Piątek 26.05.2023, 17:00 • Stadion Miejski, Polkowice • 2. Liga • Runda 33

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.
    Polonia zapewniła sobie awans
    Górnik Polkowice powalczy u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Polkowicach. Górnik powalczy w nim z Polonią Warszawa. Początek rywalizacji w piątek o godzinie 17.
    Jedenastka Górnika Polkowice
    Zestawienie Polonii Warszawa

Składy:

Górnik Polkowice: Furtak – Makuch, Ratajczak, Czarny, Magdziak, Krasa, Kuźma, Bilokin, Wacławczyk, Kiebzak, Piątkowski.
    Rezerwowi: Niezgoda – Karmelita, B. Leopald, Poczwardowski, O. Leopald, Fryzowicz, Idzik, Baranowski, Ciućka.
    Trener: Tomasz Grzegorczyk

Polonia Warszawa: Brudnicki – Mikołajewski, Majsterek, Kowalski-Haberek, Aftyka, Piątek, Marciniec, Wawszczyk, Wasin, Kluska, Fidziukiewicz.
    Rezerwowi: Lemanowicz – Michalski, Pieńkowski, Balcewicz, Radziński, Fadecki, Bajdur, Tomczyk.
    Trener: Rafał Smalec

Sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia konfrontacji.

1

2
    Górnik Polkowice w zielonych strojach z białymi elementami, a jego przeciwnik z Warszawy na biało z czarnymi wstawkami.

5
    Pierwsza akcja zakończona uderzeniem Polonii Warszawa. Przyjezdni od początku prezentują się w rozegraniu piłki, a ostatnie ich przyspieszenie zakończyło się uderzeniem Mykyty Wasina po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki.

7
    Riposta Górnika Polkowice. Wrzutka z rzutu wolnego trafiła pod nogi dwóch zawodników gospodarzy, jednak żadnemu z nich nie udało się wepchnąć piłki z bliska do siatki.

9
    Podanie Mykyty Wasina do Michała Fidziukiewicza, którego uderzenie okazało się niedokładne. Na razie sporo ataków z obu stron zakończonych uderzeniami.

10
    Górnik Polkowice stara się odpowiadać swoimi atakami, jednak w pewnych momentach podopiecznym Tomasza Grzegorczyka brakuje dokładności.

14
    Szansa na zagrożenie polkowiczanom z rzutu wolnego na połowie przeciwnika.

15
    Zaskakujące płaskie dogranie z rzutu wolnego w kierunku pola karnego polkowiczan. Nie było to klasyczne dośrodkowanie, ale poradzili sobie w obronie podopieczni Tomasza Grzegorczyka.

17
    Grzegorz Aftyka szarżował blisko linii pola karnego, a jego uderzenie zostało zablokowane przez skoncentrowanych w obronie polkowiczan.

18
    Jarosław Ratajczak zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Jego dośrodkowanie zostało wypiąstkowane przez aktywnego na przedpolu własnej bramki golkipera Polonii Warszawa.

20
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Jakuba Wawszczyka.

21
    W 21. minucie podniosła się temperatura na połowie Polonii. W polu karnym warszawiaków znalazł się Michał Czarny, a piłka spadła na jego głowie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Uderzenie było nieco zbyt delikatne i nie mogło zaskoczyć Michała Brudnickiego.

22
    Podanie Jana Kuźmy do Kamila Wacławczyka, którego uderzenie było niedokładne.

24
    Kolejna akcja przeprowadzona blisko linii pola karnego Polonii Warszawa. Uderzenie było blokowane przez ciasno ustawionych podopiecznych Rafała Smalca.

26
    Okazja na uraczenie się napojami w krótkiej przerwie w grze.

27
    Gra wznowiona i piłkarze są już za półmetkiem w pierwszej połowie spotkania.

29
    Nie przebili się ze swoim atakiem piłkarze Górnika Polkowice i musieli zadowolić się wznowieniem gry wrzutem z autu w centrum boiska.

30
    Gospodarze starają się atakować mimo braku w składzie zawieszonego Arkadiusza Piecha i kolejne, niecelne uderzenia oddali Kamil Wacławczyk oraz Damian Makuch.

33
    Klaudiusz Krasa pierwszym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za ostre przewinienie.

35
    Coraz bardziej zdecydowane reakcje na przewinienia i Paweł Dziopak zaczął napominanie zawodników kartonikiem.

36
    Nie przebili się ze swoim atakiem piłkarze Polonii Warszawa na lewej stronie boiska i sprowokowali podopiecznych Tomasza Grzegorczyka do przeprowadzenia kontrataku.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Polonia Warszawa nie przeprowadzała licznych ataków, ale próbuje to jeszcze nadrobić przed zejściem do szatni.

42
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gospodarzom na wysokości koła środkowego.

44
    Nie spieszyło się z ponownym wprowadzeniem piłki do gry bramkarzowi Górnika Polkowice. Jakby zawodnicy mieli już trochę dosyć pierwszej połowy spotkania.

45

Polonia od czasu do czasu odpowiadała swoim atakiem, ale nie zdominowała polkowiczan. Pierwsza połowa meczu była generalnie wyrównana i obu zespołom nie udało się w niej zdobyć prowadzenia.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Szpaler przed meczem
    Pierwsza połowa na zero

Niebawem piłkarze powrócą z szatni na boisko, żeby wznowić rywalizację po przerwie.

