Jastrzębie – Miedź 1:2 (koniec) | Termalica – Korona 6:2 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
6:2 (3:0)
Korona Kielce
Środa 05.05.2021, 19:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • 23. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Lider z Niecieczy jest głównym kandydatem do awansu. Być może zaległe spotkania pozwolą mu wypracować bezpieczną przewagę i przypieczętować powrót do PKO Ekstraklasy. Korona jest zespołem środka tabeli, który postara się namieszać w kolejkach zamykających sezon.

Korona odniosła w weekend pierwsze zwycięstwo po zatrudnieniu na stanowisku szkoleniowca Dominika Nowaka. Dzięki strzałowi Jakuba Łukowskiego pokonała 1:0 Zagłębie Sosnowiec. To drużyna z województwa śląskiego oddała więcej strzałów, ale koroniarze byli skuteczniejsi.

Niecieczanie rozegrali poprzednie spotkanie z Górnikiem Łęczna. Mieli czego żałować po zremisowaniu z podopiecznymi Kamila Kieresia 3:3. Stracili trzeciego gola w doliczonym czasie, kiedy przeciwnik z Lubelszczyzny musiał radzić sobie w osłabieniu.

Będzie to spotkanie zaległe, do którego nie doszło z pierwotnym terminie z powodu zakażeń koronawirusem w zespole prowadzonym przez Mariusza Lewandowskiego.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica zmierzy się w nim z Koroną Kielce. Pierwszy gwizdek Zbigniewa Dobrynina w środę o godzinie 19.

Składy:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Wasielewski, Biedrzycki, Putiwcew, Grabowski, Wlazło, Stefanik, Żyra, Radwański, Gergel, Śpiewak.

Rezerwowi: Budziłek – Jovanović, Kalisz, Grzybek, Bezpalec, Janiak, Hubinek, Pek, Bonecki.

Korona Kielce: Osobiński – Szymusik, Kobryń, Szarek, Podgórski, Zebić, Gąsior, Pervan, Oliveira, Łukowski, Rybus.

Rezerwowi: Zapytowski – Petrović, Thiakane, Łysiak, Szpakowski, Szywacz.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
    Jedenastka Bruk-Betu Termaliki.
    Zestawienie wybrane przez Dominika Nowaka

1

2
    Gospodarze w pomarańczowych koszulkach i spodenkach, a Korona Kielce na biało z żółtymi oraz czerwonymi elementami.

3
    Rozegranie podopiecznych Mariusza Lewandowskiego zakończone dośrodkowaniem z lewego skrzydła. Korona Kielce ratowała się wyekspediowaniem piłki na korner.

4
    Pierwsza szarża kielczan z wykorzystaniem lewego skrzydła. Wyglądało to bardzo przypadkowo i chaotycznie, ale zostało podsumowane pierwszym strzałem celnym na bramkę Tomasza Loski. Nie pokonał bramkarza Marko Pervan.

5
    Jeszcze raz przyjezdni, ale tym razem prawą stroną boiska. Beznadziejne dośrodkowanie zostało odprowadzone przez Tomasza Loskę.

7
    Przekombinowali podopieczni Dominika Nowaka, ale w nagrodę za wysokie podejście na połowę przeciwnika dostali korner.

8
    Odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zostało zakończone strzałem przez zamykającego atak zawodnika Korony Kielce.

10
    Bruk-Bet Termalica odzyskał futbolówkę w swoje posiadanie i przystąpił do budowania ataku pozycyjnego. Nieudana jednak ta akcja i została skasowana na prawym skrzydle przez kielczan.

11
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki ADAM RADWAŃSKI.

Niecieczanie na prowadzeniu w kwadransie otwierającym spotkanie. Agresywny pressing założony na połowie Korony Kielce okazał się skutecznym rozwiązaniem. Piłka po krótkim ataku trafiła pod nogi Adama Radwańskiego, a ten pokonał Jakuba Osobińskiego technicznym strzałem nieznacznie zza pola karnego. Wydaje się, że ustawienie bramkarza mogło być szczęśliwsze.

