Jastrzębie – Miedź 1:2 (koniec) | Termalica – Korona 6:2 (koniec)
GKS Jastrzębie
1:2 (1:1)
Miedź Legnica
Środa 05.05.2021, 17:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • Fortuna 1 Liga • 25. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszam na zaległy mecz 25. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Jastrzębie na własnym terenie zmierzy się z Miedzią Legnica.

Gospodarze cały czas walczą o utrzymanie. Obecnie mają 24 punkty i mają 4 "oczka" przewagi nad ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów. Miedź jest w środku tabeli – ma 37 punktów i zajmuje dziesiąte miejsce.

Początek spotkania w środę o 17:00. Składy oby drużyn podamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Składy obu drużyn:

GKS 1962 Jastrzębie:
    Drazik – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski, Zejdler, Ali, Mróz, Feruga, Jadach (C), Rumin
    Rezerwowi:
    Reclaf – Bondarenko, Słodowy, Zalewski, Bojdys, Szczęch, Dzida, Sieracki, Apolinarski

Miedź Legnica:
    Lenarcik – Biernat, Matuszek (C), Drzazga, Pinillos, Zapolnik, Tupaj, Tront, Roman, Zieliński, Mijusković
    Rezerwowi:
    Hewelt – Garuch, Kaczmarek, Azikiewicz, Bednarski, Lehaire, Śliwa, Makuch, Hoogenhout.

1

2
    Rykoszet po uderzeniu jednego z zawodników gospodarzy i pierwszy korner dla GKS-u.

4
    Rzut wolny dla jastrzębian blisko pola karnego rywali.

5
    Gol dla Jastrzębia!
    Błyskawicznie obejmują prowadzenie gospodarze! Wydawało się, ze goście zażegnali zagrożenie, ale piłka wróciła w okolice ich pola karnego, a pewnym strzałem DANIEL RUMIN pokonał Lenarcika!

7
    Na prawym skrzydle faulowany jeden z zawodników przyjezdnych. Obiecująca okazja dla legniczan.

8
    Nie udało się zawodnikom Miedzi zmusić Drazika do interwencji. Golkiper GKS-u wznowi grę od własnej bramki.

10
    Miejscowi od autu na własnej połowie boiska.

11
    Póki co goście mają problem z utrzymaniem się przy piłce na dłużej.

14
    Chaotyczny fragment gry. Żaden z zespołów nie jest w stanie na dłużej przejąć futbolówki.

16
    Żółtą kartkę otrzymuje Feruga (GKS 1962 Jastrzębie).

18
    Rzut wolny dla Miedzi na połowie gospodarzy.

19
    Zbyt lekkie uderzenie na bramkę GKS-u i spokojnie łapie piłkę Drazik.

21
    Było bardzo gorąco pod bramką gospodarzy, ale wybronili się jastrzębianie! Tylko korner dla Miedzi.

23
    Nieco lepszy okres gry w wykonaniu przyjezdnych. Miedź dłużej utrzymuje się przy piłce, nadal jednak brakuje jej pomysłu na wykończenie akcji.

25
    Gol dla Miedzi!
    Jest wyrównanie! JOAN ROMAN otrzymał idealne podanie w pole karne rywali i płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce!

27
    Głęboko na własnej połowie wymieniają się podaniami gospodarze.

29
    Nieco za mocne zagranie w pole karne gospodarzy i Tront nie zdołał dopaść do piłki przed wybiegającym z bramki Drazikiem.

30
    Spóźniony, ostry wślizg Matuszka i arbiter słusznie sięga po żółtą kartkę.

33
    Nieśmiałe próby ataków wyprowadzane przez miejscowych. Niewiele do roboty ma jednak obecnie Lenarcik.

34
    Kontratak gospodarzy zakończony niecelnym strzałem z okolic trzydziestego metra.

36
    Przy piłce na własnej połowie przyjezdni.

38
    Zablokowane uderzenie na bramkę GKS-u, ale goście w dalszym ciągu w posiadaniu piłki.

39
    Faulowany jeden z defensorów gospodarzy i arbiter przerywa akcję Miedzi.

41
    Jeden z legniczan długo nie podnosił się z murawy i arbiter przerwał grę. Faulu jednak nie odgwizdał.

43
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

44
    Ciekawie zapowiadała się akcja miejscowych, ale ostatecznie arbiter odgwizdał ofsajd.

45
    Tupaj faulowany w środkowej strefie boiska.

45+1

Remis do przerwy! Na trafienie Rumina goście odpowiedzieli golem Romana. Miejmy nadzieję, że i po przerwie doczekamy się bramek. Wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na zmianę w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Legniczanie od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego. Wysoko ustawieni rywale.

