Grecja
Piątek 23.09.2022, 16:30 • Stadion Miejski, Białystok • Reprezentacja U21

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.
    Kadra zagra pod wodzą Michała Probierza

Zapraszamy na relację na żywo z meczu młodzieżowej reprezentacji Polski U-21. Jej przeciwnikiem będzie Grecja. Początek rywalizacji w piątek o godzinie 16:30.
    Jedenastka Grecji

Piłkarze wychodzą z szatni na boisko, po trybunach białostockiego stadionu generalnie hula wiatr.

Hymny narodowe obu państw.

1

3
    Pierwsza szansa na strzelenie gola Polaków, ale płaskie uderzenie zostało zatrzymane nogami przez greckiego bramkarza.

5
    Reprezentacja Polski wyszła na boisko w białych koszulkach i getrach, a także czerwonych spodenkach. Z kolei Grecja w niebieskich strojach z białymi elementami.

7
    Poradzili sobie Polacy w obronie, a wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane bramkarzowi Kacprowi Tobiaszowi.

10
    Szarpana gra prezentowana przez obie reprezentacje.

14
    Sztab szkoleniowy pobudza reprezentantów Polski do żwawszego poruszania się po murawie. Ostatnie przyspieszenie zawodników z Grecji zostało powstrzymane faulem.

17
    Szansa na zaskoczenie przyjezdnych rozegraniem rzutu wolnego, jednak dośrodkowanie w kierunku pola karnego okazało się kompletnie nieudane.

18
    Ponowienie ataku, jednak uderzenie Jakuba Myszora z linii pola karnego zostało zablokowane.

19
    Przeciągnięte dośrodkowanie przeleciało ponad polem karnym reprezentantów Polski. Żadnemu z przeciwników nie udało się zamknąć tej akcji uderzeniem.

21
    Wznowienie wrzutem z autu na połowie przeciwnika z południa kontynentu. Dośrodkowanie Kacpra Kozłowskiego zostało poskromione przez przyjezdnych.

22
    Łukasz Kuźma zdecydował się na przyznanie gospodarzom rzutu rożnego. Dośrodkowanie Kacpra Kozłowskiego nie zostało podsumowane uderzeniem.

24
    Na razie rzetelne interwencje na przedpolu bramkarza reprezentacji Grecji. Poradził on sobie z dośrodkowaniem Jakuba Kałuzińskiego.

25
    Także po dośrodkowaniu w pole karne reprezentacji Polski nie było uderzenia. Będzie natomiast szansa na pokonanie Kacpra Tobiasza strzałem z rzutu wolnego.

26
    Szansa na pokonanie Kacpra Tobiasza uderzeniem zza pola karnego. Rzut wolny został przyznany Grekom za faul nieostrożnego Kacpra Kozłowskiego. Wykonanie stałego fragmentu gry pozostawiało jednak bardzo dużo do życzenia. Piłka zatrzymała się w murze również po dobitce!
    26. Strzał w mur z rzutu wolnego

28
    Grecja czuje się coraz bardziej swobodnie na białostockim stadionie.

30
    Grecja aktualnie w dziesięciu na boisku z powodu urazu jednego z jej reprezentantów.

31
    Uderzenie Filipa Marchwińskiego pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

32
    Zmiana w drużynie Grecja:
    z boiska schodzi Tzavidas, na boisku pojawia się Kosidis.

32
    Fotis Kitsos napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

33
    Filip Szymczak napomniany żółtą kartką za protestowanie po faulu przeciwnika.

35
    W 35. minucie Polska odpowiedziała groźnym atakiem. Filip Szymczak wygrał konfrontację w powietrzu, a piłka została zebrana przez Jakuba Myszora. Podanie zawodnika Cracovii trafiło do klubowego kompana Michała Rakoczego. Ostatecznie uderzenie z dogodnej pozycji zostało obronione przez Konstantinosa Tzolakisa.
    35. Michał Rakoczy nie pokonał bramkarza!

37
    Polska zatrzymała bardzo niebezpiecznie zapowiadający się kontratak reprezentacji Grecji.

39
    Przewinienie atakującego podopiecznego Michała Probierza na połowie rywala.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

41
    Panagiotis Panagiotou napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Tomaszu Wójtowiczu.

43
    Ostatnie szanse na pokonanie bramkarza przeciwnika w pierwszej połowie meczu.

45

Pierwsza połowa meczu towarzyskiego w Białymstoku zakończona bezbramkowym remisem. Reprezentacje nie miały wielu szans na poprawienie wyniku.

Oczekujemy na wznowienie spotkania po przerwie.

Piłkarze powrócili z szatni na boisko.

