Ararat – Śląsk 2:4 (koniec) | FK Astana – Aris S. 2:0 (koniec) | Panevezys – Vojvodina 0:1 (koniec)
Molde – Servette 3:0 (koniec) | Olimpija – Birkirkara 1:0 (koniec) | Austria W. – Breidablik 1:1 (koniec)
Karabach – FC Ashdod 0:0 (koniec) | RFS Riga – Puskas 3:0 (koniec) | Soči – Keşla FK 3:0 (koniec)
KuPS – Worskła P. 2:2 (koniec) | Dudelange – Bohemians Dublin 0:1 (koniec) | Dinamo Tb. – Maccabi H. 1:2 (koniec)
HIF – Maribor 3:1 (koniec) | IF Elfsborg – Milsami 4:0 (koniec) | AEL Limassol – Vllaznia 1:0 (koniec)
Kopenhaga – Żodzino 4:1 (koniec) | Suduva – Raków 0:0 (koniec) | Laci – Craiova 1:0 (koniec)
Lokomotiv Plovdiv – Slovacko 1:0 (koniec) | CSKA Sofia – Liepaja 0:0 (koniec) | Vik. Pilzno – Dinamo Br. 2:1 (koniec)
Gzira – Rijeka 0:2 (koniec) | Dinamo Bt. – BATE 0:1 (koniec) | Petrocub – Sivasspor 0:1 (koniec)
Apollon – MSK Żilina 1:3 (koniec) | Riga FC – Shkendija 2:0 (koniec) | KF Teuta – Escaldes 0:2 (koniec)
Spartak T. – Sepsi 0:0 (koniec) | Shkupi – Santa Clara 0:3 (koniec) | Arda Kyrdżali – Hapoel BS 0:2 (koniec)
HB Tórshavn – Buducnost 4:0 (koniec) | Basel – Partizani 3:0 (koniec) | Velez – AEK Atény 2:1 (koniec)
Gent – Vålerenga 4:0 (koniec) | Larne FC – Aarhus 2:1 (koniec) | Sutjeska – Maccabi T.A. 0:0 (koniec)
FCSB – Szachtior K. 1:0 (koniec) | Aberdeen – Hacken 5:1 (koniec) | Hibernian – Santa 3:0 (koniec)
Linfield – Banja Luka 4:0 (koniec) | Hajduk – Toboł 2:0 (koniec) | Hafnarfjörður – Rosenborg 0:2 (koniec)
Újpest FC – FC Vaduz 2:1 (koniec) | Pogoń – Osijek 0:0 (koniec) | KF Drita – Feyenoord 0:0 (koniec)
Dundalk – Levadia 2:2 (koniec) | Partizan – Dunajska 1:0 (koniec) | Valur – Bodu 0:3 (koniec)
Salihorsk – Fola 1:2 (koniec)
Ararat Jerevan
2:4 (0:1)
Śląsk Wrocław
Czwartek 22.07.2021, 15:00 • Gyumri City Stadium, Giumri • Liga Konferencji (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Co za mecz! Aż pięć goli padło po przerwie, ale najważniejsze jest to, że to Śląsk zwyciężył 4:2. Komfortowa sytuacja wrocławian, którzy do rewanżu przystąpią z dwubramkową zaliczką. Dziękuję za uwagę! (16:52:21)

90+6

90+5
    Jeszcze żółtą kartkę obejrzał Golla.

90+5
    Ależ groźnie zapowiadała się kontra rywali. Całe szczęście, że niedokładnie zagrywał Kone. Tylko korner dla Araratu.

90+4
    Dobra interwencja Szromnika po strzale głową jednego z rywali.

90+2
    Mądrze dał się sfaulować na własnej połowie boiska Pawłowski.

90+1
    O pięć minut przedłużony został przez arbitra ten mecz!
    90+1. PICH - 2:4

90+1
    Gol dla Śląska!
    Brawo! Świetna centra Exposito z prawego skrzydła i skutecznie wykończenie ROBERTA PICHA!

