3:5 (3:2)
AZS UW Darkomp Wilanów
Wtorek 23.02.2021, 19:30FOGO Futsal Ekstraklasa • 18. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Nadrabiamy zaległości w Statscore Futsal Ekstraklasie! W meczu 18. kolejki PA Nova Gliwice zmierzy się z AZS UW Wilanów.

To będzie mecz ekip z dolnych rejonów tabeli. Gliwiczanie mają 10 punktów i wyprzedzają jedynie Gattę, która wycofała się z rozgrywek. AZS ma 19 "oczek" i jest tuż nad strefą spadkową.

Obsada sędziowska:

Sędzia I: Damian Grabowski
    Sędzia II: Dominik Cipiński
    Sędzia III: Damian Jaruchiewicz
    Sędzia czasowy: Grzegorz Wiercioch.

Początek spotkania we wtorek o 19:30. Składy obu ekip zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

PA Nova Gliwice:
    Szafrański, Gremza, Barteczka – Zdrahal, Ł. Borkowski, Marton, Hiszpański, Pasierb, J. Borkowski. Małek, Da Costa, Widuch, Zatović

AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów:
    Mianowicz, Wójcik – Kijewski, Nahorny, Kępiński, Klaus, Lifanov, Przyborek, Marcinkowski, Pikiewicz, Żebrowski, Sobalczyk, Dregier

1

4
    Niezbyt udane rozegranie autu przez przyjezdnych. Piłka w objęciach golkipera ekipy z Gliwic.

5
    Zablokowane uderzenie na bramkę gospodarzy. Od rzutu rożnego ekipa z Warszawy.

7
    Mogło być 1:0! W dobrej sytuacji znalazł się Lifanov, ale z pięciu metrów strzelił prosto w golkipera rywali!

8
    Tym razem minimalnie niecelnie uderzał jeden z zawodników AZS-u.

8
    Gol dla PA Nova Gliwice!
    Jedna z nielicznych akcji miejscowych i od razu bramka! Ładnym zwodem oszukał rywali w środku pola Zdrahala, a następnie odegrał do MOISESA DA COSTY, który płaskim strzałem z lewego skrzydła otworzył wynik spotkania!

9
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. Długo przy piłce znajdują się miejscowi, ale ich rywale skutecznie bronią dostępu do własnej bramki.

11
    Gol dla AZS-u UW Wilanów!
    Goście doprowadzają do remisu! Mocne wstrzelenie piłki przez Pikiewicza, a tym, który zmienił tor lotu futbolówki był BARTOSZ PRZYBOREK!

12
    Faule: 2-0.

12
    Znakomicie rozegrany rzut rożny przez miejscowych! Z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował niepilnowany AMADEUSZ PASIERB!

12
    Przerwa na życzenie szkoleniowca gospodarzy.

13
    Mimo prowadzenia grę z lotnym golkiperem stosują gospodarze.

14
    Zupełnie nieudane uderzenie Marcinkowskiego z kilkunastu metrów. Od autu wznowią grę gliwiczanie.

14
    Zablokowany strzał Klausa z prawego skrzydła, ale w dalszym ciągu napierają przyjezdni.

16
    Nieporozumienie w ekipie AZS-u. Zagranie Lifanova do nikogo i piłka wyszła poza linię końcową.

17
    Znów dobrze w defensywie gospodarze. Tylko aut dla rywali.

18
    Z dość ostra kąta niecelnie uderzał Pikiewicz.

18
    Ależ niewiele brakowało! Składna akcja przyjezdnych zakończona strzałem w słupek!

18
    Przerwa na życzenie szkoleniowca AZS-u.

19
    Kontratak gospodarzy skutecznie zakończony przez ADAMA ZDRAHALA!

20
    Trafienie do szatni! Zagranie z autu do MICHAŁA KLAUSA, który strzałem zza pola karnego zaskoczył golkipera rywali1

20

Są emocje w Gliwicach! Do przerwy padło aż pięć goli, a na minimalnym prowadzeniu znajdują się miejscowi. Po zmianie stron z pewnością będzie działo się wiele. Zostańcie z nami!

21

21
    Ponad poprzeczką uderzał Marcinkowski z okolic dziesiątego metra.

22
    Nieudanie w ataku gliwiczanie, Grę wznawia Wójcik.

23
    Naciskali goście i dopięli swego! Po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się MICHAŁ KLAUS.

23
    Timeout dla gospodarzy.

25
    Przekombinowali w ofensywie goście. Niedokładne zagranie Żebrowskiego i od bramki rozpoczną rywale.

26
    Bardzo mało fauli obserwujemy w tym spotkaniu. Po przerwie jedno przewinienie – po stronie gospodarzy.

27
    Marcinkowski niecelnie z lewego skrzydła.

27
    Zablokowany w środkowej strefie boiska Dregier. Przyjezdni od autu.

28
    Próbował ruszyć z kontrą Klaus, ale wypuścił futbolówkę zbyt mocno przed siebie i ta wyszła poza linię boczną.

29
    Bardzo ostre wejście Adama Zdrhala w środku pola i arbiter sięga po kartkę!

29
    Z bardzo dużej odległości uderzał Żebrowski, ale zabrakło precyzji.

30
    Obecnie przy piłce dłużej znajdują się miejscowi. Ekipa z Wilanowa stara się jednak podchodzić wysoko, aby zdusić akcję rywali w zarodku.

31
    Zatović przewracany w walce o górną piłkę przez jednego z rywali, ale arbitrzy nie dopatrzyli się w tym zagraniu faulu.

31
    Z lotnym golkiperem raz jeszcze grają gospodarze.

32
    Przejęli piłkę przyjezdni i Przyborek posłał piłkę do pustej bramki, ale gol nie został uznany! Przewinienia na zawodniku z Gliwic dopatrzyli się sędziowie.

32
    Pasierb podcinał wychodzącego na wolne pole rywala i słusznie został napomniany żółtą kartką.

33
    Faule: 3-1.

34
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Skutecznym strzałem z prawej strony popisał się RADOSŁAW MARCINKOWSKI!

35
    Powstrzymywany na prawym skrzydle Da Costa, ale udało mu się jeszcze wywalczyć rzut rożny.

36
    Cztery i pół minuty efektywnego czasu gry do końca spotkania w Gliwicach. Póki co miejscowi nie potrafią odpowiedzieć na trafienie rywali w drugiej połowie.

37
    Miejscowi od autu na wysokości linii środkowej boiska.

38
    Kolejne uderzenie na bramkę AZS-u zablokowane. Mimo gry z lotnym golkiperem nie są w stanie doprowadzić do wyrównania miejscowi.

39
    Zamknięci w futsalowym zamku są przyjezdni. Niespełna półtorej minuty do końca spotkania.

40
    No to po wszystkim! RADOSŁAW MARCINKOWSKI zablokował uderzenie jednego z rywali, a następnie strzałem zza połowy umieścił piłkę w pustej bramce gospodarzy!

Spotkanie w Gliwicach dobiegło końca! Druga połowa wyraźne pod dyktando drużyny z Wilanowa, która strzeliła trzy gole i ostatecznie w całym meczu wygrała 5:3. Dziękuję za uwagę! (21:05:15)

Gole: 8. Da Costa, 12. Pasierb, 19. Zdrahal – 11. Przyborek, 20. Klaus, 23. Klaus, 34. Marcinkowski, 40. Marcinkowski

Kartki:   29. Zdrahal (GLI), 32. Pasierb (GLI)