13
    Niezłe otwarcie Korony Kielce, ale została trafiona przez Adama Radwańskiego i musi organizować się do odrabiania strat.

14
    Piłkarze w pomarańczowych strojach od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Będzie dobra pozycja do wykonania dośrodkowania.

15
    Strzelcem bramki WIKTOR BIEDRZYCKI.

Idą po swoje gospodarze trwającego spotkania. Precyzyjna wrzutka z rzutu wolnego trafiła do ustawionego w polu karnym Wiktora Biedrzyckiego, który potrafił wepchnąć piłkę z bliska do siatki. Korona Kielce przyjmuje kolejne ciosy od lidera.

16
    Znakomity kwadrans podopiecznych Mariusza Lewandowskiego, a przed momentem Jakub Osobiński zmierzył się z kolejnym uderzeniem. Tym razem płaska próba zza pola karnego została poskromiona.

18
    Spokojne rozegranie pozycyjne lidera, a piłkarze Korony Kielce biegają za futbolówką. Oni są w szoku.

19
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

21
    Obudzili się podopieczni poddenerwowanego Dominika Nowaka. Ich rozegranie zakończyło się strzałem niecelnym zza pola karnego. Tomasz Loska wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

22
    Wysoko odebrana piłka przez Grzegorza Szymusika po nieudanym jej wyprowadzeniu w wykonaniu niecieczan.

23
    Krótka przerwa w grze spowodowana niebezpiecznie wyglądającym urazem Wiktora Biedrzyckiego.

24
    Gra została wznowiona przez zawodników z województwa małopolskiego.

25
    Podanie w pole karne Korony Kielce, a tam obrońca okazał się szybszy w drodze do futbolówki od nadbiegającego Kacpra Śpiewaka.

26
    Rewelacyjna szansa na trzeciego gola dla Bruk-Betu Termaliki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka znalazła się pod nogami niebezpiecznego w takich okolicznościach Piotra Wlazły, ale nie oddał on sytuacyjnego strzału do bramki.

27
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

29
    Rozegranie zespołu kandydującego do awansu. Blisko bramki Jakuba Osobińskiego zorganizowali się przyjezdni i tylko wrzut z autu dla Bruk-Betu Termaliki na wysokości pola karnego przeciwnika.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i zdecydowanie bliżej zdobycia kompletu punktów w zaległym meczu jest Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Po golach Adama Radwańskiego oraz Wiktora Biedrzyckiego nie było odpowiedzi w postaci strzału celnego na bramkę Tomasza Loski.

31
    Uciekła futbolówka wymieniającym podania zawodnikom Bruk-Betu Termaliki.

33
    Spokojnie prowadzą grę gospodarze, a Korona Kielce głównie biega za przeciwnikami.

34
    Najgroźniejsza akcja przeprowadzona przez Koronę Kielce po zmianie wyniku. Ładnie krążyła piłka i trafiła do szeroko ustawionego Filipe Oliveiry. Płaskie uderzenie tego pomocnika zostało przyblokowane i przetoczyło się nieznacznie obok słupka w bramce Tomasza Loski.

34
    Przycisnęli kielczanie i mają drugi rzut rożny w krótkim fragmencie meczu.

36
    Sytuacja wyjaśniona chwytem przez ustawionego blisko własnej bramki Tomasza Loskę.

37
    Płaskie podanie w pole karne Romana Gergela wylądowało pod nogami defensora z Kielc. Jakub Osobiński wymownie przekazał swoim kompanom z pola, że pora na oddalenie się od własnej bramki.

38
    Przerwa w grze spowodowana urazem poszkodowanego w pobliżu koła środkowego Jakuba Rybusa.

40
    Gra na stadionie Bruk-Betu została wznowiona i pozostało pięć minut podstawowego czasu do ostatniego gwizdka Zbigniewa Dobrynina w pierwszej połowie.