90
    Od autu na wysokości pola karnego rywali wrocławianie.

88
    W ostatniej chwili zablokowany szarżujący Kone! Tylko rzut rożny dla miejscowych.

88
    Żółtym kartonikiem za opóźnianie gry został upomniany Szromnik.

87
    Znów gorąco pod bramką Śląska, na szczęście niecelnie rywale. Nie spieszy się ze wznowieniem gry z piątego metra Szromnik.

85
    Chcą pójść za ciosem miejscowi. Udało im się wywalczyć rzut rożny.
    84. Razmik Hakobjan (ARJ) - 2:3

84
    Gol dla FC Ararat!
    Kontaktowe trafienie gospodarzy! Precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się RAZMIK HAKOBYAN!

82
    Faulował Stiglec niedaleko własnego pola karnego i arbiter sięga po kartkę.

81
    Zmiana w drużynie FC Ararat Jerevan: z boiska schodzi Bravo, na boisku pojawia się Rob. Hakobyan.

81
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mączyński, na boisku pojawia się Schwarz.

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Zobaczymy, czy Śląsk pokusi się jeszcze o powiększenie przewagi.

78
    Obiecująco zapowiadała się kontra wrocławian, ale zabrakło precyzji i komunikacji.

77
    Tym razem jakieś kłopoty zdrowotne Krzysztofa Mączyńskiego.
    76. Nieskuteczni są dziś gospodarze:

76
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Janasik, na boisku pojawia się Pawłowski.

74
    Bardzo groźnie pod bramką Śląska! Dużo miejsca miał Hakobyan, ale posłał piłkę ponad bramką!

73
    Jakiegoś urazu doznał Janasik i mamy przerwę w grze.

71
    Zmiana w drużynie FC Ararat Jerevan: z boiska schodzi Pobulić, na boisku pojawia się Stanojević.
    Zmiana w drużynie FC Ararat Jerevan: z boiska schodzi Deble, na boisku pojawia się Silue.
    70. Robert Pich (SLA) - 1:3

70
    Podwyższają prowadzenie wrocławianie! Rajd ROBERTA PICHA zakończony niskim strzałem lewą nogą przy słupku!

70
    Kolejne uderzenie na bramkę gospodarzy. Tym razem swoich sił spróbował Mączyński, ale nie popełnił błędu Ermakov.

69
    Taktyczne przewinienie na Kone i żółtą kartką upomniany został Lewkot.

68
    Nie mają zbytnio pomysłu na przedostanie się pod bramkę Śląska gospodarze.

66
    Mocny strzał z dystansu Pobulicia, na szczęście też niecelny.

65
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Piasecki, na boisku pojawia się Sobota.

63
    Huknął z dystansu Pich, ale raz jeszcze udanie w bramce golkiper rywali.

62
    Zmiana w drużynie FC Ararat Jerevan: z boiska schodzi Malakyan, na boisku pojawia się Raz. Hakobyan.
    Zmiana w drużynie FC Ararat Jerevan: z boiska schodzi Arakelyan, na boisku pojawia się Manoyan.

61
    Zablokowany na lewej stronie Exposito. Korner dla Śląska.

59
    Uff! Kone w znakomity sposób powstrzymany w polu karnym Śląska przez Gollę! Bardzo ważna interwencja.

58
    Niezły strzał Janasika zza pola karnego, ale pewnie interweniował Ermakov.

57
    Nieco zrezygnowani po utracie drugiego gola wydają się być gospodarze. Śląsk nie mógł tego zrobić lepiej – wrocławianie odpowiadając golem na gola zbudowali sobie także przewagę psychologiczną.

