Lech P. – Raków 3:3 (koniec) | Cracovia – Legia 0:1 (koniec)
finał
Cracovia
0:1 (0:0)
Legia Warszawa
Niedziela 22.11.2020, 17:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka
     
    Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.
     
    W tabeli PKO Ekstraklasy drużyna Czesława Michniewicza jest wyżej niż Cracovia. Legia Warszawa ma 19 punktów dzięki sześciu zwycięstwom oraz jednemu remisowi. Poza tym zanotowała dwie porażki. Mistrz Polski ma więc o 10 "oczek" więcej niż następny przeciwnik.
     
    Legia nie wspomina dobrze swojego poprzedniego wyjazdu na teren Cracovii. Drużyna ze stolicy przegrała wyraźnie półfinał Fortuna Pucharu Polski. Już w tym sezonie podopieczni Czesława Michniewicza okazali się gorsi w konkursie rzutów karnych w meczu z Pasami o Superpuchar Polski.
     
    W PKO Ekstraklasie podopieczni Michała Probierza znajdują się w dolnej połowie tabeli z dziewięcioma punktami. Cracovia ze swoich dziewięciu meczów trzy wygrała, w pięciu zremisowała, a ponadto poniosła jedną porażkę. Na własnym stadionie jest niepokonana.
     
    Cracovia rozegrała w przerwie reprezentacyjnej spotkanie w Fortuna Pucharze Polski. Pasy nie potknęły się w rywalizacji z trzecioligowcem Świtem Skolwin, choć o zwycięstwo 1:0 na stadionie przy ulicy Stołczyńskiej nie było łatwo. Zapewnił je zmiennik Daniel Pik.
     
    Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Krakowie. Cracovia zmierzy się w nim z Legią Warszawa. Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Lasyka w niedzielę o godzinie 17:30.
     
    Składy:

    Cracovia: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Rodin, Siplak – Dimun (C), Loshaj – Fiolić, Pik, van Amersfoort – Vestenicky.

    Rezerwowi: Wilk – Márquez, Lusiusz, Júnior, Pieńczak, Rodrigues de Souza, F. Piszczek, Zaucha, Ferraresso.

    Legia Warszawa: Miszta – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović – Gwilia, Martins, Kapustka – Wszołek, Luquinhas, Pekhart.

    Rezerwowi: Boruc – Wieteska, Karbownik, Luis Rocha, Cholewiak, R. Lopes, Włodarczyk, Rosołek, Stolarski.

    Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
     
    1
    Mecz się właśnie rozpoczął.
     
    2
    Gospodarze w klasycznych biało-czerwonych pasiakach. Legia Warszawa wybiegła na boisko w zielonych koszulkach, a także w czarnych spodenkach oraz getrach.
     
    3
    Obaj bramkarze mieli już możliwość poczucia futbolówki. Dośrodkowania zostały wyłapane kolejno przez Cezarego Misztę oraz Karola Niemczyckiego.
     
    5
    Dośrodkowanie z głębi pola w kierunku Tomasa Pekharta zostało poskromione z drobnymi problemami przez podopiecznych Michała Probierza.
     
    5
    Ivan Fiolić dopadł do piłki w pobliżu linii pola karnego i poczęstował Cezarego Misztę płaskim uderzeniem. Nie dał się pokonać bramkarz Legii Warszawa, którego koncentracja od początku meczu jest nienaganna.
     
    7
    Tomas Pekhart odpowiedział płaskim uderzeniem. Reprezentant Czech szukał szczęścia zza linii pola karnego, a na linii bramkowej przesunął się odpowiednio Karol Niemczycki.
     
    9
    Tomas Vestenicky zbiegł na skrzydło i opanował tam podanie z głębi pola. Najbardziej wysuniętemu zawodnikowi Cracovii nie udało się wywalczyć nic ponad wrzut z autu na połowie Legii Warszawa.
     
    10
    Przeciągnięte dośrodkowanie z lewego skrzydła Filipa Mladenovicia. Piłka nie trafiła na głowę gotowego do oddania strzału z bliska Tomasa Pekharta.
     
    11
    Rozegranie Legii Warszawa na połowie przeciwnika. Dowodził nim Walerian Gwilia, po którego podaniu futbolówka uciekła jednak pod nogi jednego z podopiecznych Michała Probierza.
     
    12
    Bartosz Kapustka też nie popisał się w okolicy własnego pola karnego, ale zdążył poprawić się i uniemożliwić oddanie strzału.
     
    13
    Cracovia uratowana przez Mateja Rodina po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Legia Warszawa musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.
     
