Piast – GI Malepszy 5:4 (koniec) | AZS UŚ – Brzeg 3:7 (koniec) | Dreman – Red Devils 3:5 (koniec)
Piast Gliwice
5:4 (2:2)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
Niedziela 22.11.2020, 18:00 • Arena Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Drużyna z Leszna rozegrała poprzedni mecz we własnej hali z Constractem Lubawa. GI Malepszy Futsal poniósł przykrą dla siebie porażkę 1:9 z posiadaczem Pucharu Polski. Co prawda strzelił pierwszą bramkę dzięki Kacprowi Konopackiemu, ale z czasem zaczął tracić gola za golem.

GI Malepszy Futsal Leszno znajduje się na siódmym miejscu w tabeli. Strata zespołu z południa Wielkopolski do Piasta Gliwice to siedem punktów. Bilans gości niedzielnego meczu to sześć zwycięstw, po trzy remisy oraz porażki.

Futsaliści z Gliwic rozegrali poprzednie spotkanie na wyjeździe z Red Dragons Pniewy. Do wyniku 3:1 doprowadzili w ostatnim fragmencie pojedynku. Do bramki przeciwnika z Wielkopolski oddali uderzenia kolejno Gustavo Henrique, Mateusz Mrowiec oraz Sebastian Szadurski.

Piast znajduje się na trzecim miejscu w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy. Gliwiczanie zdobyli 28 punktów w 11 kolejkach. Ich bilans w tym sezonie to dziewięć zwycięstw, po jednym remisie oraz porażce.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Statscore Futsal Ekstraklasy w Gliwicach. Piast zmierzy się z GI Malepszy Futsalem Leszno. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.

Składy:

Piast Gliwice: Widuch, Bogdziewicz – Czech, Henrique, Solecki, Mrowiec, Franz, Dasajew, Rabiej, Wilk, Ixemad, Szadurski.

GI Malepszy Futsal Leszno: Charrier, Pindara – Lisniczenko, Lisowski, Niedzwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Wojciechowski, Radliński, Olszak.

Sędziowie: Grzębowski, Adamonis – Rosołek, Koloczek.

1

01:10
    Przyglądamy się już pierwszym atakom w meczu. Piast Gliwice w roli nieśmiałego faworyta, a GI Malepszy Futsal Leszno spróbuje pokazać, że potrafi sprawić mocarzowi problem w jego hali.

02:05
    Agresywni od początku gliwiczanie i muszą na siebie uważać. Dwa faule na ich koncie po nieco ponad dwóch minutach spędzonych na boisku.

03:30
    Spokojne rozegranie w centrum boiska w wykonaniu Piasta Gliwice. Gospodarze szukali miejsca do oddania uderzenia między skoncentrowanymi przyjezdnymi.

04:29
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki RODRIGO DASAJEW.

Mniej niż pięć minut zajęło gospodarzom zdobycie prowadzenia. Piast Gliwice wziął piłkę w swoje posiadanie, a jego akcja zakończyła się strzałem Rodrigo Dasajewa. Na tego zawodnika można liczyć od początku sezonu.

05:40
    Z zaliczką w posiadaniu Piast Gliwice może kontrolować wydarzenia, ale jak wiadomo, w futsalu jednobramkowa przewaga jeszcze nie daje ani kawałeczka spokoju.

05:50
    GI Malepszy Futsal Leszno nie wykorzystał do wyrównania rzutu rożnego. Rozegranie przyjezdnych zostało przeczytane.

06:45
    Ponownie korner dla zespołu z Wielkopolski. Ciekawe, czy którykolwiek wariant przyjezdnych przygotowany przez wyprawą do Gliwic, okaże się zaskakujący dla trzeciego klubu w tabeli.

07:25
    GI Malepszy Futsal Leszno niezmiennie bez choćby jednego faulu w pierwszej połowie meczu. Goście starają się zgodnie z przepisami powstrzymywać ataki Piasta Gliwice.

