Cracovia – Wisła Pł. 3:0 (koniec) | Piast – Lechia 0:1 (koniec) | Pogoń – Radomiak 4:0 (koniec)
Stal M. – Warta 1:0 (koniec) | Lech P. – Jagiellonia 2:0 (koniec) | Legia – Śląsk 3:1 (koniec)
Raków – Zagłębie L. 1:1 (koniec) | Miedź – Górnik Z. 0:0 (koniec) | Widzew – Korona 0:3 (koniec)
Pogoń Szczecin
4:0 (1:0)
Radomiak Radom
Sobota 27.05.2023, 17:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • Runda 34

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:28:47)

Posiadanie piłki: 46% : 54%.
    Strzały na bramkę: 8:2.
    Strzały niecelne: 5:7.
    Rzuty rożne: 2:5.
    Spalone: 2:4.
    Faule: 10:8.

Koniec rywalizacji w Szczecinie, która przebiegła pomyślnie dla Pogoni Szczecin. Wygrana 4:0 z Radomiakiem nie pozwoliła jednak podopiecznym Jensa Gustafssona na poprawienie czwartego miejsca w tabeli PKO Ekstraklasy. Na trzecim stopniu podium zafiniszował Lech Poznań.

90+4
    90+2. Alexander GORGON - 4:0

90+2
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ALEXANDER GORGON.

Kombinacja zaproponowana przez Wahana Biczachczjana, Mateusza Łęgowskiego oraz Alexandra Gorgona na miarę gola na 4:0.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Jeszcze jedno uderzenie na bramkę Radomiaka, które zostało oddane z kilkunastu metrów. Spokojnie interweniował na linii Albert Posiadała.

86
    Blokowane dośrodkowanie Damiana Jakubika i goście musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

83
    Albert Posiadała w odpowiednim miejscu przy bliższym słupku i nie dał zaskoczyć się uderzeniem zza pola karnego.

81
    Niecelne uderzenie ponad poprzeczką w bramce Pogoni Szczecin. Na dodatek oddane przez zawodnika powracającego ze spalonego.

80
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła to chyba już podsumowanie gry Radomiaka w drugiej połowie spotkania.

78
    Festiwal zmian personalnych w ostatnich minutach, ale generalnie temperatura spotkania spadła.

76
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Benedikt Zech, na boisku pojawia się Danijel Lončar.

76
    z boiska schodzi Mariusz Malec, na boisku pojawia się Kostas.

75
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom:
    z boiska schodzi Berto Cayarga, na boisku pojawia się Jakub Nowakowski.

74
    z boiska schodzi Jean Franco Sarmiento, na boisku pojawia się Krystian Okoniewski.

72
    Nerwy na trybunach stadionu w Szczecinie po dyskusyjnym zdarzeniu na połowie boiska należącej do Radomiaka.

70
    Akcja indywidualna Luki Zahovicia zakończona uderzeniem z ostrego kąta w słupek bramki Alberta Posiadały.

Gole: 34. Grosicki (kar.), 47. Łęgowski, 51. Zahović, 90+2. Gorgon

Kartki:   40. Wahlqvist (POG), 69. Biczachczjan (POG) – 20. Alves (RAM)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 8:2. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:4. Foule: 10:8.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Wahlqvist (68. Stolarski), Zech (76. Lončar), Malec (76. Kostas), Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski – Wędrychowski (65. Biczachczjan), Kowalczyk (65. Gorgon), Grosicki – Zahović.
    Zmiany: Klebaniuk – Borges, Kurzawa, Przyborek.

Trener: Jens Gustafsson

Radomiak Radom: Posiadała – Jakubik (54. Pik), Rossi (C), Cichocki (26. Cestor), D. Abramowicz – Alves, Donis (54. Novaes Palhares) – Semedo, Castañeda, Cayarga (75. Nowakowski) – Sarmiento (74. Okoniewski).
    Zmiany: Kobylak – Cele, Justiniano, Snopczyński.

Trener: Constantin Galca

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widownia: 19590