Liverpool – Real Madryt 0:1 (koniec)
Liverpool F.C.
0:1 (0:0)
Real Madryt
Sobota 28.05.2022, 21:36 • Stade de France, Saint-Denis • Liga Mistrzów UEFA • Finał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:38:39)
    Real na szczycie Ligi Mistrzów!

Wszystko jasne po 90 minutach finału Ligi Mistrzów! Real Madryt najlepszym klubem prestiżowego europejskiego pucharu po raz 14. w historii. O zwycięstwie 1:0 z Liverpool FC zdecydowało uderzenie oddane przez Viniciusa Juniora w 59. minucie finału. Rozpoczyna się świętowanie zespołu z Hiszpanii.
    90+6. Szalona radość Królewskich

90+6

90+5
    Jeszcze jeden chwyt bohatera finału Thibauta Courtoisa.

90+3
    Zmiana w drużynie Real Madryt:
    z boiska schodzi Vinícius Júnior, na boisku pojawia się Rodrygo.

90+1
    Dani Ceballos dostał podanie od Karima Benzemy i popędził samotnie w kierunku bramki Alissona. Nie ma gola, przekombinował zawodnik Królewskich!

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90
    z boiska schodzi Luka Modrić, na boisku pojawia się Dani Ceballos.

88
    Liverpool FC musi być w finale Realem z poprzednich rund i doprowadzić do remisu rzutem na taśmę.

85
    z boiska schodzi Federico Valverde, na boisku pojawia się Eduardo Camavinga.

83
    W ostatnim momencie Alisson sprzątnął piłkę po szalonym kontrataku zespołu z Hiszpanii.
    82. Mohamed Salah nie umie pokonać Courtoisa

82
    Bohaterem finału zostanie prawdopodobnie Thibaut Courtois! Bramkarz Królewskich ponownie poradził sobie z niebezpiecznym strzałem Mohameda Salaha.
    80. Diogo Jota nie zaskoczył Courtoisa

80
    Thibaut Courtois! Bramkarz Królewskich nie dał się zaskoczyć odbiciem piłki od nóg Diogo Joty po uderzeniu Mohameda Salaha. Niewiele czasu mają gracze z Anglii na znalezienie sposobu na pokonanie Belga!

79
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Edera Militao.

Gole: 59. Vinícius Júnior

Kartki:   62. Fabinho (LIV)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 9:1. Strzały niecelne: 6:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 1:4. Foule: 13:7.
    Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (77. Keïta), Fabinho, Alcántara (77. Firmino) – Salah, Mané, L. Díaz (65. Jota).
    Zmiany: Kelleher – Milner, Gomez, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Minamino, Tsimikas, Matip, Elliott.

Trener: Juergen Klopp

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić (90. Ceballos), Casemiro, Kroos – Valverde (85. Camavinga), Benzema (C), Vinícius Júnior (90+3. Rodrygo).
    Zmiany: Lunin – Nacho, E. Hazard, Asensio, Marcelo, Vázquez, Bale, Isco, M. Díaz.

Trener: Carlo Ancelotti

Sędziowie: Clement Turpin (Francja)