Piast – Stal M. 2:1 (koniec) | Pogoń – Lech P. 0:1 (koniec) | Śląsk – Legia 0:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:1 (0:1)
Stal Mielec
Niedziela 07.03.2021, 12:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 20. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:25:20)

Posiadanie piłki: 55% : 45%.
    Strzały na bramkę: 3:7.
    Strzały niecelne: 19:8.
    Rzuty rożne: 4:2.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 9:21.

Piast Gliwice zaprezentował się o klasę lepiej w drugiej połowie i odwrócił wynik na 2:1. Triumfuje Waldemar Fornalik, ponieważ uderzenia do bramki przyjezdnych oddali wprowadzeni z ławki rezerwowych Patryk Lipski oraz Tiago Alves. Stal Mielec nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji podbramkowych, nie zdołała zamknąć meczu i pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

90+4
    90+2. Łukasz Zjawiński nie wykorzystał okazji

90+2
    Rewelacyjne interwencje Frantiska Placha! Poradził sobie z całą serią niebezpiecznych uderzeń Stali Mielec. Z najlepszej sytuacji nie doprowadził do remisu Łukasz Zjawiński. Nie zdołał pokonać Słowaka z kilku metrów.

90+1
    W doliczonym czasie futbolówka w bezpiecznej dla Piasta Gliwice odległości od bramki strzeżonej przez Frantiska Placha.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Patryk Sokołowski nieznacznie pomylił się swoim uderzeniem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Patryka Lipskiego.

88
    Piast Gliwice stara się utrzymywać się w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika.

87
    Marcin Flis napomniany żółtą kartką za przewinienie na Jakubie Świerczoku.

84
    Piłka trafiła do Tiago Alvesa, który raz po raz dochodzi do sytuacji podbramkowych. Nie ma dubletu pomocnika Piasta Gliwice, ponieważ minimalnie spudłował z kilkunastu metrów.

83
    Łukasz Zjawiński pomagał sobie ręką przy opanowywaniu piłki na połowie przeciwnika.

82
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Malarczyk, na boisku pojawia się Tomáš Huk.

81
    Drużyna z województwa śląskiego nie doszła do sytuacji podbramkowej po wrzutce z rzutu wolnego, a co gorsze jest przerwa w grze spowodowana urazem mięśniowym Piotra Malarczyka.

80
    Jakub Świerczok ponownie wypracował rzut wolny na połowie Stali Mielec.

78
    Przyjezdni nie wykorzystali możliwości pokonania Frantiska Placha po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Tym razem nieskuteczni byli Robert Dadok oraz Maciej Jankowski.

77
    W rozegraniu, po kolejnej zmianie wyniku, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego. Akcja zakończona strzałem Andreji Prokicia. Frantisek Plach nie pozwolił na jego dobicie Robertowi Dadokowi.

Sebastian

Gole: 61. Lipski, 71. Alves – 8. Kolev

Kartki:   71. Zjawiński (SMI), 87. Flis (SMI)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 19:8. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 2:2. Foule: 9:21.
    Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Malarczyk (82. Huk), J. Czerwiński (C), Holúbek – Sokołowski, Jodłowiec (46. Lipski) – Pyrka (69. Steczyk), Chrapek (75. Milewski), K. Vida (46. Alves) – Świerczok.
    Zmiany: Szmatuła – Huk, Alves, Steczyk, Lipski, Milewski, Badia, Hyjek, Rymaniak.

Stal Mielec: Strączek – Granlund, Matras, Flis, Getinger (C) – Żyro – Mateusz Mak (57. Zjawiński), Domański (72. Dadok), Tomasiewicz, Forsell (72. Prokić) – Kolev (57. Jankowski).
    Zmiany: Gliwa – Čorbadžijski, Urbańczyk, Prokić, Lisowski, de Amo, Jankowski, Dadok, Zjawiński.

Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk)