Kajrat – Crvena Zvezda 2:1 (koniec) | Malmo – HJK 2:1 (koniec) | Mura – Łudogorec 0:0 (koniec)
Slovan – Young Boys 0:0 (koniec) | PSV – Galatasaray 5:1 (koniec) | Olympiakos – Neftchi 1:0 (koniec)
Legia – Flora 2:1 (koniec)
Legia Warszawa
2:1 (1:0)
Flora Tallinn
Środa 21.07.2021, 21:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:55:00)

Legia z przewagą przed rewanżem

Legia Warszawa wyśmienicie rozpoczęła spotkanie, ponieważ już w 3. minucie objęła prowadzenie. Do bramki przymierzył zza linii pola karnego Bartosz Kapustka. Gospodarze nie potrafili pójść za ciosem i dopuścili mistrza Estonii do głosu. Po przerwie Rauno Sappinen doprowadził do remisu 1:1 uderzeniem po dograniu Henrika Ojamyy. Flora ambitnie odpierała późniejsze ataki podopiecznych Czesława Michniewicza, ale pogubiła się po wrzutce z rzutu wolnego w 90. minucie. Potężne uderzenie Rafaela Lopesa dało przedstawicielowi PKO Ekstraklasy prowadzenie 2:1 przed rewanżem w Estonii.

90+4

90+2
    Anemiczne uderzenie Henrika Ojamyy nie sprawiło problemu Arturowi Borucowi.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.
    90. Rafael Lopes (LEG) - 2:1

90
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki RAFAEL LOPES.

Ponownie Legioniści z golem na finiszu spotkania! Prowadzenie zespołu z PKO Ekstraklasy! Rafael Lopes dopadł do futbolówki wybitej beznadziejnie przez Markusa Pooma i oddał potężne uderzenie. Jest 2:1 po wrzutce z rzutu wolnego! Radość przy Łazienkowskiej!

90
    Sergei Zenjov napomniany żółtą kartką za przewinienie na skrzydle.

88
    Strata przyjezdnych w centrum boiska sprowokowała podopiecznych Czesława Michniewicza do przeprowadzenia kontrataku.

87
    Ostatnie szanse na wypracowanie sobie przewagi przed rewanżem w Estonii.

85
    Konstantin Vassilijev szalał w polu karnym przeciwnika. W ostatnim momencie odrobina zawahania i dlatego nie zatrudnił strzałem Artura Boruca.

83
    Sergei Zenjov nie przestraszył swoim uderzeniem Dariusza Mioduskiego, który ogląda ostatnie minuty spotkania na stojąco.

82
    Wyekspediowana piłka po dośrodkowaniu Josipa Juranovicia w kierunku centralnie ustawionego Rafaela Lopesa.

80
    Zmiana w drużynie Flora Tallinn: z boiska schodzi Sappinen, na boisku pojawia się Reinkort.

80
    Zmiana w drużynie Flora Tallinn: z boiska schodzi Soomets, na boisku pojawia się Poom.

78
    Jeszcze raz zawodnicy w zielono-czarnych strojach nie pozwolili futbolówce przedostać się po crossowym podaniu do szeroko ustawionego Filipa Mladenovicia.

77
    Tym razem rzut wolny dla Flory Tallinn. Nieudane rozegranie zaproponowane przez Konstantina Vassilijeva.

Gole: 3. Kapustka, 90. Rafael Lopes – 53. Sappinen

Kartki:   17. Lukka (FLT), 90. Zenjov (FLT)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 0:0. Foule: 7:16.
    Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia (60. Rafael Lopes) – Juranović, Kapustka (7. Slisz), Luquinhas, Andre Martins, Mladenović – Emreli (56. Josue), Pekhart.

Zmiany: Kochalski, Tobiasz – Nawrocki, Musi, Rafael Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Josue, Rose, Kostorz, Rosołek, Slisz.

Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Purg, Kuusk, Lukka (74. Kallaste), Ojamaa – Zenjov, Vassilijev, Soomets (80. Poom), Miller – Sappinen (80. Reinkort).

Zmiany: Nomm, Grunvald – Reinkort, Shein, Valja, Kallaste, Hussar, Poom, Seppik, Kuraksin.

Sędziowie: Witalij Meszkow (Rosja)