Man City – PSG 2:0 (koniec)
Manchester City
2:0 (1:0)
Paris Saint-Germain
Wtorek 04.05.2021, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga Mistrzów UEFA • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Czas na rewanżowe mecze półfinałowe piłkarskiej Ligi Mistrzów. Na pierwszy ogień starcie Manchesteru City z Paris Saint-Germain.

W pierwszym meczu lepsi okazali się zawodnicy Pepa Guardili. Co prawda to paryżanie prowadzili od 15. minuty po goli Marquinhosa, ale po przerwie odpowiedzieli "The Citizens". Wyrównał w 64. minucie de Bruyne, a kilka chwil później Manchester objął prowadzenie po trafieniu Mahreza.
    Kilka ujęć z treningu przyjezdnych:

Obie ekipy wygrały swoje weekendowe mecze ligowe. City wygrało na wyjeździe z Crystal Palace 2:0, a PSG pokonało u siebie RC Lens 2:1.

Obsada sędziowska:

Główny: Bjorn Kuipers
    Asystenci: Sander van Roekel, Erwin Zeinstra
    Techniczny: Tasos Sidiropoulos
    VAR: Pol van Boekel
    AVAR: Dennis Higler.

Początek spotkania we wtorek o 21:00. Składy obydwu zespołów podamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – B. Silva, Fernandinho (C), Gündoğan – Mahrez, De Bruyne, Foden.
    Rezerwowi: Steffen, Carson – Agüero, N. Aké, Sterling, F. Torres, Laporte, Rodri, B. Mendy, Cancelo, Jesus.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi, Marquinhos (C), Kimpembe, Diallo – A. Herrera, Leandro Paredes – Di María, Verratti, Neymar – Icardi.
    Rezerwowi: S. Rico, Randriamamy – Rafinha Alcântara, Bakker, Sarabia, Kean, Kurzawa, Kehrer, Mbappé, Draxler, Dagba, Danilo Pereira.

1

1
    W Manchesterze trochę popadało śniegu, mecz rozgrywany jest jednak białą piłką. Ciężkie będą pierwsze minuty do oglądania.

2
    Di Maria ostro potraktowany w środku pola przez Fernandinho. Póki co arbiter nie sięga po kartkę.

3
    Wysokim pressingiem próbują przeszkodzić rywalom w szybkim konstruowaniu akcji paryżanie.

5
    Całym zespołem na własnej połowie gospodarze. Przyjezdni wymieniają krótkie podania w środkowej strefie boiska.

6
    Zagranie w narożnik pola karnego do Neymara. Brazylijczyk po krótkim dryblingu zdecydował się na strzał, ale został zablokowany.

7
    Rzut karny dla PSG! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka trafiła w rękę Zincenko!

8
    Arbiter korzysta z wideo weryfikacji. Ukrainiec pokazuje, że piłki ręką nie zagrał i powtórki pokazują, ze gracz City ma rację.

8
    Mamy potwierdzenie, nie ma rzutu karnego!
    8.

10
    Rzut wolny dla Manchesteru około czterdziestu metrów od bramki rywali.

11
    Gol dla City!
    The Citizens szybko obejmują prowadzenie! Niesamowita akcja gospodarzy. Ederson długim podaniem uruchomił Zincecko. Ukrainiec odegrał do de Bruyne, którego strzał zablokował jeden z obrońców. Do dobitki ruszył RIYAD MAHREZ i wykończył akcję bezbłędnie!
    11. Riyad Mahrez (MAC) - 1:0

13
    Kolejne dalekie wybicie Edersona, tym razem do defensywy rywali.

14
    Pewnie łapie piłkę Ederson po płaskiej centrze z lewej strony.

15
    Neymar podcięty niedaleko pola karnego rywali przez Gundogana. Może być groźnie pod bramką City.

16
    Bardzo gorąco pod bramką gospodarzy, ale ostatecznie wyszli z opresji The Citizens!

17
    Przy piłce na własnej połowie gospodarze.

18
    Zagranie Fodena na własnej połowie i rzut wolny dla ekipy z Paryża.

21
    Potężne uderzenie Di Marii po błędzie jednego z rywali i niewiele brakowało, a piłka ugrzęzłaby w siatce!
    21. Brakowało niewiele!

21
    Ponad dwadzieścia minut spotkania w Manchesterze za nami. Na ten moment to City jest w wielkim finale!

22
    Faul Marquinhosa na połowie rywali. Od rzutu wolnego gospodarze. Spokojnie ogląda ten mecz spoza boiska Kylian Mbappe.

23
    Silva zaatakowany w walce o górną piłkę przez Herrerę. Żółtą kartką upomniany zawodnik PSG.

24
    Zbyt mocne zagranie Di Marii w stronę Neymara i piłkę przechwycił wychodzący z bramki Ederson.

25
    Niezwykle aktywnie na lewej stronie Zinceko. Zobaczymy, co wyjdzie z tej akcji Manchesteru.

27
    Zbyt mocno dośrodkowywał Di Marii. Herrera nie zdołał sięgnąć futbolówki i ta wyszła poza linię końcową.

28
    Kimbempe wypija piłkę głową po dośrodkowaniu Mahreza. Chwilę później jednego z defensorów PSG faulował Fernandinho.

