0:1 (0:0)
Legia Warszawa
Środa 15.09.2021, 16:30 • Otkrytie Arena, Moskva • Liga Europy UEFA • Grupa C

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Stołeczna drużyna dostała się do grupy Ligi Europy dzięki zwycięstwu w dwumeczu ze Slavią Praga. Wcześniej rywalizowała w eliminacjach Ligi Mistrzów. Po wygranych z FK Bodo/Glimt i Florą Tallin została pokonana przez Dinamo Zagrzeb.
    Trening Legionistów w Moskwie

Legioniści w weekend ponieśli porażkę 0:1 ze Śląskiem Wrocław. Fakt, że mają zaległości do nadrobienia, ale ich sytuacja w PKO Ekstraklasie stała się niewesoła. W tabeli są na 16. miejscu z zaledwie pięcioma punktami po pięciu spotkaniach.

W tabeli rosyjskiej Premier Ligi piłkarze Spartaka są na dziewiątym miejscu z 10 punktami wywalczonymi w siedmiu kolejkach. Jak dotąd po trzy spotkania wygrali i przegrali, a także podzielili się punktami z jednym przeciwnikiem. Podobnie jak Legia Warszawa muszą gonić na krajowym podwórku.
    Spartak chce wykorzystać atut własnego boiska

Spartak rozegrał poprzednie spotkanie w Premier Lidze z FK Chimki. Zwycięstwo 3:1 zawdzięcza uderzeniom Ayrtona, Quincy'ego Promesa oraz Ezequiela Poncego. Zbudowani tym wynikiem gospodarze spróbują pójść za ciosem w europejskim pucharze.

Legia Warszawa rozpocznie rywalizację w grupie Ligi Europy meczem ze Spartakiem Moskwa. Zapraszamy na relację na żywo nietypowo, ponieważ w środę o godzinie 16:30.

Składy:

Spartak Moskwa: Maksimenko – Rasskazow, Gigot, Dżikija – Moses, Umjarow, Zobnin, Ayrton – Promes, Ponce, J. Larsson.

Rezerwowi: Rebrow – Selichow, Coufriez, Hendrix, Sobolew, Bakajew, Łomowicki, Ignatiow, Kutiepow, Esczenko, Gaponow, Litwinow.

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Johansson, Slisz, Charatin, Luquinhas, Mladenović – Josue, Emreli.

Rezerwowi: Miszta – Hołownia, Yuri Ribeiro, Kastrati, Andre Martins, Pekhart, Celhaka, Muci, Rafael Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Rose.

Sędzia: Nikola Dabanović (Czarnogóra).
    Legioniści w Moskwie

Piłkarze na boisku i hymn Ligi Europy płynący z głośników niespecjalnie wypełnionego kibicami obiektu.

1

2
    Spartak Moskwa w czerwonych strojach białymi elementami, , a Legia Warszawa w białych koszulkach i spodenkach. Pierwsza akcja przeprowadzona przez gości, ale nawet gdyby Luquinhas przymierzył, nie byłoby gola z powodu spalonego.

3
    Rozegranie pozycyjne zespołu z Rosji, ale nie potrwało ono długo.

4
    Wymiana podań podopiecznych Czesława Michniewicza i poszukiwanie sposobu na zagrożenie gospodarzom. Podanie w pole karne zostało przechwycone przez Aleksandra Maksimenkę.

5
    Niebezpieczna akcja oskrzydlająca Spartaka Moskwa. Po chwili ponownie zrobiło się głośno po podaniu prostopadłym w pole karne Legii Warszawa.

6
    Po przewinieniu na połowie przeciwnika od rzutu wolnego Spartak Moskwa.

7
    Miękka wrzutka posłana w pole karne Legii Warszawa w kierunku Ezequiela Poncego. Została ona unieszkodliwiona przez podopiecznych Czesława Michniewicza.

8
    Faul na wcześniej od przeciwnika podrywającym się do piłki Luquinhasie.

9
    Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z lewego skrzydła zostało zatrzymane w ostatnim momencie przez defensora. Legia Warszawa musiała zadowolić się wypracowaniem rzutu rożnego.

10
    Dobre przyspieszenie Legionistów, którzy nie zamierzają ograniczać się do bronienia na terenie przeciwnika.

11
    Wygrana walka o piłkę w centrum boiska przez zawodników Spartaka Moskwa i to oni zmusili przeciwników do wycofania się do obrony.

