Dania – Kazachstan 9:1 (kon.) | Szwecja – Austria 3:1 (kon.) | Szwajcaria – Włochy 5:2 (kon.)
Czechy – Wlk. Brytania 5:1 (kon.) | Słowacja – Niemcy 1:2 (kon.) | Łotwa – Finlandia 1:2 (kon.)
koniec
Słowacja
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Niemcy
sobota 14.05.2022, 19:20 • Helsinki Ice Hall, Helsinky • Mistrzostwa Świata • Grupa A
Przedmeczowe kursy
     
    Koniec meczu. (21:36:13)
     
    40:40
    Kara dla Niemcy:
    Moritz Müller – 2 min., zatrzymywanie krążka ręką.
     
    40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.
     
    40:00
    Druga tercja skończona.
     
    39:26
    Kara dla Niemcy:
    Maxmilian Kastner – 2 min., trzymanie.
     
    32:21
    Kara dla Słowacja:
    Michal Ivan – 2 min., uderzanie.
     
    31:45
    Kara dla Słowacja:
    Daniel Gachulinec – 2 min., rzucenie na bandę.
    31:15 Kristián Pospíšil (SVK) - 1:2
     
    31:15
    Bramka dla Słowacji!
    Strzelcem bramki KRISTIÁN POSPÍŠIL. Asysta Adam Jánošík, Alex Tamáši.
    26:41 Leonhard Pföderl (GER) - 0:2
     
    26:41
    Bramka dla Niemiec !
    Strzelcem bramki LEONHARD PFÖDERL. Asysta Marcel Noebels.
    21:24 Matthias Plachta (GER) - 0:1
     
    21:24
    Bramka dla Niemiec !
    Strzelcem bramki MATTHIAS PLACHTA.
     
    20:01
    Druga tercja rozpoczęta.
     
    20:00
    Pierwsza tercja skończona.
     
    17:58
    Kara dla Słowacja:
    Šimon Nemec – 2 min., atak kijem trzymanym oburącz.
     
    00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął.
     
    Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:20.
    Bramki i asysty: 32. Pospíšil (Jánošík, Tamáši) – 22. Plachta, 27. Pföderl (Noebels)


    Słowacja: Rybár (Húska) – Čerešňák (A), Rosandić, Nemec, Ivan, Grman, Jánošík, Gachulinec – Lantoši, Krištof (A), Tatar (C) – Regenda, Roman, Slafkovský – Pospíšil, Tamáši, Lunter – Takáč, Minárik, Liška.
    Trenér: Craig Ramsay

    Niemcy: Grubauer (Niederberger) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Plachta, Stützle, Ehliz – Pföderl, Michaelis, Noebels (A) – Fischbuch, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies.
    Trenér: Toni Söderholm

    Sędziowie: Heikkinen (FIN), Öhlund (SWE) – Sormunen (FIN), Yletyinen (SWE)

    Widzów: 4 387