Radomiak – Lechia 4:1 (koniec) | Raków – Jagiellonia 2:2 (koniec) | Lech P. – Śląsk 0:1 (koniec)
Lech Poznań
0:1 (0:1)
Śląsk Wrocław
Niedziela 14.08.2022, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:03:07)

Rozczarowanie w Poznaniu

Kolejne niepowodzenie Lecha Poznań w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Johna van den Broma zaprezentowali się po przerwie niemrawo i nie byli w stanie odpowiedzieć ani jednym strzałem do bramki na gola Petra Schwarza. W ten sposób Śląsk Wrocław odniósł przy Bułgarskiej skromne zwycięstwo 1:0. Triumfuje trener Ivan Djurdjević.

90+6

90+5
    Piłka znajduje się głównie na połowie jednego zespołu. Goście nie prezentują się dobrze po przechwytach i mają problem z przetransportowaniem futbolówki ze strefy obrony do ataku.
    90+3. Michał Szromnik obronił strzał zza pola karnego

90+3
    Michał Szromnik interweniował z wyczuciem po strzale zza pola karnego.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.
    87. Sebastian Bergier nie pokonał Filipa Bednarka

87
    Podanie prostopadłe do Sebastiana Bergiera, który nie ominął swoim sytuacyjnym uderzeniem brawurowo interweniującego Filipa Bednarka.

86
    Groźnie wyglądająca wymiana podań z udziałem Barry'ego Douglasa oraz Filipa Szymczaka.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

84
    Jeszcze Barry Douglas stara się poderwać do atakowania zawodników w niebiesko-białych strojach.

82
    Lechowi Poznań pozostaje mało czasu na uratowanie się przed kolejnym niepowodzeniem w PKO Ekstraklasie.

80
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi Erik Expósito, na boisku pojawia się Sebastian Bergier.

78
    Spektakularnie niecelne uderzenie oddane przez Kristoffera Velde.

75
    z boiska schodzi John Yeboah, na boisku pojawia się Javier Hyjek.

Gole: 26. Schwarz

Kartki:   37. Yeboah (SLA), 40. V. Garcia (SLA), 45+1. Quintana (SLA), 52. Olsen (SLA)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 1:1. Foule: 3:11.
    Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Kvekveskiri, Pingot, Douglas – Murawski, Karlström (56. Amaral) – Citaiszwili (63. Velde), Sousa (56. Skóraś), Marchwiński – Ishak (C) (63. Szymczak).
    Zmiany: Rudko – Rebocho, Kozubal, Olejnik, Laskowski.

Trener: John van den Brom

Śląsk Wrocław: Szromnik (C) – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia – Olsen, Schwarz – Samiec-Talar (60. Konczkowski), Quintana (46. Leiva), Yeboah (75. Hyjek) – Expósito (80. Bergier).
    Zmiany: Mielcarz – Verdasca, Jastrzembski, Borys, Łyszczarz.

Trener: Ivan Djurdjević

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)