    14
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niebezpieczny był Tomas Pekhart. Jego uderzenie zostało powstrzymane, a i dobitka Pawła Wszołka nie przyniosła Legionistom gola. Zapachniało prowadzeniem zespołu Czesława Michniewicza, ale rewelacyjnie na linii Karol Niemczycki!
    14. Tomas Pekhart i Paweł Wszołek nie pokonali bramkarza Cracovii!
     
    15
    Kwadrans rywalizacji za niedawnym uczestnikami europejskich pucharów. Najlepszą szansę na gola dla Cracovii miał Ivan Fiolić, a dla Legii Warszawa – Tomas Pekhart.
     
    17
    Piłka przyznana Legii Warszawa przez Piotra Lasyka po zagraniu ręką Tomasa Vestenickiego.
     
    18
    Uderzenie Waleriana Gwilii zza pola karnego zostało zablokowane przez Dawida Szymonowicza i przyjezdni ze stolicy Polski musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.
     
    19
    Tym razem nie było uderzenia na bramkę Cracovii po dośrodkowaniu wykonanym przez Josipa Juranovicia z rzutu rożnego.
     
    20
    Luquinhas przyspieszył na lewej stronie boiska. Podanie Brazylijczyka do Bartosza Kapustki, a były reprezentant Polski nie trafił w bramkę Karola Niemczyckiego strzałem z dystansu.
     
    21
    Piłka pod nogami Karola Niemczyckiego po nieudanym rozegraniu w wykonaniu podopiecznych Czesława Michniewicza.
     
    22
    Danielowi Pikowi nie udało się oddać uderzenia głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Cracovia po interwencji przeciwnika musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.
     
    23
    Cezary Miszta poradził sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego.
     
    24
    Dużo rzutów rożnych od początku spotkania. Po akcji Pawła Wszołka możliwość wykonania dośrodkowania spod chorągiewki miał Filip Mladenović. Jego piłka została powstrzymana.
     
    25
    Rozegranie na obrzeżach pola karnego Cracovii i oczywiście zakończyło się wywalczeniem rzutu rożnego przez Legię Warszawa.
     
    26
    Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego zostało poskromione przez odpowiednio ustawionego we własnym polu karnym Floriana Loshaja.
     
    27
    Po faulu Floriana Loshaja możliwość pokonania Karola Niemczyckiego strzałem z rzutu wolnego. Uderzenie Filipa Mladenovicia było po prostu katastrofalne.
     
    28
    Cezary Miszta czujnie wyłapał futbolówkę po podaniu z głębi pola w jego szesnastkę.
     
    29
    Michal Siplak zabrał piłkę przeciwnikowi w centrum boiska i po kilkakrotnym poprawieniu sobie jej na stopie oddał uderzenie z dystansu. Cezary Miszta z problemami wyekspediował tę próbę na korner.
    29. Michal Siplak niebezpiecznie z dystansu!
     
    31
    Florian Loshaj napomniany żółtą kartką za przewinienie na Andre Martinsie.
     
    32
    Legia Warszawa ponownie nie zdołała wykorzystać rzutu wolnego wywalczonego stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika. Przekombinowane rozegranie.
     
    33
    Po uderzeniu z dystansu Waleriana Gwilli piłka odbiła się od ustawionego na spalonym Igora Lewczuka. Dlatego wznowienie zostało przyznane zawodnikom z Krakowa.
     
    35
    Futbolówka uciekła gospodarzom poza boisko. Widać, że próbują bezpośrednimi rozwiązaniami sprawdzić umiejętności niedoświadczonego Cezarego Miszty.
     
    36
    Bezpardonowe przewinienie na Dawidzie Szymonowiczu.
     
    38
    Cracovia z kolejnym rzutem rożnym.
     
    39
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znalazła się blisko Milana Dimuna, którego strącenie zostało wyekspediowane metr przed linią bramkową przez Josipa Juranovicia. Wyglądało to przez moment bardzo niebezpiecznie.
     
    40
    Przewinienie w centrum boiska na Dawidzie Szymonowiczu. Piotr Lasyk nakazał wznowienie gospodarzom.
     
    42
    Dawid Szymonowicz w konfrontacji z Filipem Mladenoviciem. Nie doczekał się gwizdka sędziego i rzutu karnego, natomiast mógł umiarkowanie ucieszyć się z wrzutu z autu na połowie Legii Warszawa.
     
    43
    Mało czasu na strzelenie gola w pierwszej połowie spotkania.
     
    45
    Cezary Miszta poradził sobie z wstrzeleniem Cornela Rapy i to prawdopodobnie była ostatnia szansa na gola w pierwszej połowie.
     