08:10
    Atak wyżej notowanego zespołu podsumowany strzałem, ale piłka nie poleciała w bramkę lesznian.

09:25
    Próba uruchomienia podaniem prostopadłym najbardziej wysuniętego zawodnika w białym stroju z czerwonymi akcentami. Piłka uciekła jednak gościom poza boisko.

09:40
    Dwa faule gospodarzy, jedno przewinienie gości.

10:10
    Trzeci faul Piasta Gliwice, a pierwsza połowa właśnie znalazła się za półmetkiem.

12:04

Ponownie Rodrigo Dasajew w pierwszoplanowej roli. Dublet na koncie tego zawodnika, a Piast Gliwice jest coraz bezpieczniejszy w tym meczu.

12:22
    Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
    Strzelcem bramki WITALIJ LISNICZENKO.

Kilkanaście sekund nacieszyli się dwubramkowym prowadzeniem futsaliści Piasta Gliwice. Od razu po wznowieniu od środka przyjezdni odpowiedzieli golem kontaktowym Witalija Lisniczenki. Konfrontacja nabiera rumieńców.

13:30
    Obie drużyny stać na strzelanie goli w Arenie Gliwice. Pozostało jeszcze sporo czasu na kolejne trafienia w pierwszej połowie spotkania.

14:10
    Piast Gliwice znalazł się na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Jego rozegranie zostało poskromione z problemami przez zawodników z Leszna.

14:45
    Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

15:06
    Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

15:11
    Strzelcem bramki JAROSŁAW RADLIŃSKI.

Wrócili na boisko po przerwie na żądanie swojego szkoleniowca goście i od razu strzelili gola. Owocna minuta przy ławce. Po uderzeniu Jarosława Radlińskiego gospodarze muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu.

15:30
    Pięć fauli na koncie gospodarzy. Każde kolejne przewinienie będzie wycenione na przedłużony rzut karny.

16:40
    Wznowienie z linii bocznej boiska. Widać gołym okiem, że drużyna z Wielkopolski nabrała pewności siebie i zamierza wykorzystać gorszy fragment w grze przeciwnika.

17:10
    Z kolei GI Malepszy Futsal Leszno z jednym faulem.

17:30
    Najlepiej chronić się przed przekroczeniem limitu fauli z piłką w swoim posiadaniu i właśnie tak postępuje Piast Gliwice.

19:10
    Odpowiedział swoim rozegraniem zespół z Leszna, a chętni do zmienienia wyniku w pierwszej połowie muszą już spieszyć się z atakowaniem.

20:00

Interesująca pierwsza połowa zakończona kompromisowym rezultatem 2:2. Po strzale Rodrigo Dasajewa na 2:0 mogło wydawać się, że mecz przebiega dokładnie według planu Piasta Gliwice, ale po zaledwie kilkunastu sekundach rozpoczął się pościg GI Malepszy Futsalu Leszno. Przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu przed przerwą i nabrali dużo pewności siebie.

21

21:15
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

22:30
    Pierwsze przewinienie po przerwie odgwizdane zawodnikom z Leszna.

23:45
    Wyrównana rywalizacja po powrocie zawodników z szatni na boisko. Aktualny fragment spotkania można nazwać futsalowym przeciąganiem liny.

25:16
    Strzelcem bramki MICHAŁ BARTNICKI.

Po raz pierwszy w meczu na prowadzeniu znaleźli się przyjezdni. To trzecie trafienie z rzędu GI Malepszy Futsalu Leszno. Michał Bartnicki znalazł się w dogodnym położeniu i pokonał bramkarza gospodarzy swoim strzałem.

26:20
    Bardzo skomplikowała się sytuacja Piasta Gliwice. Od dłuższego czasu gospodarze nie potrafią przeprowadzić skutecznego ataku, a jego przeciwnik jak najbardziej gra efektywnie.