55
    Od autu na własnej połowie przyjezdni.

53
    Czwarty zawodnik Araratu upomniany żółtą kartką. Tym razem padło na strzelca gola, Juana Bravo.

53
    Dośrodkowanie Malakyana i pewnie łapie piłkę Szromnik.

52
    Nieudanie w ofensywie rywale i od bramki rozpocznie Śląsk.
    50. Fabian Piasecki (SLA) - 1:2

50
    Co tu się dzieje! Błyskawiczna odpowiedź wrocławian! Bardzo głębokie dośrodkowanie Exposito i z ostrego kąta głową wbił piłkę do bramki FABIAN PIASECKI!
    49. Juan Bravo (ARJ) - 1:1

49
    Gospodarze wyrównują! Szromnik minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a do bramki skierował ją JUAN BRAVO!
    47. Nieźle zaczęli drugą połowę gospodarze:

47
    Znakomita interwencja Szromnika po uderzeniu jednego z rywala z szesnastego metra!

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy plan minimum zrealizowany!1 Do gry można mieć zastrzeżenia, ale najważniejszy, że wynik jest pozytywny – Śląsk prowadzi 1:0 po golu strzelonym przez Wojciecha Gollę. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Jedną minutę doliczył arbiter!

45
    Ararat od autu na wysokości linii środkowej boiska. Za moment dowiemy się, o ile przedłużona zostanie pierwsza połowa spotkania.

43
    Niedokładne zagranie Malakyana do Kone i wybijają piłkę zawodnicy Śląska.

42
    Dobra interwencja Janasika przy narożniku boiska. Muszą wytrzymać jeszcze tych kilka minut do przerwy zawodnicy Jacka Magiery.

40
    Kolejny raz fura szczęścia wrocławian! Idealne zagranie na piąty metr do Arakelyana, który jednak przerzucił piłkę ponad poprzeczką!

39
    Zupełnie nieudane uderzenie głową Deble.

38
    Zablokowane dośrodkowanie Arakelyana. Rzut rożny dla ekipy z Armenii.

37
    Goście od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

35
    Niezła wrzutka Malakyana, ale skutecznie wybijają piłkę wrocławianie.

34
    Może być groźnie w polu karnym Śląska. Rzut wolny dla Araratu około trzydziestu metrów od bramki strzeżonej przez Szromnika.

33
    Bardzo ostro grają rywale. Wślizg Malakyana wyceniony przez arbitra na żółtą kartkę.

32
    Dobra okazja Śląska! Mączyński zagrał w uliczkę do Piaseckiego, jednak ten przegrał pojedynek z Ermakovem!

29
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Garcii i spokojnie łapie piłkę golkiper rywali.

28
    Nerwy puszczają miejscowym. Tym razem przesadził z ostrą walką Deble.

27
    Pierwsza w tym spotkaniu żółta kartka. Upomniany został Kone.

27
    Ararat od autu na własnej połowie boiska.
    25. Kolejna groźna akcja gospodarzy:

25
    Mogło być 1:1! W znakomitej sytuacji znalazł się Deble, ale jego uderzenie wybronił Szromnik!

23
    Ostre, spóźnione wejście Deble w Mączyńskiego. W dalszym ciągu nie decyduje się jednak na sięgnięcie po kartkę arbiter.

22
    W środku pola sfaulował rywala Makowski.
    20. Wojciech Golla (SLA) - 0:1

20
    Wrocławianie obejmują prowadzenie! Po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu rożnego głową z piątego metra piłkę do bramki skierował WOJCIECH GOLLA!

19
    A teraz dobra okazja Śląska! Uderzał Pich, ale bardzo dobrze broni Ermakov!
    18. Zabrakło centymetrów:

18
    Duże szczęście Śląska! Deble odegrał piłkę do Kone, ten podryblował w polu karnym, a następnie oddał minimalnie niecelne uderzenie!

17
    Mączyński w czysty sposób odebrał piłkę Malakyanowi.

16
    Niedokładnie w ofensywie przedstawiciele PKO BP Ekstraklasy. Z piątego metra wznawia grę Ermakov.

15
    Kwadrans gry za nami. Jak na razie niewiele dobrego można powiedzieć o grze Śląska. Przeważają miejscowi.

13
    Niepewnie Lewkot i od rzutu rożnego rywale.

11
    Udanie piąstkował Szromnik po dośrodkowaniu Margaryana. Chwilę później broni strzał rywala golkiper Śląska.

10
    Stracił piłkę niedaleko pola karnego rywali Mączyński.

8
    Długo utrzymują się teraz przy piłce na połowie rywali wrocławianie, ale niewiele z tego wynika.

6
    Zrobiło się niebezpiecznie w polu karnym Śląska, ale ostatecznie wyłapał piłkę Szromnik.

5
    Kolejny rzut wolny dla gospodarzy, tym razem na połowie Śląska.

4
    Na własnej połowie boiska faulował był Malakyan.

3
    Zbyt mocne dośrodkowanie z lewej strony w kierunku Piaseckiego. Napastnik wrocławian nie sięgnął piłki i ta wyszła poza linię końcową.

