Chorwacja – Brazylia 1:1 (4:2 po rz. karnych) | Holandia – Argentyna 2:2 (3:4 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (4:2)
Chorwacja
1:1 (0:0, 0:0, rz.k. 4:2)
Brazylia
Piątek 09.12.2022, 16:00 • Education City Stadium, Al Rayyan • Mistrzostwa Świata • Ćwierćfinał

To tyle z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu. (18:52:13)

Faule: 22:24.

Ależ widowisko za nami! Chorwacja po rzutach karnych awansowała do półfinału! Brazylia objęła prowadzenie w dogrywce i wydawało się, że Canarinhos są na dobrej drodze do półfinału. Chorwacja wyprowadziła jedną kluczową kontrę i wyrównała, dzięki czemu doprowadziła do karnych. W nich Chorwaci okazali się być lepsi i meldują się w półfinale!

4. serie
    4:2
    Marquinhos nie trafia, piłka uderzyła w słupek!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Chwila przerwy, trzeba ustalić listę strzelców i za chwilę zaczynamy serię jedenastek!

Będą rzuty karne! Brazylijczycy objęli prowadzenie tuż przed przerwą między dogrywkami. Gdy wydawało się, że awans do półfinału jest prawie pewny, to Chorwaci wyprowadzili kontrę, po której wyrównali!

120+2
    Druga połowa dogrywki skończona.

120+2
    Rzut wolny z wysokości pola karnego. Neymar zacentrował, spore zamieszanie, ostatecznie uderzył z ostrego kąta Casemiro, ale interweniował Livaković!

120+1
    Faulowany jeden z Brazylijczyków i jeszcze będzie okazja na stworzenie zagrożenia.

120
    Dwie minuty doliczone do dogrywki.

Kamil Kazmierczak

Gole: 117. Petković – 105+1. Neymar

Kartki:   31. Brozović (CRO), 117. Petković (CRO) – 25. Danilo (BRA), 68. Casemiro (BRA), 77. Marquinhos (BRA)

4:2   Marquinhos (BRA)

Strzały celne: 1:11. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 3:3. Foule: 22:24.
    Chorwacja: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, B. Sosa (110. Budimir) – Brozović (114. Oršić) – Kovačić (106. Majer), Modrić (C) – Pasalić (72. Vlašić), Kramarić (72. Petković), Perišić.
    Zmiany: Grbić, Ivušić – Stanišić, Barišić, Erlić, Livaja, Vida, Šutalo, Sučić, Jakić.

Brazylia: Alisson – Militao (106. Aléx Sandro), Marquinhos, Thi. Thiago Silva (C), Danilo – Casemiro – Paquetá (106. Fred), Neymar – Raphinha (56. Antony), Richarlison (84. Pedro), Vinícius Júnior (64. Rodrygo).
    Zmiany: Weverton, Ederson – Dani Alves, Fabinho, Guimarães, Ribeiro, Bremer, Martinelli.

Główny: Michael Oliver
    Asystenci: Stuart Burt, Gary Beswick
    Techniczny: Mustapha Ghorbal
    VAR: Paulus van Boekel