanin Torey DeFalco.

13:15
    W pół siatki zagrywkę pokierował Stéphen Boyer.

14:15
    Dobra postawa Toreya DeFalco na lewej stronie siatki, gdzie trafia po przekątnej w punkt.

14:16
    Punktują Niemcy, którzy utrzymują dwa oczka przewagi.

14:16
    Trener Asseco Resovii Rzeszów – Włoch Giampaolo Medei zwołuje zespół na pierwszy czas w tym starciu.

15:16
    Źle skierowana zagrywka przez gości z Niemiec.

15:17
    W aut obite dłonie w bloku Kochanowskiego i Louatiego przez Ketrzynskiego na prawej flance.

15:18
    Jeszcze jedna punktowa akcja po stronie przyjezdnych.

16:18
    W ataku Niemcy, ale piłka posłana nad blokiem w aut.

17:18
    Kolejny zerwany atak gości, ale tym razem w akcji przez środek siatki.

17:18
    Również o pierwszy timeout w tym meczu poprosił trener niemieckiego zespołu SVG Lüneburg Stefan Hübner.

17:19
    Zmarnowany serwis po czasie przez gospodarzy.

18:19
    Znów różnica 1 punktu na korzyść gości.

18:20
    Mohwinkel w skutecznej próbie ataku z lewej flanki po taśmie w boisko.

19:20
    Punktują blokiem na prawym skrzyde i Mohwinkelu rzeszowianie w tej wymianie.

20:20
    I jest wyrównanie, a więc zapowiada się nam ciekawa końcówka seta pierwszego.

20:21
    Walczą też Niemcy, którzy nie chcą oddać inicjatywy rywalom.

21:21
    Dobrze z prawego skrzydła w ataku zapunktował Boyer.

22:21
    Świetnie pograli w obronie jedni i drudzy, a finalnie kapitalnie na lewym skrzydle obija piłką blok rywali w aut siatkarz SVG.

22:22
    Blok i aut po uderzeniu piłki na lewej flance przez Toreya DeFalco.

23:22
    W tak istotnym momencie rozbija dłonie przeciwnika w defensywie swoją zagrywką Torey DeFalco. Ależ radość Amerykanina!

23:22
    Drugi timeout w secie pierwszym na żądanie trenera SVG Lüneburg Stefana Hübnera.

23:23
    Teraz już w siatkę po przerwie zagrywkę posłał DeFalco.

23:24
    Pierwsza piłka setowa w tym pojedynku jednak na stronę Niemców!

24:24
    Bronią pierwszego setbola gospodarze i gramy na przewagi w tej końcówce.

25:24
    Kończy atak z prawej flanki Stéphen Boyer, co sprawia, że teraz piłkę setową ma Asseco Resovia Rzeszów!

25:25
    Teraz to przyjezdni wybronili setbola rywali.

26:25
    Jeszcze jedna okazja do zakończenia tego seta z korzyścią dla "Pasów"!

27:25
    Kapitalnie rzeszowski blok na lewym skrzydle powstrzymuje atak Ketrzynskiego i 27:25 w secie pierwszym tego meczu zwycięża Asseco Resovia Rzeszów!
    Już pierwsza odsłona pokazała, że niemiecki SVG Lüneburg nie odda tego meczu, finału i Pucharu CEV tak łatwo. Mimo to zwyciężyli na przewagi gospodarze, a Asseco Resovię Rzeszów od końcowego triumfu dzieli tylko jedna partia!

0:0
    2. set rozpoczęty.

0:1
    Xander Ketrzynski w ataku z prawego skrzydła skutecznie kończy akcję gości.

0:2
    Ponownie w ofensywie z prawej strony siatki kanadyjski atakujący niemieckiej drużyny trafia w ataku.

1:2
    Przez środek na drugą linię gra piłkę kapitan Asseco Resovii Rzeszów Fabian Drzyzga, a tam ile sił w dłoni atakuje nie do obrony dla przeciwnika Amerykanin Torey DeFalco.

