Resovia – Radomiak 0:0 (koniec) | Sandecja – Jastrzębie 3:0 (koniec) | Termalica – Odra O. 1:1 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
1:1 (0:1)
Odra Opole
Środa 09.12.2020, 16:00 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 15. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:10:58)

Odra Opole zremisowała 1:1 na terenie lidera. Długie prowadzenie zawdzięczała wcześnie strzelonemu golowi przez Konrada Nowaka, a także konsekwentnej pracy w obronie. Bruk-Bet Termalica był o krok od przegranej po 10 kolejkach bez porażki i kilka dni po świętowaniu mistrzostwa jesieni. Po przerwie wyraźna przewaga niecieczan pod względem posiadania piłki i w doliczonym czasie została udokumentowana wyrównaniem na 1:1.

Strzelcem bramki KACPER ŚPIEWAK.

Bruk-Bet uratował się przed porażką ostatnim atakiem już po upłynięciu pierwotnie doliczonych minut. Długa passa bez porażki podtrzymana dzięki zmiennikowi Kacprowi Śpiewakowi!

90+4
    Przypadkowo kopane w kierunku bramki piłki nie sprawiają ogromnego problemu gościom.

90+3
    Mateusz Kuchta napomniany żółtą kartką za przedłużanie wznowienia gry.

90+3
    Być może ostatnia szansa dla Bruk-Betu na uratowanie punktu. Długie rozegranie zakończone uderzeniem, ale poza lustro bramki Mateusza Kuchty. Coraz bardziej zrelaksowani przyjezdni.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Mikinic.

88
    Po wybronieniu się Odra Opole przeprowadziła kontratak i dopiero Tomasz Loska poskromił kąsającego szybkim wypadem przeciwnika.

88
    Festiwal stałych fragmentów gry zespołu z Niecieczy. Po rzucie wolnym blisko pola karnego przeciwnika kolejna możliwość wykonania dośrodkowania. Tym razem z narożnika boiska.

86
    Akcja Bruk-Betu Termaliki podsumowana uderzeniem, ale futbolówka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Mateusza Kuchtę. Wznowienie przyznane golkiperowi przyjezdnych.

84
    Rozegranie zespołu spod Tarnowa w pobliżu koła środkowego, a Odra Opole oczywiście w komplecie ustawiona na własnej połowie boiska.

83
    Było dogranie w pole karne i żadnemu z zawodników Bruk-Betu Termaliki nie udało się go zamienić w uderzenie na bramkę.

82
    Przewinienie blisko linii pola karnego opolan. Dogodna pozycja nawet do oddania strzału z rzutu wolnego.

81
    Pięć rzutów rożnych podopiecznych Mariusza Lewandowskiego wobec jednego zespołu z Opola. Radzą sobie z unieszkodliwianiem dośrodkowań goście.

79
    Odra Opole pracuje konsekwentnie i przed momentem wywalczyła dla siebie chwilę na złapanie oddechu przed wznowieniem rywalizacji wrzutem z autu.

Gole: 90+6. Śpiewak – 5. Nowak

Kartki:   20. Putiwcew (BRK), 59. Gergel (BRK), 67. Wasielewski (BRK) – 90+3. Kuchta (ODO)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 2:1. Foule: 14:22.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Czarnowski (64. Misak), De Amo, Putiwcew, Grabowski, Hubinek, Wasielewski, Stefanik, Żyra (75. Śpiewak), Gergel, Radwański (46. Zeman).

Zmiany: Kąkolewski – Jovanović, Kalisz, Śpiewak, Misak, Bezpalec, Orzechowski, Matuszewski, Zeman.

Odra Opole: Kuchta – Wypych, Kamiński, Żemło, Winiarczyk, Trojak, Gancarczyk (69. Janus), Bonecki, Niziołek, Nowak (89. Mikinic), Sługa.

Zmiany: Sapielak – Kostrzycki, Mikinic, Janus, Surzyn, Kort, Czajkowski, Wróbel.