Wisła K. – Podhale N. Targ 5:0 (koniec) | Podbeskidzie – MSK Żilina 2:1 (koniec) | Stal M. – CSKA Sofia 0:0 (koniec)
Cracovia – Puszcza 3:1 (koniec)
Wisła Kraków
5:0 (2:0)
Podhale Nowy Targ
Środa 13.01.2021, 12:00 • Centrum treningowe Wisły Kraków, Myślenice • Spotkania towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (13:50:06)

Rywalizacja w centrum treningowym Wisły Kraków została podsumowana ostatnim gwizdkiem równo po 90 minutach. Nie doszło do jakiejkolwiek niespodzianki ani pod względem wyniku, ani obrazu rywalizacji. Przedstawiciel PKO Ekstraklasy zwyciężył 5:0. Po przerwie trudniej było o składną grę na zasypanym śniegiem boisku, ale to właśnie w tej części spotkania podopieczni Petera Hyballi strzelili więcej – trzy gole.

90

88
    Znaczna liczba rzutów rożnych egzekwowanych od początku sparingu przez zawodników z Krakowa. Mieli oni możliwość przećwiczenia kilkunastu wariantów i tylko szkoda z ich perspektywy, że żaden nie wypalił.

86
    Piłka strącona po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przeleciała ona nieznacznie obok słupka w bramce Podhala Nowy Targ. Zapachniało szóstym trafieniem, a to byłby już wysoki wymiar kary dla niżej notowanego zespołu.

83
    Podhale Nowy Targ zorganizowało się do niebezpiecznego ataku podsumowanego dobrym uderzeniem. Do ideału zabrakło odrobiny dokładności, ale strzelec został pochwalony z ławki rezerwowych.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Serafin Szota (Wisła Kraków).

80
    Ostatnie minuty rywalizacji w Myślenicach. Wisła Kraków potrafi utrzymywać się z piłką w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Kamila Brodę.

77
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki DAWID ABRAMOWICZ.

Konsekwentnie budują przewagę gospodarze i nic nie odbierze im wysokiego zwycięstwa w sparingu. Dawid Abramowicz był aktywny w działaniach ofensywnych i potwierdził to uderzeniem do bramki Podhala Nowy Targ. Przyjezdni już bez wiary w obronie.

75
    Strzelcem bramki WIKTOR SZYWACZ.

Sędzia przyznał Wiślakom rzut wolny na wysokości pola karnego przeciwnika. Podhale Nowy Targ kilkakrotnie nie potrafiło unieszkodliwić sytuacji po wrzutce. Wreszcie przyczajony blisko bramki Wiktor Szywacz strącił do siatki wstrzelenie z linii pola karnego.

72
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jean Carlos, na boisku pojawia się Myszogląd.

72
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Beciraj, na boisku pojawia się Ćwik.

72
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Boguski, na boisku pojawia się Magdziarz.

73
    Coraz mniej czasu pozostało zawodnikom na poprawienie rezultatu. Piłka, jak przez większość spotkania, na połowie trzecioligowca.

71
    Niebezpieczny upadek jednego z podopiecznych Petera Hyballi, który rzucił się pod nogi przeciwnika wślizgiem. Ta agresywna próba odebrania piłki nie uwzględniała pogarszających się warunków pogodowych. Na szczęście bez poważnej kontuzji.

67
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Buksa, na boisku pojawia się Chełmecki.

68
    Dawid Abramowicz dostał podanie od Kamila Brody i rajdem po lewym skrzydle strał się nadać wyraz kolejnemu atakowi Wisły Kraków.

66
    Akcja indywidualna pozwoliła jednemu z Wiślaków przedrzeć się w pobliże bramki przeciwnika. Jakby zabrakło zdecydowania w momencie oddawania uderzenia z dogodnej pozycji i próba z ostrego kąta nie zakończyła się czwartym trafieniem.

64
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Klemenz, na boisku pojawia się Głogowski.

Gole: 6. Jean Carlos, 26. Buksa, 59. Beciraj, 75. Szywacz, 77. Abramowicz

Kartki:   82. Szota (WIS)

Wisła Kraków: Buchalik (46. Broda) – Burliga (46. Starzyński), Klemenz (64. Głogowski), Szota, Abramowicz, Boguski (72. Magdziarz), Hoyo-Kowalski (62. Szywacz), Chuca, Buksa (67. Chełmecki), Jean Carlos (72. Myszogląd), Beciraj (72. Ćwik).

Zmiany: Broda, Starzyński, Magdziarz, Głogowski, Ćwik, Chełmecki, Myszogląd, Szywacz.

Podhale Nowy Targ: Styrczula – Potoniec, Tkocz, Lewiński, Dudek, Tonia, Surmiak, Nawrot, Dynarek, Palacz, Grunt.

Zmiany: Matoga, Smoleń, Wójciak, Bryja, Kobylarczyk, Molis, Burnat.