1:3
    Szybko ze środka siatki kończy atak w boisku Amerykanin Matthew Knigge.

2:3
    Obija potrójny blok Niemców w aut Torey DeFalco na lewej flance.

3:3
    Blokiem powstrzymywany Erik Röhrs na lewej stronie.

3:4
    Teraz natomiast blokowany już DeFalco na lewym skrzydle.

3:5
    Dłonie w bloku Karola Kłosa obił w aut przed momentem na lewej stronie Erik Röhrs.

4:5
    Ze środka skutecznie gra atakiem Karol Kłos.

4:6
    Do skosu ciasno umieszcza piłkę atakiem z lewego skrzydła Niemiec Erik Röhrs.

5:6
    Serwis w siatkę skierował teraz Kanadyjczyk Xander Ketrzynski.

5:7
    Autowa zagrywka posłana przez Toreya DeFalco.

5:8
    Skuteczna akcja po stronie przyjezdnych.

6:8
    Po dłuższej wymianie dobrze w ofensywie zapunktował Louati.

6:9
    Z lewego skrzydła atakuje miękkim plasem piłkę w punkt Theo Mohwinkel.

7:9
    Błąd serwisowy ekipy SVG.

8:9
    W aut grana akcja ofensywna niemieckiej drużyny.

9:9
    Kapitalnie pograli teraz rzeszowianie, a na prawym skrzydle udanie po prostej zmieścił się w ataku Stéphen Boyer.

10:9
    Asseco Resovia Rzeszów prowadzi, bo świetnie teraz na prawej stronie Francuz Stéphen Boyer powstrzymał blokiem kiwkę Theo Mohwinkela.

10:10
    Przez dziurę w dwubloku rywali trafia atakiem w tej akcji nieco wybity z rytmu Xander Ketrzynski.

11:10
    W aut kieruje zagrywkę Maxwell Elgert.

11:11
    Przedziera się przez dwóch siatkarzy z Rzeszowa stawiających blok Theo Mohwinkel swoją próbą na prawej stronie siatki.

11:12
    Wraca teraz na prowadzenie drużyna przyjezdna, bo Jakuba Kochanowskiego zablokował na środku Amerykanin Matthew Knigge.

12:12
    Błędna zagrywka w wykonaniu Theo Mohwinkela.

13:12
    Znów punktują rzeszowianie i znów są na prowadzeniu, a tym razem blokowany był Erik Röhrs.

14:12
    Prawa flanka i bezlitośnie w ofensywie gra teraz Francuz Stéphen Boyer.

14:12
    Szkoleniowiec niemieckiego zespołu SVG Lüneburg Stefan Hübner prosi o pierwszy czas na żądanie w drugiej partii tego spotkania.

14:13
    Kapitalnie jedną ręką w bloku Erik Röhrs zatrzymuje próbę delikatnej kiwki Toreya DeFalco.

15:13
    Bardzo dobre uderzenie piłki Boyera o palec w bloku Röhrsa, który w tej sytuacji mocno ucierpiał.

16:13
    Dobry okres gry gospodarzy, a w efekcie mamy punktowy blok z lewej strony siatki. Zatrzymany Röhrs.

16:14
    W linię końcową pola punktowego idealnie atakiem wstrzelił się jeden z Niemców.

17:14
    Grana akcja przez środek siatki z szóstej strefy, gdzie świetnie w ataku radzi sobie Francuz Yacine Louati.

17:15
    Teraz już na lewym skrzydle Niemiec Erik Röhrs w aut obija rzeszowski blok postawiony przez tych siatkarzy.

18:15
    Z trudnej pozycji przez potrójny blok Niemców trafia piłkę atakiem Francuz Boyer.

18:16
    Autowy atak w wykonaniu Karola Kłosa ze środka siatki.