30
    Zupełnie nie udane uderzenie De Bruyne z okolic dwudziestego metra.

31
    Nieco uspokoiła się gra w Manchesterze. PSG nadal chce odpowiedzieć na trafienie rywali, ale nieco zmniejszyło intensywność.

33
    Długo budują swój kolejny atak paryżanie, ale póki co bez strzału na bramkę miejscowych.

34
    Kolejne zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne City i spokojnie łapie piłkę golkiper ekipy z Manchesteru.

36
    Niezły strzał Herrery z piętnastu metrów, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką!

37
    Kolejny raz krótkie rozegranie Edersona od bramki. Skończyło się to stratą, ale nie wykorzystali tego paryżanie.

38
    Starcie Neymara z Silvą, do tego słowne przepychanki. Arbiter szybko wkroczył do akcji i uspokoił sytuację.

39
    Niezliczona ilość centr w szesnastkę City, ale w dalszym ciągu nie stwarza to większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Edersona.

41
    Pierwszy raz od dłuższego czasu przeszli do ofensywy zawodnicy Pepa Guardioli.

42
    Zablokowane zagranie Mahreza i ostatecznie piłka ląduje w objęciach Navasa.
    Trafienie Mahreza było jego trzynastym w tym sezonie:

43
    Próbował strzału prawą nogą Neymar, ale skutecznie został zablokowany.

44
    Korner dla paryżan po zablokowanym zagraniu Herrery przez Rubena Diasa.

45
    Aż o trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania!

45+1
    Zagranie Di Marii w pole karne City przecięte przez Rubena Diasa. W dalszym ciągu przy piłce zawodnicy Mauricio Pochettino.

45+2
    Dwa uderzenia na bramkę PSG! Najpierw próbował Mahrez, następnie Silva! Ostatecznie tylko korner dla gospodarzy.

45+3

Do przerwy Manchester City prowadzi z PSG 1:0! Jedynego jak na razie gola strzelił Riyad Mahrez. To sprawia, że w całym dwumeczu gospodarze prowadzą 3:1, a przyjezdni do doprowadzenia do dogrywki potrzebują dwóch trafień. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Na przerwę w lepszych humorach schodzą miejscowi:

Zagranie Edersona przy golu dla City było wyborne!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na zmianę w swoim zespole. Kylian Mbappe cały czas w dresie rezerwowego.

47
    Wysoko podeszli pod rywali gospodarze. Wygląda na to, że zawodnicy Pepa Guardioli wcale nie zamierzają ograniczać się do defensywy.

48
    Głęboko na własnej połowie wymieniają się podaniami przyjezdni.

49
    Huknął zza pola karnego Di Maria, ale trafił w plecy jednego z defensorów.

50
    Mahrez powalony na murawę na połowie rywali i arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny.

52
    Rzut rożny wywalczyli przyjezdni po akcji lewym skrzydłem.

53
    Faulował w ofensywie Paredes, choć powtórki pokazuje, że jego wina była połowiczna.

54
    Ciekawie zapowiadająca się akcja gospodarzy przerwana przez arbitra. Był ofsajd.

54
    Bardzo dobra interwencja Navasa po strzale z dystansu jednego z zawodników City.

55
    Znakomity rajd Neymara, choć chyba za długo trzymał futbolówkę przy sobie Brazylijczyk! Ostatecznie jego strzał wślizgiem zablokował Zincenko. Goście mają rzut rożny.

57
    Niedokładnie w ataku miejscowi i od autu wznowią grę paryżanie.

58
    Długo radzili sobie z pressingiem rywali przyjezdni. Ostatecznie Navas wybił piłkę poza linię boczną.

59
    Niepotrzebny faul Mahreza w ofensywie i akcja Manchesteru prawym skrzydłem przerwana przez arbitra. Szybko wznawiają grę goście.

60
    Posiadanie piłki: 41% – 59%.

61
    Mocniej teraz przycisnęli goście, ale skutecznie wybronili się The Citizens.

62
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Mauro Icardi, na boisku pojawia się Moise Kean.
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Ander Herrera, na boisku pojawia się Julian Draxler.

63
    Znakomicie wyprowadzony kontratak przez gospodarzy! Wyśmienicie to zrobili miejscowi, którzy czwórką zaatakowali rywali. W kluczowym momencie Foden wyłożył piłkę do RIYADA MAHREZA, a ten strzałem lewą nogą po raz drugi pokonał Navasa!
    63. Riyad Mahrez (MAC) - 2:0
    Trzeci gol Algierczyka w tym dwumeczu!

65
    Neymar do Draxlera, ale ten nie opanował futbolówki.

66
    Łatwo stracili piłkę miejscowi. Przejął ją Draxler i oddał mocny strzał, który jednak został zablokowany przez Rubena Diasa.

