Warta – Widzew 3:1 (koniec) | Zagłębie L. – Arda Kyrdżali 3:1 (koniec) | Lechia – Wisła Pł. 2:0 (koniec)
Pogoń – Arka 2:2 (koniec) | Śląsk – Crvena Zvezda 0:4 (koniec)
Zagłębie Lubin
3:1 (2:0)
Arda Kyrdżali
Piątek 22.01.2021, 13:00 • Belek • Spotkania towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:49:07)

KGHM Zagłębie Lubin podsumowało zgrupowanie w Turcji zwycięstwem 3:1 z bułgarską Ardą Kyrdżali. W pierwszej połowie Miedziowi wypracowali przewagę dzięki stałym fragmentom gry wykonywanym przez Filipa Starzyńskiego. Następnie po przerwie przeciwnicy zdobyli gola kontaktowego, ale znalazła się na niego skuteczna riposta. Ardę utemperował Patryk Szysz, który ustalił wynik na zakończenie kontrataku po podaniu Roka Sirka.

90+3

90
    Doliczony czas.

89
    Jeszcze jeden kontratak między wysuniętymi do przodu zawodnikami Ardy Kyrdżali. Tym razem futbolówka nie powędrowała płynnie między podopiecznymi Martina Seveli.

88
    Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego wypiąstkowane przez Dominika Hładuna.

87
    Wrzutka w pole karne Miedziowych, jednak nie została ona podsumowana strzałem wskutek czujnej postawy zawodników w pomarańczowych strojach.

85
    Przerwa w grze spowodowana urazem. Miedziowi domagają się bardziej stanowczej reakcji sędziego na agresywną postawę zawodników z Bułgarii.

84
    Celne uderzenie z okolic narożnika pola karnego, ale powstrzymane przez umiejętnie ustawionego bramkarza. Futbolówka poszybowała prosto do koszyczka.

82
    Rzut wolny na połowie przeciwnika. Tym razem na pewno dośrodkowanie. Składający się do oddania strzału po dograniu Filipa Starzyńskiego zawodnik został zablokowany.

80
    Miedziowi starają się pozostawać z futbolówką na połowie boiska należącej do przeciwnika.

77
    Interweniowali gracze Zagłębia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w ich pole karne. Umiejętne ustawienie się w defensywie.

75
    Pozostał kwadrans i sytuacja Miedziowych ponownie jest komfortowa. Zobaczymy, czy Arda Kyrdżali ma jeszcze energię oraz pomysł na odrobienie dwubramkowych strat do przedstawiciela PKO Ekstraklasy.

74
    Gol dla Zagłębia!

Tym razem strata na własnej połowie boiska miała bolesne konsekwencje dla Ardy Kyrdżali. Zagłębie ekspresowo przeprowadziło kontratak i choć przez moment akcja wydawała się stracić odpowiednie tempo, to jednak zakończyła się strzałem PATRYKA SZYSZA z kilkunastu metrów do bramki.

73
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Mraz, na boisku pojawia się Sirk.

73
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Drazić, na boisku pojawia się Pakulski.

73
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Baszkirow, na boisku pojawia się Żubrowski.

73
    Pozostało kilkanaście minut do końca sparingu, a trener Martin Sevela zdecydował się na bardziej zdecydowane przemeblowanie jedenastki.

Gole: 8. Starzyński, 37. Crnomarković, 74. Szysz – 54. .

Zagłębie Lubin: Hładun – Wójcicki, Jończy, Crnomarković, Balić, Baszkirow (73. Żubrowski), Poręba, Starzyński, Szysz, Drazić (73. Pakulski), Mraz (73. Sirk).

Zmiany: Forenc – Oko, Kruk, Bednarczyk, Żubrowski, Łakomy, Kizyma, Pakulski, Dudziński, Sławiński, Adamski, Sirk.

Arda Kyrdżali: Simeonow – Żelew, Stojew, Carbonieri, Kostadinow, Aleksandrow, Martinow, Kotew, Rumenow, Kokonow, Delew.