12
    Z powodzeniem interweniował Mateusz Wieteska w bocznym sektorze boiska, ale futbolówka pozostała w posiadaniu Spartaka Moskwa.

13
    Podanie do Jordana Larssona, ale wbiegł przed niego Luquinhas i interweniował po profesorsku. Piłka oraz przeciwnik odprowadzeni poza boisko.

14
    Płaskie wstrzelenie w pole karne warszawiaków, ale piłka poturlała się za plecami sposobiącego się do oddania uderzenia Quincy'ego Promesa.

15
    Za drużynami kwadrans batalii na stadionie w Moskwie. Pokazali swoje możliwości w ofensywie jedni i drudzy, ale jeszcze nikomu nie udało się zdobyć prowadzenia.

17
    Nieskuteczne wykonanie rzutu rożnego przez Legię Warszawa. Lepiej rozstawili się piłkarze w czerwonych strojach z białymi elementami.

18
    Kombinacja Spartaka Moskwa przerwana na obrzeżach pola karnego Legii Warszawa, a do kontrataku poderwał się Mahir Emreli.

20
    Podanie crossowe na lewą stronę do Filipa Mladenovicia, który stracił równowagę i nie zdołał kontynuować natarcia.

21
    Konsultacje szkoleniowca gospodarzy z podopiecznymi. Przerwa w grze jest spowodowana urazem Romana Zobnina.

22
    Prawdopodobnie będzie zmiana spowodowana urazem zawodnika Spartaka Moskwa. Już przygotowuje się jeden z rezerwowych.

23
    Zmiana w drużynie Spartak Moskwa: z boiska schodzi Roman Zobnin, na boisku pojawia się Jorrit Hendrix.

25
    Wydarzeniom przygląda się z wysokości trybun między innymi były szkoleniowiec warszawiaków Stanisław Czerczesow.

27
    Siadło tempo, niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Oby Legia Warszawa nie została tym uśpiona.

28
    Quincy Promes wykonał zbiegnięcie z lewego skrzydła do środka i poczęstował uderzeniem z prawej stopy Artura Boruca. Bez zarzutu interweniował ustawiony w odpowiednim miejscu bramkarz Legii Warszawa.
    28. Quincy Promes strzelił z dystansu

29
    Jeszcze jedna próba zdobycia prowadzenia zza pola karnego, ale bardzo niedokładna.

31
    Przyspieszenie zespołu z Premier Ligi. Podanie w szesnastkę do Jordana Larssona, a ten strzelił w pełnym biegu. Interweniował między słupkami z dużym wyczuciem Artur Boruc!
    31. Jordan Larsson nie pokonał Artura Boruca

33
    Seria strzałów Spartaka Moskwa w ostatnich minutach i Legia Warszawa powinna poważnie potraktować to stroszenie piór przez wyżej notowaną w rankingu UEFA drużynę.

34
    Teraz popracowali z powodzeniem w odbiorze podopieczni Czesława Michniewicza.

35
    Wymienili podania Ezequiel Ponce z Quincym Promesem. Ostatecznie potężne uderzenie nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Legii Warszawa.

36
    Ayrton pogubił się na skrzydle i jedynym łupem tego zawodnika było wywalczenie wrzutu z autu.

37
    Popracował w ostatnim fragmencie spotkania były reprezentant Polski w bramce Legii Warszawa, natomiast Aleksandr Maksimenko nie ma nic specjalnego do roboty.

39
    Wymiana podań z udziałem Bartosza Slisza. Nieco zbyt brawurowe przyspieszenie pomocnika powołanego niedawno do reprezentacji Polski i wpadł na ścianę zawodników Spartaka.

40
    Jeszcze pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.
    40. Victor Moses (SPM)

40
    Victor Moses poradził sobie łatwo z Filipem Mladenoviciem i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Piłka nie została dokręcona i poszybowała poza lustrem bramki.
    40. Victor Moses nie trafił do bramki

43
    Odpowiedź Legii Warszawa, ale przekombinowana i po przewinieniu na Mahirze Emrelim będzie rzut wolny na wysokości pola karnego Spartaka Moskwa.

