Jagiellonia – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Lech P. – Bandırmaspor 1:0 (koniec)
1:0 (1:0)
Bandırmaspor
Czwartek 14.01.2021, 15:00 • INEA Stadion, Poznań • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Po raz kolejny na zimowe przygotowania drużyna Lecha Poznań wybrała się do tureckiego Belek. W pierwszym sparingowym meczu zawodnicy Dariusza Żurawia zmierzą się z tureckim Bandirmasporem.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obu drużyn podamy kilka chwil wcześniej. Bądźcie z nami!

Znamy składy wyjściowe obu drużyn:

Lech Poznań:
    Van der Hart – Czerwiński, Satka, Salamon, Puchacz – Sykora, Karlstrom, Tiba, Kamiński – Marchwiński – Ishak

Bandırmaspor:
    Gokhan – Orhan, Gokay, Onur Akbay, Abdurrahim, Ishak, Landel, Ruben Rayos, Dogan Can, Del Valle, Pote.

1

1
    Pierwsza akcja Lecha Poznań. Sykora zagrał do Ishaka, jednak ten oddał niecelnie uderzenie.

3
    Lechici od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

5
    Faul Salomona na prawym skrzydle. Może być za moment groźnie pod bramką Kolejorza.

6
    Nieco zaskakujące rozegranie rzutu wolnego przez Bandirmaspor. Zagranie przed pole karne do Del Valle, który jednak niecelnie uderzał.

7
    Niecelnie z dystansu strzelał Tiba.

8
    Odpowiedź rywali z Turcji, także jednak niecelna. Z piątego metra wznowi grę Mickey van der Hart.

9
    Zablokowane uderzenie na bramkę Kolejorza. Próbował Dogan Can.

11
    Akcja Puchacza lewym skrzydłem. Udało się wywalczyć jedynie rzut rożny.

12
    Gol dla Lecha!
    Kolejorz obejmuje prowadzenie! Kamiński wypatrzył niepilnowanego na szesnastym metrze BARTOSZA SALAMONA, a ten pięknym strzałem w okienko nie dał szans golkiperowi rywali!

13
    Głęboko na własnej połowie boiska wymieniają się podaniami zawodnicy z Turcji.

15
    W dalszym ciągu przy piłce Bandurmaspor. Lechici spokojnie oczekują na rywali.

17
    Ładnie podłączył się na prawym skrzydle Satka i zdołał wywalczyć rzut rożny.

19
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Lecha, ale strzał głową jednego z rywali był niecelny.

20
    Mija dwudziesta minuta gry sparingowego starcia w Belek. Jak na razie Lech prowadzi po golu Salamona.

21
    Kolejny rzut wolny dla Bandurmasporu. Sporo przewinień poznaniaków na własnej połowie boiska.

23
    Ależ było groźnie! Słupek uratował Lecha przed utratą gola!

24
    Zbyt głębokie zagranie w pole karne Lecha i pewnie wyłapał piłkę van der Hart.

26
    Faulowany Kalstrom przez Pote. Lech od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

28
    Tiba wybił głową piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu jednego z rywali z lewego skrzydła.

29
    Kontra Lecha i niewiele brakowało, aby Sykora sięgnął piłkę po dośrodkowaniu Czerwińskiego.

31
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Bandirmasporu. Ostatecznie arbiter dyktuje rzut wolny dla rywali.

33
    Niespełna kwadrans do końca pierwszej połowy spotkania. Lewym skrzydłem atakują obecnie Turcy.

34
    Zawodnicy Dariusza Żurawia dość nerwowo wymieniali się podaniami koło własnego pola karnego, ale ostatecznie wyszli z tego bez szwanku.