50
    Ostre wejście w środku pola i rzut wolny dla Miedzi.

54
    Sporo szarpanej gry w wykonaniu obu drużyn. Kolejne przewinienie i rzut wolny dla przyjezdnych.

55
    Składna akcja Miedzi lewą stroną zakończona uderzeniem ponad poprzeczką.

57
    Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

58
    Posiadanie piłki: 40% – 60%.

59
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Feruga, na boisku pojawia się Apolinarski.

62
    W ostatnich minutach inicjatywa wyraźnie należy do przyjezdnych. To oni częściej znajdują się pryz piłce i próbują zagrozić bramce rywali.

63
    Niecelne uderzenie Rumina i z piątego metra wznowi grę Lenarcik.

66
    Ali ostro sfaulował Biernata w środkowej strefie boiska i arbiter sięga po kartkę.

68
    Rzut rożny wywalczyli goście, ale niewiele udało im się zdziałać po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu utrzymuje się rezultat sprzed przerwy.

71
    Niecelne uderzenie Pinillosa.

72
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Roman, na boisku pojawia się Garuch.
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Zapolnik, na boisku pojawia się Bednarski.

74
    Od rzutu wolnego niedaleko własnego pola karnego zaczną gospodarze.

76
    Kolejny raz faulowany w środku pola był Biernat. Szybko wznawiają grę goście.

77
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Jadach, na boisku pojawia się Szczęch.

80
    Niezłe zagranie w pole karne GKS-u, ale czujnie w defensywie jastrzębianie.

81
    Znakomicie zrobili to goście! Zagrania z pierwszej piłki na lewej stronie, a po podaniu Tupaja w pole karne pewnym strzałem popisał się PAWEŁ ZIELIŃSKI!

83
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Zejdler, na boisku pojawia się Bojdys.
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Witkowski, na boisku pojawia się Słodowy.

84
    Lenarcik pewnie łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu w pole karne Miedzi.

85
    Teraz z kolei zupełnie nieudanie centrował Szczęch. Nie spieszy się ze wznowieniem gry golkiper gości.

87
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Drzazga, na boisku pojawia się Makuch.

89
    Spóźniony wślizg Mroza i zawodnik GKS-u zostaje upomniany żółtą kartkę.

90
    Rzut wolny dla Miedzi niedaleko pola karnego rywali. Za moment może być groźnie pod bramką gospodarzy.

90
    Tront upadł na murawę w polu karnym rywali, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia!

90+1
    Aż o cztery minuty przedłużone zostało to spotkanie!

90+2
    Mogło być już po meczu! Znakomitym podaniem za plecy obrońców obsłużony został Makuch, ale jego płaski strzał został wybroniony przez Drazika!

90+3
    Bardzo powoli wznawiają grę od autu goście.

90+4
    Rzut wolny dla GKS-u z własnej połowy boiska. Dziesiątka zawodników gospodarzy ruszyła do przodu, piłkę będzie dogrywał Drazik.

90+5
    Gorąco było w polu karnym Miedzi, ale ostatecznie przyjezdni zdołali wybić piłkę.

90+5

Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju dobiegło końca! GKS rozpoczął strzelanie, ale ostatecznie to Miedź zwyciężyła 2:1. Dziękuję za uwagę! (19:02:16)

Gole: 5. Rumin – 25. Roman, 81. Zieliński

Kartki:   16. Feruga (JAS), 66. Ali (JAS), 89. Mróz (JAS) – 30. Matuszek (MLE)