68
    Od dłuższego czasu atakują paryżanie. Przez te kilka minut udało im się wywalczyć jedynie rzut rożny.

69
    Co tam się dzieje! Nie podnosi się z murawy Fernandinho, a z boiska wyrzucony zostaje Di Maria!
    69. Ángel Di María (PSG)

70
    Awantura między zawodnikami obu drużyn. Zagotował się Di Maria, który poza boiskiem nadepnął na stopę Fernandinho! Bardzo niesportowe zachowanie.

71
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Manchester prowadzi dwoma bramkami, ponadto rywale grają w osłabieniu. City jest już naprawdę bardzo blisko awansu do finału!

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Olexandr Zinčenko (Manchester City F.C.).

72
    Spokojnie utrzymują się teraz przy piłce na połowie rywali zawodnicy Pepa Guardioli. Przybliżają się do upragnionego finału z każdą kolejną sekundą.

73
    Puszczają z kolei nerwy zawodnikom PSG. Zmuszeni do głębokiej defensywy są obecnie przyjezdni.

74
    Groźnie zapowiadała się akcja City, ale w ostatniej chwili Mahrez został zablokowany przez Marquinhosa!

75
    Żółtym kartonikiem został upomniany De Bruyne za niesportowe zachowanie.

76
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Leandro Paredes Leandro Paredes, na boisku pojawia się Danilo Pereira.
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Alessandro Florenzi, na boisku pojawia się Colin Dagba.

77
    Znów było gorąco! Z szesnastego metra uderzał Foden, ale piłka jedynie obiła słupek bramki PSG!

79
    Zdobywają przewagę w posiadaniu piłki miejscowi, choć wcześniej dużo częściej futbolówkę przy sobie mieli paryżanie. Gra w przewadze robi swoje!
    79. Bliski szczęścia był Foden:

81
    Niecałe dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu przy piłce Manchester.

82
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Kevin De Bruyne, na boisku pojawia się Gabriel Jesus. Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Bernardo Silva, na boisku pojawia się Raheem Sterling.

83
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Abdou Diallo, na boisku pojawia się Mitchel Bakker.

85
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Phil Foden, na boisku pojawia się Sergio Agüero.

85
    Tempo gry wyraźnie opadło po czerwonej kartce dla Di Marii. Nic złego nie może się tu już przydarzyć zawodnikom Pepa Guardioli.

86
    Kontra City. Wyruszył do przodu Sterling, który jednak poślizgnął się na murawie i nie miał szans sięgnął futbolówki.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain FC).

88
    Jedne z ostatnich ataków PSG. Zobaczymy, czy przyjezdnym uda się stworzyć jakieś zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Edersona.

89
    Zablokowane zagranie Marquinhosa przez Mahreza i piłkę wyłapał Ederson.

89
    Spóźnione wejście Danilo Pereiry w środku pola i arbiter raz jeszcze sięga po kartkę.

90
    Bardzo powoli zbierają się do wznowienia gry z rzutu wolnego gospodarze.

90+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.

90+1
    Sfaulowany na dwudziestym metrze szarżujący Neymar. Brazylijczyk ustawia sobie piłkę i zapewne zdecyduje się na uderzenie.

90+2
    Zgadza się, bezpośrednie uderzenie Neymara, ale bardzo, bardzo nieudane.

90+3

Manchester City w wielkim finale Ligi Mistrzów!
    Kibice Manchesteru mają co świętować!

Zrobili to! Zawodnicy Pepa Guardioli po znakomitym dwumeczu pokonali PSG 4:1 (2:1 i 2:0) i w pełni zasłużenie po raz pierwszy w historii awansowali do finału Champions League. Jutro dowiemy się, z kim zagrają – czy z Chelsea, czy z Realem.

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały na bramkę: 5:0.
    Strzały niecelne: 3:5.
    Rzuty rożne: 6:6.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 15:12.

Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam na relację z jutrzejszego półfinału! (22:57:11)

Gole: 11. Mahrez, 63. Mahrez

Kartki:   72. Zinčenko (MAC), 75. De Bruyne (MAC) – 23. A. Herrera (PSG), 87. Kimpembe (PSG), 89. Danilo Pereira (PSG)   69. Di María (PSG)

Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 1:1. Foule: 15:12.
    Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – B. Silva (82. Sterling), Fernandinho (C), Gündoğan – Mahrez, De Bruyne (82. Jesus), Foden (85. Agüero).
    Zmiany: Steffen, Carson – Agüero, N. Aké, Sterling, F. Torres, Laporte, Rodri, B. Mendy, Cancelo, Jesus.

Paris Saint-Germain: Navas – Florenzi (76. Dagba), Marquinhos (C), Kimpembe, Diallo (83. Bakker) – A. Herrera (62. Draxler), Leandro Paredes (76. Danilo Pereira) – Di María, Verratti, Neymar – Icardi (62. Kean).
    Zmiany: S. Rico, Randriamamy – Rafinha Alcântara, Bakker, Sarabia, Kean, Kurzawa, Kehrer, Mbappé, Draxler, Dagba, Danilo Pereira.

AVAR: Dennis Higler