35
    Faulowany szarżujący Tiba i Lech od rzutu wolnego w środku pola.

36
    Kolejna przerwa w grze. Tym razem w środkowej strefie boiska od rzutu wolnego zaczną grę Bandirmaspor.

37
    Ostro potraktowany przez rywala był Puchacz. Arbiter nie decyduje się jednak na sięgnięcie po kartkę.

39
    Dobrze interweniował jeden z defensorów Bandirmasporu po akcji Marchwińskiego. Korner dla Lecha.

41
    Przecięte zagranie Puchacza do Kamińskiego, ale utrzymują się przy piłce lechici.

42
    Ucierpiał jeden z zawodników Bandirmasporu, ale wszystko wskazuje na to, że będzie w stanie grać dalej.

44
    Dobrą interwencją we własnym polu karnym popisał się Salamon.

45

Po ciekawej pierwszej połowie Lech Poznań prowadzi z Bandirmasporem 1:0. Jedynego jak na razie gola strzelił Bartosz Salamon. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Skład Lecha na drugą połowę:
    Bednarek – Borowski, Rogne, Milić, Kravets – Skóraś, Kozubal, Ławrynowicz, Palacz – Awwad – Szymczak

47
    Tureccy piłkarze od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

49
    Długo wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska zawodnicy Dariusza Żurawia.

51
    Dobra interwencja Bednarka i tylko korner dla rywali.

52
    Bardzo spokojny początek drugiej połowy spotkania. Obecnie przy piłce znajdują się piłkarze Bandirmasporu.

53
    Ależ niewiele brakowało! Pogubił się golkiper rywali, po chwili Skóraś zagrywał na piąty metr do Awwada, jednak ten minął się z futbolówką!

55
    Rzut wolny dla Bansirmasporu z okolicy czterdziestego metra od bramki Lecha.

57
    Lechici od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

59
    Korner dla Lecha.

60
    Niecelnym strzałem zakończona akcja Lecha po rzucie rożnym.

62
    Sporo chaosu w ostatnich minutach tego spotkania. Wrócił Awwad pod własne pole karne, a następnie wywalczył rzut wolny.

64
    Akcja Bandirmasporu prawym skrzydłem skutecznie przerwana przez lechitów.

65
    Dwadzieścia minut gry po zmianie stron już za nami. Niewiele dzieje się w drugiej połowie spotkania.

66
    Wykrakane! Była szansa Lecha, ale Skóraś wykończył akcję zbyt lekkim strzałem, aby zaskoczyć golkipera rywali.

68
    Faulowany jeden z lechitów na połowie rywali i arbiter dyktuje rzut wolny.

69
    Dobre dośrodkowanie Kravetsa z narożnika boiska, ale pewnie wybijają piłkę rywale.

71
    Niespełna dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu utrzymuje się wynik sprzed przerwy.

72
    Jeszcze jeden rzut rożny dla zawodników Dariusza Żurawia.

73
    Ładna akcja Kolejorza! Zza pola karnego uderzał Awwad, ale dobrą interwencją popisał się golkiper rywali!

74
    Kolejna szansa Lecha! Minimalnie niecelnym uderzał z dystansu Ławrynowicz!

76
    Bardzo dobre ostatnie minuty w wykonaniu Lecha. Jest szansa na drugiego gola!

78
    Pierwszy raz od dłuższego czasu rywale przy piłce na połowie poznaniaków. Bandirmaspor od autu.

79
    Zupełnie nieudane uderzenie na bramkę Lecha Poznań.

81
    Niecelnie uderzał głową jeden z rywali.

82
    Lechici od rzutu wolnego niedaleko własnego pola karnego.

83
    Skóraś odegrał do środka do Awwada. Ten nie trafił czysto w piłkę, ale jeszcze rzut rożny będą mieli lechici.

84
    Nieudane dośrodkowanie Skórasia i od bramki wznowi grę golkiper Bandirmasporu.

85
    Faul Kozubala jeszcze na połowie Bandirmasporu.

87
    Mocno ucierpiał w walce o piłkę w środkowej strefie boiska jeden z rywali i mamy krótką przerwę w grze.

88
    Zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale ostatecznie pewnie wyłapał piłkę Bednarek!

89
    Zderzenie Awwada z golkiperem rywali i arbiter dyktuje rzut wolny dla Bandirmasporu.

90

Sparingowy mecz w Belek dobiegł końca! Lech wygrał z tureckim Bandrimasporem 1:0 po golu Salomona sprzed przerwy. Dziękuję za uwagę! (17:00:17)

Gole: 12. Salamon