2
    Zgodnie z oczekiwaniami w Armenii bardzo gorąco. Temperatura około 33 stopni i pełne słońce – w takich warunkach Śląsk walczy o zaliczkę przed rewanżem.

1

Protokół meczowy:

FC Ararat Jerevan:
    Ermakov – Bravo, Prijević, Mkoyan (C), Margaryan – Pobulić, Muradyan – Arakelyan, Deble, Malakyan – Kone
    Rezerwowi:
    Simonyan – Hakobyan, Vardanyan, Isah, Raz. Hakobyan, Manoyan, Silue, Stanojević, Malakyan, Nazaryan

Śląsk Wrocław:
    Szromnik – Janasik, Lewkot, Golla, Stiglec – Pich, Mączyński (C), Makowski, Garcia – Exposito, Piasecki
    Rezerwowi:
    Putnocky – Verdasca, Sobota, Praszelik, Pawłowski, Schwarz, Bejger, Bergier, Poprawa

Główny: Nikola Popov
    Asystenci: Martin Venew, Aleksandar Atanasov
    Techniczny: Vladimir Valkov.

Początek spotkanie w czwartek o 15:00. Składy oby drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Spotkanie poprowadzą sędziowie z Bułgarii:

Wrocławianie są już w Armenii:

Śląsk na początek mierzył się z estońskim Paide. Oba mecze wygrali Wojskowi – najpierw 2:1 na wyjeździe, a u siebie 2:0.

W poprzedniej rundzie ekipa z Armenii rywalizowała z węgierskim MOL Fehervar. W pierwszym meczu zremisowała 1:1, a u siebie zwyciężyła 2:0.

Emocji związanych z europejskimi pucharami ciąg dalszy! W drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy Śląsk Wrocław zmierzy się z armeńskim FC Ararat Jerevan. Pierwszy mecz na wyjeździe w czwartek o 15:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 49. Bravo, 84. Raz. Hakobyan – 20. Golla, 50. Piasecki, 70. Pich, 90+1. Pich

Kartki:   27. Kone (ARJ), 28. Deble (ARJ), 33. Malakyan (ARJ), 53. Bravo (ARJ) – 69. Lewkot (SLA), 82. Stiglec (SLA), 88. Szromnik (SLA), 90+5. Golla (SLA)

Ararat Jerevan:
    Ermakov – Bravo (81. Rob. Hakobyan), Prijević, Mkoyan (C), Margaryan – Pobulić (71. Stanojević), Muradyan – Arakelyan (62. Manoyan), Deble (71. Silue), Malakyan (62. Raz. Hakobyan) – Kone

Zmiany:
    Simonyan – Rob. Hakobyan, Vardanyan, Isah, Raz. Hakobyan, Manoyan, Silue, Stanojević, Malakyan, Nazaryan

Szromnik – Janasik (76. Pawłowski), Lewkot, Golla, Stiglec – Pich, Mączyński (C) (81. Schwarz), Makowski, Garcia – Exposito, Piasecki (65. Sobota)

Zmiany:

Techniczny: Vladimir Valkov
    Czwartek 29.07.2021
    Śląsk - Ararat 3:3

Gole: 2. Pich, 58. Lewkot, 65. Pich – 40. Kone, 42. Kone, 89. Silue

Kartki:   77. Lewkot (SLA) – 64. Margaryan (ARJ), 75. Silue (ARJ)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 10:5. Strzały niecelne: 10:8. Rzuty rożne: 10:4. Spalone: 1:1. Foule: 10:14.