19:16
    W siatkę serwuje piłkę jeden z graczy SVG.

20:16
    Efektownym blokiem zatrzymywany Theo Mohwinkel na lewej stronie siatki.

20:16
    Drugi i zarazem ostatni czas na prośbę trenera niemieckiego zespołu SVG Lüneburg Stefana Hübnera w secie drugim tego pojedynku.

21:16
    Mocno, technicznie i z wyskoku serwuje piłkę kapitan "Pasów" Fabian Drzyzga i notuje teraz on asa na swoim koncie!

22:16
    Teraz za to blok punktowy stawia Francuz Yacine Louati po uderzeniu na prawym skrzydle Xandera Ketrzynskiego.

22:17
    Z szóstej strefy na środku siatki gra udanie ofensywnym uderzeniem Niemiec Erik Röhrs.

23:17
    W aut posyła zagrywkę Elgert. Przybliża się wygrana Pucharu CEV przez Asseco Resovię Rzeszów!

23:18
    W aut posyła atak Amerykanin Matthew Knigge, ale piłka poszybowała po końcówkach palców Jakuba Kochanowskiego przy próbie bloku.

24:18
    Piłka setowa i zarazem piłka na wygraną Pucharu CEV dla gospodarzy. Świetnie ze środka atakował Kochanowski!

25:18
    Uderzenie z drugiej linii Theo Mohwinkela blokowane przez dwóch siatkarzy "Pasów" i Asseco Resovia Rzeszów wygrywa 25:18 w drugiej partii, co sprawia, że w tym pojedynku prowadzi już 2:0, ale Hala Podpromie już teraz eksplodowała radością, ponieważ wygrana tych dwóch osłon zapewnia podopiecznym włoskiego trenera Giampaolo Medei zdobycie Pucharu CEV sezonu 2023/2024!
    Puchar Challenge trafił do Projektu Warszawa, a Puchar CEV zdobywa inna polska drużyna jaką jest Asseco Resovia Rzeszów. Kapitalna postawa gospodarzy w secie drugim zapewnia im przedwczesną radość!

0:0
    Początek 3. seta.

0:1
    Pierwsza akcja ofensywna niemieckiego SVG Lüneburg.

1:1
    Punktują też gospodarze w tej sytuacji.

2:1
    Serwisem zapunktował Miłosz Wróbel!

3:1
    Na kontrze w udanej akcji ofensywnej rzeszowianie.

3:2
    Teraz już marnuje zagrywkę środkowy "Pasów".

4:2
    Dobra gra blokiem w tej akcji na prawym skrzydle gospodarzy.

4:3
    Myli się w polu serwisowym Łukasz Kozub.

4:4
    Blake Leeson skutecznie na środku powstrzymuje uderzenie Bartłomieja Mordyla.

5:4
    Skutecznie kiwa na lewej flance piłkę w wolne pole Jakub Bucki.

6:4
    Dwa oczka przewagi gospodarzy po udanej akcji na siatce.

6:5
    Przesunięta krótka na środek i w ofensywie mocno w boisko huknął Blake Leeson.

7:5
    Zmarnowana zagrywka przez gości z Niemiec.

7:6
    Obija od zewnętrznej strony rzeszowski blok w swoim ataku na lewym skrzydle jeden z siatkarzy SVG.

7:7
    Yann Böhme w podwójnym bloku powstrzymuje uderzenie Adriana Staszewskiego.

8:7
    Dobra akcja gospodarzy.

8:8
    Grający również w rezerwowym zestawieniu Niemcy walczą ile sił.

9:8
    Zepsuty serwis przez przyjezdnych.

9:9
    Także zmarnowana zagrywka przez ekipę "Pasów".

9:10
    Udana akcja ofensywna Niemców.

10:10
    Dobrze w ataku grają także gospodarze.

10:11
    Prosty kierunek i atak w linię 9. metra jednego z niemieckich siatkarzy.