44
    Niewykorzystana szansa na przekucie rzutu wolnego w prowadzenie.

45
    Jeszcze uwagi Czesława Michniewicza z ławki rezerwowych zanim porozmawia ze swoimi zawodnikami w szatni.

45
    Doliczone dwie minuty.

45+1
    Dla odmiany wygrana konfrontacja Filipa Mladenovicia z szarżującym na prawej stronie boiska Victorem Mosesem.

45+2

Legia Warszawa starała się grać odważnie na terenie przeciwnika i na początku meczu była równorzędnym przeciwnikiem. Martwi przyspieszenie Spartaka Moskwa w kwadransie poprzedzającym przerwę, ale nie wykorzystał swoich sytuacji podbramkowych i po 45 minutach jest 0:0. Niezmiennie podopieczni Czesława Michniewicza z szansą na zapunktowanie, a także komplet "oczek".
    Na razie na zero

Pozostało oczekiwać na wznowienie walki po przerwie.

46

47
    W rozegraniu po przerwie grający w czerwonych strojach z białymi elementami gospodarze. Legia Warszawa broni się w białych koszulkach i spodenkach.

47
    Samuel Gigot napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne w kole środkowym.

48
    Spartak Moskwa zyskał czas na rozstawienie się na pozycjach w obronie.

49
    Wymiana podań zawodników ze stolicy Rosji na własnej połowie boiska.

49
    Mateusz Wieteska napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko narożnika pola karnego Legii Warszawa.

50
    Szansa dla Spartaka Moskwa na pokonanie Artura Boruca strzałem z rzutu wolnego. Quincy Promes nie zdołał jednak ominąć swoim uderzeniem pieczołowicie rozstawionego muru.

52
    Strata Maika Nawrockiego, ale zostało to wszystko naprawione blisko linii pola karnego przez Bartosza Slisza.

53
    Pograli Legioniści, jednak kombinacja w szesnastce Spartaka Moskwa nie pozwoliła wywalczyć nawet rzutu rożnego.

53
    Nail Umjarow napomniany żółtą kartką za przytrzymanie przeciwnika.

54
    Wygląda to wszystko na wymianę ciosów, coraz więcej ryzyka i miejsca do przeprowadzania ataków.

55
    Mattias Johansson napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

57
    Starają się przyspieszyć piłkarze Spartaka Moskwa, co dotychczas skutkuje jedynie żółtymi kartonikami dla zawodników Legii Warszawa.

58
    Muszą uwijać się jak w ukropie piłkarze defensywni Legii Warszawa, a obroną kieruje Artur Jędrzejczyk.

58
    Beznadziejne uderzenie Filipa Mladenovicia zza szesnastki. Piłka przeleciała ponad bramką Aleksandra Maksimenki i to o kilka pięter za wysoko.

59
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Ihor Charatin, na boisku pojawia się Lirim Kastrati.

60
    Interwencja Artura Jędrzejczyka, a po jego wyekspediowaniu piłki Spartak Moskwa musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

61
    Interwencja Artura Boruca na przedpolu. Po chwili podobna reakcja była wymagana od Aleksandra Maksimenki.

62
    Przerwa w grze jest spowodowana bolesnym dla Ayrtona zderzeniem z brawurowo interweniującym Arturem Borucem.

64
    Gustownie ubrany Czesław Michniewicz nieustannie stara się stymulować swoich zawodników podpowiedziami z ławki rezerwowych. Legia Warszawa w odpowiedzi zaatakowała prawym skrzydłem.

66
    Poprzeczka! Trudno powiedzieć, dlaczego zawodnik Spartaka Moskwa znalazł się kompletnie nieobstawiony w pobliżu bramki Artura Boruca po dośrodkowaniu Georgija Dżikiji. Fura szczęścia, że nie przymierzył do sieci Samuel Gigot.
    66. Samuel Gigot strzelił w obramowanie

67
    Naciskają gospodarze, a uderzenie Quincy'ego Promesa zostało zablokowane. Korner dla zespołu z Moskwy.

68
    Artur Jędrzejczyk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

69
    Zmiana w drużynie Spartak Moskwa: z boiska schodzi Ayrton Lucas, na boisku pojawia się Alexandr Lomovickij.

70
    Prawdziwe bombardowanie w kierunku bramki Artura Boruca, ale pozostało zaledwie 20 minut podstawowego czasu, a weteran nie pozwala sobie na przepuszczenie futbolówki do sieci.

72
    Niezłe podanie Bartosza Slisza do Luquinhasa, a Brazylijczyk starał się pokonać Aleksandra Maksimenkę. Na początek trzeba jednak przymierzyć w bramkę przedstawiciela Premier Ligi.