46

47
    Pierwsza akcja po zmianie stron Górnika Polkowice, a po niej piłka została przyznana zachowującemu spokój Michałowi Brudnickiemu.

49
    Zdeterminowani do pokonania lidera są gospodarze i starają się atakować z wykorzystaniem doświadczonego Mateusza Piątkowskiego.

51
    Na razie trzy rzuty rożne Górnika Polkowice, ale żaden z nich nie pozwolił gospodarzom na otwarcie wyniku.

53
    Gol dla Górnika Polkowice!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MAGDZIAK.

W 53. minucie Górnik dostał nagrodę za odważną grę i wywalczenie licznych stałych fragmentów gry na połowie przeciwnika. Przysnęła obrona Polonii Warszawa i po dośrodkowaniu z prawej strony pozwoliła na wpakowanie piłki z bliska do siatki Mateuszowi Magdziakowi. Drużyna z województwa dolnośląskiego może od tego momentu bronić wyniku.

55
    Pytanie, czy Polonia Warszawa odpowie czymś interesującym w pierwszej połowie spotkania.

56
    Polkowiczanie na połowie przeciwnika i wywalczyli tam dla siebie wznowienie od rzutu wolnego.

60
    Już godzina rywalizacji za drużynami i nieco zaskakująco bliżej odniesienia zwycięstwa jest walcząca o utrzymanie drużyna z Polkowic.

61
    Ciekawe, kiedy szkoleniowcy zdecydują się na przeprowadzenie zmian w swoich jedenastkach.

62
    Górnik Polkowice wrzutem z autu na wysokości koła środkowego.

63
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa:
    z boiska schodzi Fidziukiewicz, na boisku pojawia się Tomczyk.

63
    z boiska schodzi Kluska, na boisku pojawia się Michalski.

63
    z boiska schodzi Aftyka, na boisku pojawia się Fadecki.

65
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice:
    z boiska schodzi Wacławczyk, na boisku pojawia się Karmelita.

67

W 67. minucie najważniejszy zawodnik spotkania Mateusz Magdziak strzelił gola na 2:0. Obrońca ponownie znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie w polu karnym Polonii.

70
    Polonia Warszawa od początku spotkania ma problem ze zdominowaniem przeciwnika, a na zapunktowanie pozostało już bardzo mało czasu.

72
    z boiska schodzi Piątek, na boisku pojawia się Bajdur.

74
    z boiska schodzi Piątkowski, na boisku pojawia się Idzik.

77
    z boiska schodzi Wawszczyk, na boisku pojawia się Pieńkowski.

80
    Skoncentrowani i zdyscyplinowani są gospodarze w obronie. Coraz mniej wskazuje na stratę punktów przez podopiecznych Tomasza Grzegorczyka.

82
    Przyjezdni w posiadaniu piłki, ale zdobywanie przestrzeni nie przychodzi im z łatwością.

85
    Komplet zmian przeprowadzony przez szkoleniowca przyjezdnych Rafała Smalca. Nie pozostało mu nic innego niż przyglądanie się wydarzeniom przed ostatnim gwizdkiem w meczu Pawła Dziopaka.

86
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem zawodnika Górnika Polkowice.

87
    z boiska schodzi Kuźma, na boisku pojawia się Poczwardowski.

88
    z boiska schodzi Kiebzak, na boisku pojawia się Fryzowicz.

89
    Skuteczna interwencja Macieja Kowalskiego-Haberka po dośrodkowaniu w kierunku bramki strzeżonej przez Michała Brudnickiego.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu, ostatnie ofensywne przyspieszenia z obu stron.

90+5

Zaskoczenie na rozpoczęcie kolejki na najniższym szczeblu centralnym. Polonia Warszawa chyba myślami jeszcze przy świętowaniu awansu. Z kolei napędzani golami Mateusza Magdziaka polkowiczanie zwyciężyli 2:0 i sprawili niespodziankę.

Faule: 13:8.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:55:53)

Gole: 53. Magdziak, 67. Magdziak

Kartki:   33. Krasa (PLK)

Posiadanie piłki: 32 % : 68 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 7:6. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 2:3. Foule: 13:8.
    Górnik Polkowice: Furtak – Makuch, Ratajczak, Czarny, Magdziak, Krasa, Kuźma (87. Poczwardowski), Bilokin, Wacławczyk (65. Karmelita), Kiebzak (88. Fryzowicz), Piątkowski (74. Idzik).

Zmiany: Niezgoda – Karmelita, B. Leopald, Poczwardowski, O. Leopald, Fryzowicz, Idzik, Baranowski, Ciućka.

Polonia Warszawa: Brudnicki – Mikołajewski, Majsterek, Kowalski-Haberek, Aftyka (63. Fadecki), Piątek (72. Bajdur), Marciniec, Wawszczyk (77' Pieńkowski), Wasin, Kluska (63. Michalski), Fidziukiewicz (63. Tomczyk).

Zmiany: Lemanowicz – Michalski, Pieńkowski, Balcewicz, Radziński, Fadecki, Bajdur, Tomczyk.

Sędziowie: Paweł Dziopak (Tychy)