PA Nova Gliwice
3:5 (3:2)
AZS UW Darkomp Wilanów
Wtorek 23.02.2021, 19:30FOGO Futsal Ekstraklasa • 18. kolejka

Spotkanie w Gliwicach dobiegło końca! Druga połowa wyraźne pod dyktando drużyny z Wilanowa, która strzeliła trzy gole i ostatecznie w całym meczu wygrała 5:3. Dziękuję za uwagę! (21:05:15)

40
    Gol dla AZS-u UW Wilanów!
    No to po wszystkim! RADOSŁAW MARCINKOWSKI zablokował uderzenie jednego z rywali, a następnie strzałem zza połowy umieścił piłkę w pustej bramce gospodarzy!

39
    Zamknięci w futsalowym zamku są przyjezdni. Niespełna półtorej minuty do końca spotkania.

38
    Kolejne uderzenie na bramkę AZS-u zablokowane. Mimo gry z lotnym golkiperem nie są w stanie doprowadzić do wyrównania miejscowi.

37
    Miejscowi od autu na wysokości linii środkowej boiska.

36
    Cztery i pół minuty efektywnego czasu gry do końca spotkania w Gliwicach. Póki co miejscowi nie potrafią odpowiedzieć na trafienie rywali w drugiej połowie.

35
    Powstrzymywany na prawym skrzydle Da Costa, ale udało mu się jeszcze wywalczyć rzut rożny.

34
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Skutecznym strzałem z prawej strony popisał się RADOSŁAW MARCINKOWSKI!

33
    Faule: 3-1.

32
    Pasierb podcinał wychodzącego na wolne pole rywala i słusznie został napomniany żółtą kartką.

32
    Przejęli piłkę przyjezdni i Przyborek posłał piłkę do pustej bramki, ale gol nie został uznany! Przewinienia na zawodniku z Gliwic dopatrzyli się sędziowie.

31
    Z lotnym golkiperem raz jeszcze grają gospodarze.

31
    Zatović przewracany w walce o górną piłkę przez jednego z rywali, ale arbitrzy nie dopatrzyli się w tym zagraniu faulu.

30
    Obecnie przy piłce dłużej znajdują się miejscowi. Ekipa z Wilanowa stara się jednak podchodzić wysoko, aby zdusić akcję rywali w zarodku.

29
    Z bardzo dużej odległości uderzał Żebrowski, ale zabrakło precyzji.

29
    Bardzo ostre wejście Adama Zdrhala w środku pola i arbiter sięga po kartkę!

28
    Próbował ruszyć z kontrą Klaus, ale wypuścił futbolówkę zbyt mocno przed siebie i ta wyszła poza linię boczną.

27
    Zablokowany w środkowej strefie boiska Dregier. Przyjezdni od autu.

27
    Marcinkowski niecelnie z lewego skrzydła.

26
    Bardzo mało fauli obserwujemy w tym spotkaniu. Po przerwie jedno przewinienie – po stronie gospodarzy.

25
    Przekombinowali w ofensywie goście. Niedokładne zagranie Żebrowskiego i od bramki rozpoczną rywale.

23
    Timeout dla gospodarzy.

23
    Naciskali goście i dopięli swego! Po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się MICHAŁ KLAUS.

22
    Nieudanie w ataku gliwiczanie, Grę wznawia Wójcik.

21
    Ponad poprzeczką uderzał Marcinkowski z okolic dziesiątego metra.

21

Są emocje w Gliwicach! Do przerwy padło aż pięć goli, a na minimalnym prowadzeniu znajdują się miejscowi. Po zmianie stron z pewnością będzie działo się wiele. Zostańcie z nami!

20

20
    Trafienie do szatni! Zagranie z autu do MICHAŁA KLAUSA, który strzałem zza pola karnego zaskoczył golkipera rywali1

19
    Gol dla PA Nova Gliwice!
    Kontratak gospodarzy skutecznie zakończony przez ADAMA ZDRAHALA!

18
    Przerwa na życzenie szkoleniowca AZS-u.

18
    Ależ niewiele brakowało! Składna akcja przyjezdnych zakończona strzałem w słupek!

18
    Z dość ostra kąta niecelnie uderzał Pikiewicz.

17
    Znów dobrze w defensywie gospodarze. Tylko aut dla rywali.

16
    Nieporozumienie w ekipie AZS-u. Zagranie Lifanova do nikogo i piłka wyszła poza linię końcową.

14
    Zablokowany strzał Klausa z prawego skrzydła, ale w dalszym ciągu napierają przyjezdni.

14
    Zupełnie nieudane uderzenie Marcinkowskiego z kilkunastu metrów. Od autu wznowią grę gliwiczanie.

13
    Mimo prowadzenia grę z lotnym golkiperem stosują gospodarze.

12
    Przerwa na życzenie szkoleniowca gospodarzy.

12
    Znakomicie rozegrany rzut rożny przez miejscowych! Z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował niepilnowany AMADEUSZ PASIERB!

12
    Faule: 2-0.

11
    Goście doprowadzają do remisu! Mocne wstrzelenie piłki przez Pikiewicza, a tym, który zmienił tor lotu futbolówki był BARTOSZ PRZYBOREK!

9
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. Długo przy piłce znajdują się miejscowi, ale ich rywale skutecznie bronią dostępu do własnej bramki.

8
    Jedna z nielicznych akcji miejscowych i od razu bramka! Ładnym zwodem oszukał rywali w środku pola Zdrahala, a następnie odegrał do MOISESA DA COSTY, który płaskim strzałem z lewego skrzydła otworzył wynik spotkania!

8
    Tym razem minimalnie niecelnie uderzał jeden z zawodników AZS-u.

7
    Mogło być 1:0! W dobrej sytuacji znalazł się Lifanov, ale z pięciu metrów strzelił prosto w golkipera rywali!

5
    Zablokowane uderzenie na bramkę gospodarzy. Od rzutu rożnego ekipa z Warszawy.

4
    Niezbyt udane rozegranie autu przez przyjezdnych. Piłka w objęciach golkipera ekipy z Gliwic.

1

Protokół meczowy:

PA Nova Gliwice:
    Szafrański, Gremza, Barteczka – Zdrahal, Ł. Borkowski, Marton, Hiszpański, Pasierb, J. Borkowski. Małek, Da Costa, Widuch, Zatović

AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów:
    Mianowicz, Wójcik – Kijewski, Nahorny, Kępiński, Klaus, Lifanov, Przyborek, Marcinkowski, Pikiewicz, Żebrowski, Sobalczyk, Dregier

Sędzia I: Damian Grabowski
    Sędzia II: Dominik Cipiński
    Sędzia III: Damian Jaruchiewicz
    Sędzia czasowy: Grzegorz Wiercioch.

Początek spotkania we wtorek o 19:30. Składy obu ekip zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

To będzie mecz ekip z dolnych rejonów tabeli. Gliwiczanie mają 10 punktów i wyprzedzają jedynie Gattę, która wycofała się z rozgrywek. AZS ma 19 "oczek" i jest tuż nad strefą spadkową.

Nadrabiamy zaległości w Statscore Futsal Ekstraklasie! W meczu 18. kolejki PA Nova Gliwice zmierzy się z AZS UW Wilanów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Gole: 8. Da Costa, 12. Pasierb, 19. Zdrahal – 11. Przyborek, 20. Klaus, 23. Klaus, 34. Marcinkowski, 40. Marcinkowski

Kartki:   29. Zdrahal (GLI), 32. Pasierb (GLI)