41
    Z powodu spalonego gra zostanie wznowiona przez Tomasza Loskę od rzutu wolnego. Na dodatek atak budowany przez podopiecznych Dominika Nowaka nie stanowił zagrożenia dla byłego zawodnika Górnika Zabrze.

42
    Nieudane podanie za linię obrońców w białych koszulkach i spodenkach. Od bramki Jakub Osobiński.

44
    Uderzenie zza pola karnego Grzegorza Szymusika było anemiczne i zostało wygłówkowane z pola karnego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2
    W doliczonym czasie rzut karny przyznany gospodarzom za przewinienie na Kacprze Śpiewaku!

45+3
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PIOTR WLAZŁO.

Spokojne wykonanie rzutu karnego w doliczonym czasie. Piłka została kopnięta precyzyjnie w narożnik bramki odsłonięty przez wymanewrowanego Jakuba Osobińskiego.

45+3

Pierwsza połowa zakończona przez Zbigniewa Dobrynina. Bruk-Bet Termalica Nieciecza jest blisko odniesienia zwycięstwa. Już w początkowym kwadransie zdobył dwubramkowe prowadzenie strzałami Adama Radwańskiego oraz Wiktora Biedrzyckiego. W doliczonym czasie Piotr Wlazło podwyższył zaliczkę Pomarańczowych na 3:0 z rzutu karnego. Korona Kielce na łopatkach.

46

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Szymusik, na boisku pojawia się Thiakane.

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Pervan, na boisku pojawia się Szpakowski.

46
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki FILIPE OLIVEIRA.

Takie otwarcie drugiej połowy meczu może dodać energii do pościgu Koronie Kielce. Druga w meczu szansa na gola Filipe Oliveiry i tym razem swoim strzałem pozbawił Tomasza Loskę możliwości zachowania czystego konta. Kompletnie pogubili w minucie po przerwie gospodarze.

48
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

50
    Druga połowa rozpoczęła się pomyślnie dla podopiecznych Dominika Nowaka i starają się oni podgrzać atmosferę trafieniem kontaktowym.

52
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

54
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Biedrzycki, na boisku pojawia się Hubinek.

55
    Rozegranie na obrzeżach pola karnego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Podopieczni Dominika Nowaka musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości pola karnego. Z nim poradziła sobie ekipa dowodzona przez Piotra Wlazłę.

58
    Jacek Podgórski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie kilka metrów od narożnika własnego pola karnego.

59
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez drużynę z województwa małopolskiego i szansa na odzyskanie trzybramkowego prowadzenia nie została wykorzystana.

60
    Godzina spotkania za nami, a przede wszystkim za drużynami. Cztery gole, więc na brak wrażeń nie wypada specjalnie narzekać. Korona Kielce jakby nieco utemperowana.

62
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

64
    Filipe Oliveira napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

65
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika poszkodowanego po niebezpiecznym ataku Filipe Oliveiry.

67
    Gra na stadionie Bruk-Betu w Niecieczy została wznowiona po przerwie wykorzystanej na opatrywanie jednego z gospodarzy. Wszyscy są przygotowani do kontynuowania rywalizacji.

69
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

70
    20 minut do końca podstawowego czasu i wygląda na to, że gospodarze utemperowali wyraźnie ożywionych po powrocie z szatni na boisko przeciwników.

71
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Stefanik, na boisku pojawia się Bezpalec.

71
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Żyra, na boisku pojawia się Bonecki.

73
    Dotąd gospodarze mieli możliwość egzekwowania czterech rzutów rożnych, a Korona Kielce pięciu.

74
    Drugi w meczu rzut karny dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a to ogromna szansa na odzyskanie trzybramkowego prowadzenia na kwadrans przed końcem podstawowego czasu.