27:15
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali gracze z Leszna.

27:30
    Akcja GI Malepszy Futsalu Leszno podsumowana nieznacznie niecelnym strzałem. Kąsa niezmiennie drużyna przyjezdna, która spróbuje lepiej zarządzać swoim prowadzeniem niż przeciwnik.

29:33
    Strzelcem bramki TOMASZ CZECH.

Wymiana ciosów w Arenie Gliwice. Ani myślą gospodarze poddać się i zrezygnować z walki o zdobycie kompletu punktów. Po uderzeniu Tomasza Czecha jest kompromisowo.

30:30
    Druga połowa za półmetkiem i sprawa wygrania tego pojedynku pozostaje jak najbardziej otwarta. Zanosi się na zażartą walkę w ostatnich minutach.

31:40
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola bramkowego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

33:30
    Po jednym faulu na koncie obu drużyn w drugiej połowie meczu.

34:05
    Piast Gliwice atakuje z lotnym bramkarzem. W ten sposób chce stworzyć dogodną szansę na rozstrzygnięcie pojedynku.

34:42
    Strzelcem bramki IXEMAD GONZALEZ.

Trafienie dla Piasta Gliwice na nieco ponad pięć minut przed końcem rywalizacji. Gospodarze wykorzystali wariant z lotnym bramkarzem. Ixemad Gonzalez zapewnił zaliczkę gospodarzom.

34:52
    Rafał Franz pierwszym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką w meczu.

35:40
    Sytuacja w tej rywalizacji zmienia się praktycznie jak w kalejdoskopie. Teraz to lesznianie muszą martwić się o odrobienie strat, a czas pracuje na korzyść Piasta Gliwice.

36:45
    Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się mobilizować obecnych na parkiecie kompanów.

38:30
    Bramkarz gospodarzy głośno dyryguje swoimi obrońcami i stara się ich zmobilizować do odparcia ataku rozgrywanego przez przeciwnika na obrzeżach pola karnego.

39:40
    Ostatnie szanse lesznian na zapunktowanie w tym niezwykle zażartym pojedynku w Arenie Gliwice.

39:53
    Strzelcem bramki SEBASTIAN WOJCIECHOWSKI.

Piłka trafiła do Sebastiana Wojciechowskiego, który na siedem sekund przed końcem pojedynku doprowadził do remisu. Niesamowita dramaturgia. GI Malepszy Futsal Leszno blisko zapunktowania w Gliwicach.

39:58

W futsalu każda sekunda jest na wagę złota. Pozostało siedem sekund na rozstrzygnięcie pojedynku gliwiczanom i to w zupełności wystarczyło. Szalona radość! Ixemad Gonzalez bohaterem! Jego dublet daje budujące zwycięstwo Piastowi Gliwice!

40:00

Ogromne emocje do ostatnich sekund rywalizacji. Trzeba złapać oddech po takim finiszu zaprezentowanym przez obie drużyny. Przez całe spotkanie pojedynek był na ostrzu noża. Prowadził Piast Gliwice, miał zaliczkę GI Malepszy Futsal Leszno, był też długimi minutami remis. W ostatnich dziesięciu sekundach drużyna z Wielkopolski doprowadziła do remisu, ale ostatecznie nie zapunktowała. Ixemad Gonzalez jeszcze znalazł sposób na strzelenie gola na 5:4 i komplet punktów pozostał w Gliwicach.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:47:53)

Gole: 5. Dasajew, 13. Dasajew, 30. Czech, 35. Ixemad, 40. Ixemad – 13. Lisniczenko, 16. Radliński, 26. Bartnicki, 40. Wojciechowski

Kartki:   35. Franz (PIA)

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Charrier, Pindara – Lisniczenko, Lisowski, Niedzwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Wojciechowski, Radliński, Olszak.

Sędziowie: Grzębowski, Adamonis – Rosołek, Koloczek