46

48
    Jakub Kałuziński napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

49
    Gol dla Grecji!
    Strzelcem bramki MICHAIL KOSIDIS.

W 49. minucie padła pierwsza bramka i to Grecja zdobyła prowadzenie 1:0. Po faulu Jakuba Kałuzińskiego, przyjezdni szybko wznowili grę od rzutu wolnego. Ich akcja została rozegrana na prawej stronie boiska, a Michail Kosidis przelobował Kacpra Tobiasza strzałem głową po dośrodkowaniu Georgiosa Tourkochoritisa.
    49. Michail KOSIDIS - 0:1

51
    Polska odpowiedziała na gola jednym niebezpiecznym atakiem, ale została zatrzymana na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

53
    Uderzenie Filipa Szymczaka z dystansu nie sprawiło problemu bramkarzowi reprezentacji Grecji.

55
    Wielka szansa na doprowadzenie do remisu, ale uderzenie Jakuba Myszora zatrzymało się na poprzeczce!

60
    Po godzinie meczu seria zmian zaproponowana przez selekcjonera reprezentacji Grecji.

62
    Także Michał Probierz przygotowuje do wprowadzenia na boisko z ławki rezerwowych zawodników rezerwowych.

65
    Titos Koutentakis napomniany żółtą kartką za faul.

66
    Zmiana w drużynie Polska:
    z boiska schodzi Rakoczy, na boisku pojawia się Pyrka.

66
    z boiska schodzi Szymczak, na boisku pojawia się Włodarczyk.

66
    z boiska schodzi Kałuziński, na boisku pojawia się Łęgowski.

70
    z boiska schodzi Aslanidis, na boisku pojawia się Trempoulos.

71
    z boiska schodzi Tourkochoritis, na boisku pojawia się Tsavos.

71
    z boiska schodzi Konstantellias, na boisku pojawia się Sapountzis.

72
    Dmitrios Metaxas napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Kacprze Kozłowskim.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu na doprowadzenie do remisu.

75
    z boiska schodzi Myszor, na boisku pojawia się Fornalczyk.

75
    z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Musiałowski.

76
    z boiska schodzi Wójtowicz, na boisku pojawia się Kłudka.

77
    Mija czas i piłkarze przemieszczają się w ostatnich minutach w spokojnym tempie po murawie. Potrzeba przyspieszenia, jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania.

78
    Zapachniało wyrównaniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Musiałowskiego, ale interweniował z powodzeniem bramkarz Grecji!

80
    Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom na strzelenie gola i to oni są w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.

84
    Jeszcze jedna szansa przed Polakami na poprawienie wyniku. Blisko bramki Grecji znalazł się Szymon Włodarczyk i strącił uderzenie zza pola karnego, ale znakomicie interweniował rezerwowy bramkarz przyjezdnych!
    84. Szymon Włodarczyk nie pokonał bramkarza!

87
    Grecja powróciła na połowę przeciwnika i stara się tam kontrolować przebieg wydarzeń w końcówce spotkania.

88
    Nieudana szarża indywidualna Mariusza Fornalczyka.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+2
    Reprezentacja Grecji potrafi z powodzeniem grać na utrzymanie futbolówki.

90+6
    Argyris Darelas napomniany żółtą kartką w doliczonym czasie.

90+6

Michał Probierz po raz pierwszy poprowadził w meczu młodzieżową reprezentację Polski. Nie będzie wspominać tego debiutu zbyt dobrze. Jego drużyna przegrała w spotkaniu towarzyskim 0:1 z Grecją.

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały na bramkę: 3:2.
    Strzały niecelne: 5:1.
    Rzuty rożne: 10:3.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 20:20.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:30:45)

Gole: 49. Kosidis

Kartki:   33. Szymczak (POL), 41. Panagiotou (POL), 48. Kałuziński (POL) – 32. Kitsos (GRE), 65. Koutentakis (GRE), 72. Metaxas (GRE), 90+6. Darelas (GRE)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 5:1. Rzuty rożne: 10:3. Spalone: 0:1. Foule: 20:20.
    Polska: Tobiasz – Wójtowicz (76. Kłudka), Mosór, Peda, Szmyt – Marchwiński, Kałuziński (66. Łęgowski), Kozłowski (75. Musiałowski) – Rakoczy (66. Pyrka), Szymczak (66. Włodarczyk), Myszor (75. Fornalczyk).

Zmiany: Trelowski, Bąkowski – Krzyżak, Pingot, Gerbowski, Kocyła, Kłudka.

Trener: Michał Probierz

Grecja: Tzolakis – Tourkochoritis, Aslanidis, Panagiotou, Kitsos – Karamperis – Kryparakos, Sourlis, Kourfalidis, Konstantellias – Tzavidas (32. Kosidis).

Zmiany: Milomenis, Theoharis – Beleyonis, Apostolopoulos, Karakoitis, Sapountzis, Koutemtakis, Kosidis.

Trener: Nikolaos Papadopoulos

Sędziowie: Łukasz Kuźma