Jastrzębie – Miedź 1:2 (koniec) | Termalica – Korona 6:2 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
6:2 (3:0)
Korona Kielce
Środa 05.05.2021, 19:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • 23. kolejka

90+1
    Kacper Śpiewak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

88
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Radwański, na boisku pojawia się Pek.

88
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Gergel, na boisku pojawia się Janiak.

87
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki ROMAN GERGEL.

Również najskuteczniejszy zawodnik ligi poprawił swoje indywidualne statystyki. Bez trafienia Romana Gergela nie mogło się obyć. Bruk-Bet Termalica Nieciecza przechwycił futbolówkę błyskawicznie po wznowieniu i trafiła ona do doświadczonego Słowaka! Strzelanina trwa!

86
    Strzelcem bramki MICHAL BEZPALEC.

Tego można było spodziewać się w meczu, w którym zawodnikom ofensywnym puściły hamulce, a obrona istnieje tylko teoretycznie. Szczególnie ta z Kielc. Również Bruk-Bet Termalica Nieciecza z golem zdobytym przez zmiennika. Michal Bezpalec pokonał strzałem Jakuba Osobińskiego.

82
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Rybus, na boisku pojawia się Łysiak.

78
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki MARCIN SZPAKOWSKI.

Trafił ze zmianami szkoleniowiec przyjezdnych i Korona Kielce nie chce być gorsza od przeciwnika przynajmniej w drugiej połowie meczu. Po uderzeniu Marcina Szpakowskiego ponownie dwa gole różnicy między jedenastkami. Kanonada na stadionie lidera!

75
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PIOTR WLAZŁO.

Ponownie ten sam egzekutor jedenastki i nie pozwolił on sobie na przegranie konfrontacji z Jakubem Osobińskim. Bruk-Bet Termalica potrzebował na to trochę czasu, ale odpowiedział na gola Filipe Oliveiry na początku drugiej połowy meczu.

74
    Drugi w meczu rzut karny dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a to ogromna szansa na odzyskanie trzybramkowego prowadzenia na kwadrans przed końcem podstawowego czasu.

71
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Żyra, na boisku pojawia się Bonecki.

71
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Stefanik, na boisku pojawia się Bezpalec.

64
    Filipe Oliveira napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

58
    Jacek Podgórski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie kilka metrów od narożnika własnego pola karnego.

54
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Biedrzycki, na boisku pojawia się Hubinek.

46
    Strzelcem bramki FILIPE OLIVEIRA.

Takie otwarcie drugiej połowy meczu może dodać energii do pościgu Koronie Kielce. Druga w meczu szansa na gola Filipe Oliveiry i tym razem swoim strzałem pozbawił Tomasza Loskę możliwości zachowania czystego konta. Kompletnie pogubili w minucie po przerwie gospodarze.

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Pervan, na boisku pojawia się Szpakowski.

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Szymusik, na boisku pojawia się Thiakane.

45+3

Spokojne wykonanie rzutu karnego w doliczonym czasie. Piłka została kopnięta precyzyjnie w narożnik bramki odsłonięty przez wymanewrowanego Jakuba Osobińskiego.

45+2
    W doliczonym czasie rzut karny przyznany gospodarzom za przewinienie na Kacprze Śpiewaku!

34
    Najgroźniejsza akcja przeprowadzona przez Koronę Kielce po zmianie wyniku. Ładnie krążyła piłka i trafiła do szeroko ustawionego Filipe Oliveiry. Płaskie uderzenie tego pomocnika zostało przyblokowane i przetoczyło się nieznacznie obok słupka w bramce Tomasza Loski.

26
    Rewelacyjna szansa na trzeciego gola dla Bruk-Betu Termaliki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka znalazła się pod nogami niebezpiecznego w takich okolicznościach Piotra Wlazły, ale nie oddał on sytuacyjnego strzału do bramki.

15
    Strzelcem bramki WIKTOR BIEDRZYCKI.

Idą po swoje gospodarze trwającego spotkania. Precyzyjna wrzutka z rzutu wolnego trafiła do ustawionego w polu karnym Wiktora Biedrzyckiego, który potrafił wepchnąć piłkę z bliska do siatki. Korona Kielce przyjmuje kolejne ciosy od lidera.

11
    Strzelcem bramki ADAM RADWAŃSKI.

Niecieczanie na prowadzeniu w kwadransie otwierającym spotkanie. Agresywny pressing założony na połowie Korony Kielce okazał się skutecznym rozwiązaniem. Piłka po krótkim ataku trafiła pod nogi Adama Radwańskiego, a ten pokonał Jakuba Osobińskiego technicznym strzałem nieznacznie zza pola karnego. Wydaje się, że ustawienie bramkarza mogło być szczęśliwsze.

Gole: 11. Radwański, 15. Biedrzycki, 45+3. Wlazło (kar.), 75. Wlazło (kar.), 86. Bezpalec, 87. Gergel – 46. Oliveira, 78. Szpakowski

Kartki:   90+1. Śpiewak (BRK) – 58. Podgórski (KRN), 64. Oliveira (KRN)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 9:5. Strzały niecelne: 4:1. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 4:3. Foule: 7:17.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Wasielewski, Biedrzycki (54. Hubinek), Putiwcew, Grabowski, Wlazło, Stefanik (71. Bezpalec), Żyra (71. Bonecki), Radwański (88. Pek), Gergel (88. Janiak), Śpiewak.

Zmiany: Budziłek – Jovanović, Kalisz, Grzybek, Bezpalec, Janiak, Hubinek, Pek, Bonecki.

Korona Kielce: Osobiński – Szymusik (46. Thiakane), Kobryń, Szarek, Podgórski, Zebić, Gąsior, Pervan (46. Szpakowski), Oliveira, Łukowski, Rybus (82. Łysiak).

Zmiany: Zapytowski – Petrović, Thiakane, Łysiak, Szpakowski, Szywacz.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)