75

Ponownie ten sam egzekutor jedenastki i nie pozwolił on sobie na przegranie konfrontacji z Jakubem Osobińskim. Bruk-Bet Termalica potrzebował na to trochę czasu, ale odpowiedział na gola Filipe Oliveiry na początku drugiej połowy meczu.

78
    Strzelcem bramki MARCIN SZPAKOWSKI.

Trafił ze zmianami szkoleniowiec przyjezdnych i Korona Kielce nie chce być gorsza od przeciwnika przynajmniej w drugiej połowie meczu. Po uderzeniu Marcina Szpakowskiego ponownie dwa gole różnicy między jedenastkami. Kanonada na stadionie lidera!

80
    Pozostało 10 minut podstawowego czasu, a piłkarze są w tak imponującej formie strzeleckiej, że trudno domyślić się, czy powiedzieli ostatnie słowo w sprawie wyniku.

82
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Rybus, na boisku pojawia się Łysiak.

84
    Przewinienie i od rzutu wolnego piłkarze w pomarańczowych koszulkach oraz spodenkach.

85
    Utrzymują się w posiadaniu piłki podopieczni Mariusza Lewandowskiego pomimo nieudanego wykonania rzutu wolnego. Tym razem Zbigniew Dobrynin nakazał wznowienie rywalizacji wrzutem z autu.

86
    Strzelcem bramki MICHAL BEZPALEC.

Tego można było spodziewać się w meczu, w którym zawodnikom ofensywnym puściły hamulce, a obrona istnieje tylko teoretycznie. Szczególnie ta z Kielc. Również Bruk-Bet Termalica Nieciecza z golem zdobytym przez zmiennika. Michal Bezpalec pokonał strzałem Jakuba Osobińskiego.

87
    Strzelcem bramki ROMAN GERGEL.

Również najskuteczniejszy zawodnik ligi poprawił swoje indywidualne statystyki. Bez trafienia Romana Gergela nie mogło się obyć. Bruk-Bet Termalica Nieciecza przechwycił futbolówkę błyskawicznie po wznowieniu i trafiła ona do doświadczonego Słowaka! Strzelanina trwa!

88
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Gergel, na boisku pojawia się Janiak.

88
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Radwański, na boisku pojawia się Pek.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Kacper Śpiewak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+3

Nietuzinkowe widowisko na stadionie w Niecieczy. Piłkarze ofensywni obu drużyn zagrali koncertowo i doprowadzili do efektownego rezultatu 6:2. Bruk-Bet Termalica budzi się po nieudanym otwarciu rundy wiosennej i wykonał krok w kierunku awansu do PKO Ekstraklasy. Kanonada rozpoczęła się wcześnie i praktycznie do ostatniego gwizdka można było liczyć na ofensywne akcenty. Korona zdemolowana i nie może być zadowolona ze swojego wystąpienia.

Pogrom na terenie lidera

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:04:12)

Gole: 11. Radwański, 15. Biedrzycki, 45+3. Wlazło (kar.), 75. Wlazło (kar.), 86. Bezpalec, 87. Gergel – 46. Oliveira, 78. Szpakowski

Kartki:   90+1. Śpiewak (BRK) – 58. Podgórski (KRN), 64. Oliveira (KRN)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 9:5. Strzały niecelne: 4:1. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 4:3. Foule: 7:17.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Wasielewski, Biedrzycki (54. Hubinek), Putiwcew, Grabowski, Wlazło, Stefanik (71. Bezpalec), Żyra (71. Bonecki), Radwański (88. Pek), Gergel (88. Janiak), Śpiewak.

Zmiany: Budziłek – Jovanović, Kalisz, Grzybek, Bezpalec, Janiak, Hubinek, Pek, Bonecki.

Korona Kielce: Osobiński – Szymusik (46. Thiakane), Kobryń, Szarek, Podgórski, Zebić, Gąsior, Pervan (46. Szpakowski), Oliveira, Łukowski, Rybus (82. Łysiak).

Zmiany: Zapytowski – Petrović, Thiakane, Łysiak, Szpakowski, Szywacz.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)