Dreman – FIT-MORNING Gredar 6:0 (koniec) | Lubawa – AZS Darkomp 5:2 (koniec) | Clearex – Lębork 3:1 (koniec)
Nova Gliwice – Red Devils 0:9 (koniec) | AZS UŚ – GI Malepszy 0:4 (koniec)
AZS UŚ Katowice
0:4 (0:2)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
Sobota 08.05.2021, 20:00 • Hala Szopienice, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 31. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:35:41)

GI Malepszy Futsal Leszno strzelił po dwa gole w obu połowach spotkania i odniósł przekonujące zwycięstwo 4:0 w Katowicach. Gospodarze żegnają się ze Statscore Futsal Ekstraklasą i jest to pożegnanie w nieciekawym stylu.

40:00

38:20
    Komplet punktów w kieszeniach przyjezdnych. Wyczekiwanie na ostatnią syrenę w meczu.

37:30
    Mocne uderzenie i żeby tylko było w nim równie dużo precyzji, to byłaby zmiana wyniku w hali. Futsalówka przeleciała jednak obok spojenia słupka z poprzeczką, a gra została już żwawo wznowiona od bramki.

36:20
    Ostatnie ataki w meczu przeprowadzane przez futsalistów obu drużyn. Mało czasu nawet na gola honorowego AZS UŚ Katowice.

35:05
    Bramkarze mają co robić. Ich forma dnia została już przetestowana zarówno uderzeniami z bliska, po których trzeba było wykazać się refleksem, jak i z dystansu, kiedy wystarczyło odpowiednie ustawienie między słupkami.

33:45
    Szybka akcja. Widać, że był to wariant przygotowany z trenerem w trakcie przygotowań do meczu. Gracze szybko zajęli swoje pozycje i wiedzieli, w którym kierunku powędruje futsalówka. Przeczytali to jednak przeciwnicy.

32:58
    Przerwa na żądanie szkoleniowca katowiczan.

32:15
    Zakotłowało się w pobliżu linii bramkowej. Dwóch zawodników miało ochotę na wepchnięcie piłki z bliska do siatki, jednak znalazł się obrońca zdolny do wyekspediowania jej z niebezpiecznej strefy.

31:30
    Dwa przewinienia na koncie gospodarzy, a także trzy faule w dorobku zespołu z Leszna.

30:05
    Druga połowa spotkania na półmetku, a solidna zaliczka gwarantuje dużo spokoju zawodnikom z Leszna.

28:20
    Długo krążyła piłka po obrzeżach pola bramkowego. Tak jakby zawodnikom brakowało zdecydowania. Wreszcie w pewnym momencie pojawiło się uderzenie, ale już z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.

26:15
    Po jednym faulu obu drużyn w drugiej połowie spotkania.

25:30
    Domagali się przewinienia gospodarze. Zrobiło się głośno, ponieważ nieomal w tym samym momencie pretensje w kierunku sędziego wyrazili futsaliści obecni na boisku i ci zajmujący miejsca na ławce rezerwowych.

24:36
    Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
    Strzelcem bramki KACPER KONOPACKI.

To już najpewniej cios, po którym gospodarze nie będą mieć nic do powiedzenia. Kacper Konopacki dostał piłkę w niebezpiecznym dla katowiczan miejscu boiska i doskonale wiedział, co z nią zrobić.

23:00
    Strzelcem bramki JAKUB MOLICKI.

Przyjezdni kroczą pewnie w kierunku odniesienia zwycięstwa. Ponownie katowiczanie muszą wyciągać piłkę z własnej bramki. Tym razem po strzale Jakuba Molickiego.

21:10
    Na początek rywalizacji w drugiej połowie spotkania niecelne uderzenie katowiczan i futbolówka przeleciała po nim ponad poprzeczką w bramce GI Malepszy Futsal Leszno.

Gole: 10. Pietruszko, 13. Olszak, 23. Molicki, 25. Konopacki

Kartki:   19. Szczurek (KAT)

AZS UŚ Katowice: Mirga, Waszka, Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Musiał, Wojtyna, Wachuła, Grecz, Łopuch, Dubiel, Lasik, Jastrzembski.

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Lisniczenko, Lisowski, Niedźwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Molicki, Charrier, Wojtyniak, Wojciechowski, Radliński, Siecla, Olszak.

Sędziowie: Podlecki, Woliński – Konieczny, Wiercioch