74
    Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie meczu, dlatego piłkarze obu drużyn poruszają się energicznie w kierunku bramki przeciwnika.

77
    Bardzo szkoda tej sytuacji! Legia Warszawa miała ogromną szansę na zdobycie prowadzenia w ostatnim kwadransie. Mahir Emreli trafił tylko w słupek swoim strzałem po dośrodkowaniu Lirima Kastratiego. Tak blisko i tak daleko.
    77. Mahir Emreli strzelił w słupek!

80
    Szarża Mahira Emreliego została zatrzymana w ostatnim momencie przez zawodników w czerwonych strojach z białymi elementami.

82
    Zmiana w drużynie Spartak Moskwa: z boiska schodzi Jordan Larsson, na boisku pojawia się Alexandr Sobolev.

82
    Zmiana w drużynie Spartak Moskwa: z boiska schodzi Victor Moses, na boisku pojawia się Zelimchan Bakajev.

82
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Mahir Emreli, na boisku pojawia się Tomas Pekhart.

83
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Luquinhas, na boisku pojawia się Ernest Muci.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu i jak było bezbramkowo tak jest. Nie jest to dobry prognostyk na otwarcie fazy grupowej Ligi Europy, ale zawsze można też przypomnieć powiedzenie o pierwszych śliwkach robaczywkach.

87
    Jorrit Hendrix nie przymierzył do bramki Legii Warszawa zza linii pola karnego. Piłka nie po raz pierwszy tego popołudnia odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Artura Boruca.

89
    Josue napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Aleksandr Łomowicki napomniany żółtą kartką za przewinienie.

90
    Doliczone pięć minut.

90+1
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki LIRIM KASTRATI.

Gooooooooooooooooool w doliczonym czasie! Legia Warszawa na prowadzeniu! Minuty dzielą ją od zwycięstwa na początek fazy grupowej Ligi Europy i powtórzenia sukcesu sprzed nieco ponad dekady. Lirim Kastrati podsumował strzałem do bramki Aleksandra Maksimenki kontratak napędzony przez Ernesta Muciego. Emocje!
    90+1. Lirim Kastrati (LEG) - 0:1

90+3
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Josue, na boisku pojawia się Rafael Lopes.

90+6
    Żelimchan Bakajew napomniany żółtą kartką za nerwowe przewinienie.

90+6

Ogromne emocje i szczęśliwe zakończenie. W podstawowym czasie ani gospodarzom, ani gościom nie udało się strzelić gola. Legia Warszawa nie zwątpiła w możliwość rozstrzygnięcia pojedynku i uderzeniem Lirima Kastratiego z podania Ernesta Muciego zapewniła sobie komplet punktów z okazji powrotu po blisko sześciu latach do grupy Ligi Europy. To wymarzone rozpoczęcie przygody w pucharze. Warszawa świętuje!

Legia z kompletem punktów!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:31:41)

Gole: 90+1. Kastrati

Kartki:   47. Gigot (SPM), 53. Umjarov (SPM), 90. Lomovickij (SPM), 90+6. Z. Bakajev (SPM) – 49. Wieteska (LEG), 55. M. Johansson (LEG), 68. Jędrzejczyk (LEG), 89. Josue (LEG)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 0:3. Foule: 18:8.
    Spartak Moskwa: Maximenko – Rasskazov, Gigot, Džikija (C) – Moses (82. Z. Bakajev), Umjarov, Zobnin (23. Hendrix), Lucas (69. Lomovickij) – Promes, Ponce, J. Larsson (82. Sobolev).
    Zmiany: Rebrov, Selichov – Caufriez, Hendrix, Gaponov, Kutěpov, Z. Bakajev, Ignatov, Litvinov, Lomovickij, Jeszczenko, Sobolev.

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk (C), Wieteska, Nawrocki – M. Johansson, Slisz, Charatin (59. Kastrati), Luquinhas (83. Muci), Mladenović – Josue (90+3. R. Lopes), Emreli (82. Pekhart).
    Zmiany: Miszta – Hołownia, Y. Ribeiro, Abu Hanna, Rose, Martins, Skibicki, Kastrati, Pekhart, Muci, R. Lopes, Çelhaka.

Sędziowie: Nikola Dabanović (Czarnogóra)