Maroko – Chorwacja 0:0 (koniec) | Niemcy – Japonia 1:2 (koniec) | Hiszpania – Kostaryka 7:0 (koniec)
Belgia – Kanada 1:0 (koniec)
Niemcy
1:2 (1:0)
Japonia
Środa 23.11.2022, 14:00 • Stadion Międzynarodowy Chalifa, Ar-Rajjan • Mistrzostwa Świata • Grupa E

Jak doskonale widać statystyki nie grają i duża pod tym względem przewaga Niemców w całym starciu nie przełożyła się na końcowy wynik. Czekamy w pełni emocji na kolejne mecze katarskiego mundialu, który nabiera coraz lepszego i większego tempa! Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję Państwu bardzo za uwagę i wspólne emocje oraz spędzony czas. Zapraszam do śledzenia pozostałych LIVE'ów w serwisie Lajfy. Spokojnego popołudnia i do usłyszenia! (16:06:11)
    W drużynie Kraju Kwitnącej Wiśni jeszcze długo emocje nie opadną. Mają z czego się cieszyć Japończycy, którzy świetnie zadomowili się w Katarze!

Faule: 6:14.
    Fatalnie rozpoczynają Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze reprezentanci Niemiec od porażki z Japonią 1:2. Powoduje to, że już teraz sytuacja w grupie E komplikuje się dla nich, ponieważ przed nimi jeszcze pojedynki z Kostaryką i Hiszpanią!

Jedno z ciekawszych o ile nie najciekawsze starcie na tym mundialu już za nami. Japonia ogrywa Niemców 2:1 po świetnej grze w drugiej połowie, a dokładnie w ostatnich kilkudziesięciu minutach. Świetne zmiany trenera Hajime Moriyasu spowodowały, że zespół Niebieskich Samurajów wziął się do pracy i pokonał czterokrotnych Mistrzów Świata. Mają wiele do myślenia po tej rywalizacji piłkarze z Niemiec!

90+9

90+8
    Oddalają po tym rzucie rożnym zagrożenie Japończycy, a konkretnie bramkarz Shūichi Gonda, który piąstkuje dośrodkowanie daleko w głąb pola.

90+8
    Uderza po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obrońca reprezentacji Niemiec Niklas Süle, ale jego próbę blokuje jedne z rywali. Będzie jeszcze korner dla ekipy w biało-czarnych strojach.

90+7
    Asano fauluje Rüdigera na prawej flance. To już chyba ostatnia szansa w tym pojedynku dla Niemców.
    90+6. Dużo po tym meczu będą mogli zawdzięczać temu zawodnikowi kibice reprezentacji Japonii! Wszystko zależy od tego jakim wynikiem zakończy się to starcie!
    90+5. Leon Goretzka niecelnie w dogodnej sytuacji!

90+5
    Znakomita szansa niemieckiej reprezentacji! Dalekie zagranie pod pole karne Japończyków zgrywa głową jeden z Niemców i do strzału dochodzi Goretzka, ale jego próba jest niecelna!

90+4
    Mocno z daleka i bardzo niecelnie uderza stoper z Niemiec Antonio Rüdiger.

90+3
    Youssoufa Moukoko zagrywa z lewej strony boiska do wbiegającego tam kolegi z kadry, ale przerywają ten atak Japończycy.

90+2
    Nie chcą skończyć na tym Japończycy, którzy akcja za akcją naciskają na zupełnie bezradnych w ostatnich kilkunastu minutach Niemców.

90+1
    Ogromna, to może nie, ale z pewnością sensacja czeka nas jeśli to spotkanie zakończy się wygraną przez Japonię 2:1. Nikt nie spodziewał się, że ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni wygra. O urwaniu punktu można było myśleć, ale przy tym co w pierwszej połowie prezentowali Japończycy ciężko było pomyśleć nawet o remisie.

90
    Iván Barton dolicza do tego pojedynku 7 minut.

90
    Centra na pole karne Japończyków i uderza głową obok bramki Leon Goretzka.

Adam Ka

Gole: 33. Gündoğan (Raum) (kar.) – 75. Doan, 83. Asano (Itakura)

Strzały celne: 25:11. Strzały niecelne: 10:4. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 4:4. Foule: 6:14.
    Niemcy: Neuer (C) – Süle, Rüdiger, Schlotterbeck, Raum – Kimmich, Gündoğan (67. Goretzka) – Müller (67. Hofmann), Musiala (79. Füllkrug), Gnabry (89. Moukoko) – Havertz (79. Götze).
    Zmiany: ter Stegen, Trapp – Adeyemi, Bella-Kotchap, Brandt, Ginter, Günter, Kehrer, Klostermann, Sané.

Trener: Hans-Dieter Flick

Japonia: Gonda – Sakai (74. Minamino), Yoshida (C), Itakura, Nagatomo (57. Mitoma) – Endo, Tanaka (71. Doan) – D. Ito, Kamada, Kubo (46. Tomijasu) – Maeda (57. Asano).
    Zmiany: Kawashima, Schmidt – H. Ito, Jamane, Taniguči, Morita, Soma, Šibasaki, Machino, Ueda.

Trener: Hajime Moriyasu

Sędzia główny:Iván Barton (Salwador)