Szwajcaria – Kamerun 1:0 (koniec) | Urugwaj – Korea Płd. 0:0 (koniec) | Portugalia – Ghana 3:2 (koniec)
Brazylia – Serbia 2:0 (koniec)
Szwajcaria
1:0 (0:0)
Kamerun
Czwartek 24.11.2022, 11:00 • Al Janoub Stadium • Mistrzostwa Świata • Grupa G

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (12:58:47)

Posiadanie piłki: 50% : 50%.
    Strzały na bramkę: 3:4.
    Strzały niecelne: 4:2.
    Rzuty rożne: 11:5.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 12:10.

Reprezentacja Szwajcarii wygrała 1:0 w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata z Kamerunem. O pokonaniu przeciwnika z Afryki zdecydowała akcja zespołowa przeprowadzona po przerwie. Breel Embolo wykorzystał dogranie Xherdana Shaqiriego i oddał decydujące uderzenie. Podopieczni Rigoberta Songa nie odpowiedzieli do ostatniego gwizdka.

90+6
    90+5. Haris Seferovic (SUI)

90+5
    Haris Seferović zabrał piłkę przeciwnikom na ich połowie, ale po krótkim rajdzie nie ominął swoim uderzeniem rozpaczliwie interweniującego wślizgiem Kameruńczyka.

90+3
    Ostatnie ataki w meczu.

90+1
    39089 kibiców na trybunach.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Szwajcaria:
    z boiska schodzi Ricardo Rodríguez, na boisku pojawia się Eray Cömert.

89
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przeciwników, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

88
    Jeszcze wierzą kibice afrykańskiego zespołu w możliwość zapunktowania przez podopiecznych Rigoberta Songa.

87
    Futbolówka w ostatniej minucie często zmieniała właściciela w pobliżu koła środkowego. Żadnemu zawodnikowi nie udało się zaprowadzić porządku.

85
    Pozostało jeszcze pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

83
    Manuel Akanji napomniany żółtą kartką za przewinienie na Andre-Francku Zambo Anguissie.

82
    Z powodzeniem Andre Onana, a także obrońcy reprezentacji Kamerunu po płaskim dośrodkowaniu.

81
    Zmiana w drużynie Kamerun:
    z boiska schodzi Bryan Mbeumo, na boisku pojawia się Moumi Ngamaleu.

81
    z boiska schodzi Ruben Vargas, na boisku pojawia się Fabian Rieder.

80
    Niewiele czasu pozostaje Kameruńczykom na odwrócenie wyniku spotkania.

Gole: 48. Embolo (Shaqiri)

Kartki:   64. Elvedi (SUI), 83. Akanji (SUI) – 36. Fai (CAM)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 11:5. Spalone: 2:2. Foule: 12:10.
    Szwajcaria: Sommer – Widmer, Akanji, Elvedi, Ric. Rodríguez (90. Cömert) – Freuler, Xhaka (C) – Shaqiri (71. Okafor), Sow (71. Frei), R. Vargas (81. Rieder) – Embolo (72. Seferovic).
    Zmiany: Köhn, Kobel, Omlin – Aebischer, Fassnacht, E. Fernandes, Jashari, Schär, Zakaria.

Trener: Murat Yakin

Kamerun: An. Onana – Fai, Castelletto, N`Koulou, Tolo – Hongla (68. Ondoua), Gouet, Anguissa – Mbeumo (81. Ngamaleu), Choupo-Moting (C) (74. Aboubakar), Toko Ekambi (74. NKoudou).
    Zmiany: Epassy, Ngapandouetnbu – Ebosse, Mbaizo, Wooh, Kunde, Mbekeli, Ntcham, Bassogog, Marou, Nsamé.

Trener: Rigobert Song

Sędziowie: Facundo Tello (Argentyna)