Jagiellonia – Lechia 2:1 (koniec) | Lech P. – Górnik Z. 1:1 (koniec) | Legia – Podbeskidzie 1:0 (koniec)
Piast – Wisła K. 2:3 (koniec) | Pogoń – Raków 1:3 (koniec) | Wisła Pł. – Zagłębie L. 4:0 (koniec)
Śląsk – Stal M. 1:1 (koniec) | Cracovia – Warta 0:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:3 (1:3)
Wisła Kraków
Niedziela 16.05.2021, 17:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka

Na koniec sezonu Piast zajmuje szóste miejsce. W pucharach zagra Śląsk, piąte miejsce zajmuje czarny koń rozgrywek – czyli Warta Poznań. Wisła jak wcześniej wspomnieliśmy jest trzynasta. (19:30:48)

Cieszą się Wiślacy, uśmiecha się Kazimierz Kmiecik – zasłużone zwycięstwo gości. Piast sam sobie winien, nie zagra w pucharach. Ktoś może powiedzieć, że dwie bramki dla Wisły padły po rykoszecie – ale to i tak bramki.

90+5

90+4
    Miał okazję na bramkę Starzyński, ale obronił strzał Plach, Nieuznany gol dla Lechii, wiec to Śląsk wraca na czwarte miejsce.

90+4
    Teraz to Lechia wskakuje na czwarte miejsce, a Piast nadal prowadzi grę ale z dala od pola karnego Wisły.

90+3
    Długa piłka Płacha przed pole karne...

90+2
    Rzut rożny dla Piasta, dośrodkowanie w pole karne i pewnie wybijają piłkę goście.

90
    Jeszcze pięć minut dla Piasta, pięć minut nadziei, jednocześnie aż pięć minut dla Wisły, która chce szybko kończyć to spotkanie.

90
    W odpowiedzi zbyt mocne podanie Błaszczykowskiego, piłka pada łupem Placha.

89
    Postawili autobus przed swoją bramką goście, i to nie jest jakiś słaby Autosan tylko co najmniej autobus marki Setra – nie dają wbiec w pole karne z piłką przeciwnikom.

88
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Konrad Gruszkowski, na boisku pojawia się Serafin Szota.

87
    Fauluje przeciwnika w ataku Świerczok, to woda na młyn dla zawodników Wisły, którzy się nie spieszą, kradną każdą sekundę.

86
    Wisła w tym momencie zajmuje trzynaste miejsce w tabeli, wyprzedza przegrywającą z Wartą Cracovię.

85
    W ataku pozycyjnym gospodarze, Wisła broni się niemalże całą drużyną, w ataku został tylko Jean Carlos Silva.

84
    Przyśpieszają grę zawodnicy gospodarzy, poczuli że nie wszystko stracone.
    83. Tiago ALVES - 2:3

83
    Gol dla Piasta!

Strzelcem bramki THIAGO ALVES.

Nadal walczą piłkarze Piasta na boisku – dobre i szybkie trzy podania, wyłożenie na jedenasty metr i mamy bramkę na 2:3!

81
    Rzut rożny dla Piasta, dośrodkowanie w pole karne – radzą sobie z tym zagraniem Wiślacy.