    45
    Pierwsza połowa skończona.
     
    Bezbramkowe 45 minut na stadionie w Krakowie. Podobna liczba sytuacji po obu stronach boiska i nie można powiedzieć, że kompromisowy wynik jest krzywdzący dla którejkolwiek z drużyn. Szkoda tylko, że brzmi 0:0. Najlepsze szanse na pokonanie bramkarza przeciwnika mieli Tomas Pekhart, Paweł Wszołek, Michal Siplak oraz Milan Dimun. Nikomu nie udało się umieścić piłki w sieci.
     
    Niebawem rozpocznie się druga połowa rywalizacji na Stadionie im. Józefa Piłsudskiego. Piłkarze mieli kwadrans na porozmawianie ze swoimi szkoleniowcami.
     
    46
    Druga połowa rozpoczęta.
     
    46
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Daniel Pik, na boisku pojawia się Thiago Rodrigues de Souza.
     
    47
    Przewinienie Michala Siplaka na Luquinhasie, po którym Legia Warszawa ma możliwość spokojnego wznowienia gry na własnej części boiska.
     
    48
    Ogromna szansa na zdobycie prowadzenia dla Legii Warszawa! Piłka wstrzelona przez Andrego Martinsa w pole karne gospodarzy została opanowana przez Filipa Mladenovicia, którego miękkie uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Możliwość wykonania dobitki przez Luquinhasa została zablokowana.
    48. Filip Mladenović oddał strzał w poprzeczkę!
     
    49
    Sporo szczęścia miała Cracovia, która zabrała futbolówkę na połowę przeciwnika i również ma ochotę na stworzenie zagrożenia.
     
    51
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki FILIP MLADENOVIĆ.

    Piłka w bramce Cracovii. Bardzo mocne otwarcie drugiej połowy w wykonaniu Legii Warszawa i wykorzystała je. Filip Mladenović zamknął atak na lewym skrzydle i oddał uderzenie z bliska na 1:0 po wrzutce Josipa Juranovicia. Sprawnie przeprowadzona akcja, a tempo nadał jej w centrum boiska Luquinhas.
    51. Filip MLADENOVIĆ - 0:1
     
    52
    Dośrodkowanie Cornela Rapy zostało wyłapane przez odpowiednio skoncentrowanego we własnym polu karnym Cezarego Misztę.
     
    55
    Szarża na prawym skrzydle przyniosła Pasom jeszcze możliwość wykonania wrzutu z autu w pole karne Legii Warszawa. To zagranie zostało poskromione przez podopiecznych Czesława Michniewicza.
     
    57
    Luquinhas powstrzymany wślizgiem blisko linii pola karnego Cracovii.
     
    57
    Powstrzymane przez przyjezdnych płaskie dośrodkowanie wykonane przez Pellego van Amersfoorta.
     
    61
    Tym razem piłka została wstrzelona w pole karne Cracovii. Doszło tam do konfrontacji Andrego Martinsa z Florianem Loshajem. Nie ma mowy o podyktowaniu jedenastki. To pomocnik z południa kontynentu faulował swojego przeciwnika.
     
    62
    Legia Warszawa stara się grać wysoko. Cracovia przed momentem skorzystała z tego, a szybki rajd przyniósł jej korner.
     
    63
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybronili się podopieczni Czesława Michniewicza, a ich kontratak został przerwany dopiero w momencie w założeniu ostatniego podania Luquinhasa w kierunku Tomasa Pekharta.
     
    64
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Walerian Gwilia, na boisku pojawia się Rafael Lopes.
     
    64
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Milan Dimun, na boisku pojawia się Rivaldo Júnior.
     
    66
    Thiago pojedynkował się z Luquinhasem. Ponownie efektem przyspieszenia zawodnika ofensywnego jest korner. Cracovia tym razem oddała uderzenie po dośrodkowaniu, ale Cornel Rapa nie pokonał nim Cezarego Miszty.
     
    68
    Rivaldinho nie zorientował się w odpowiednim momencie po dośrodkowaniu Cornela Rapy i piłka poszybowała w rękawice odpowiednio ustawionego we własnym polu karnym bramkarza Legii Warszawa.
     
    70
    Legia Warszawa pozostaje na prowadzeniu i choć fragmentami pozwala na atakowanie podopiecznym Michała Probierza, to nie można powiedzieć, że znalazła się po zmianie wyniku w opałach.
     
    71
    Zdaniem sędziego nie było przewinienia Pellego van Amersfoorta blisko linii pola karnego Cracovii. Nie zgadzał się z tym absolutnie Tomas Pekhart.
     
    72
    Filip Mladenović wybił zagranie z rzutu wolnego w pole karne stołecznego zespołu. Niewiele później ponowienie ataku, ale na posterunku Cezary Miszta.
     
    75
    Pozostał kwadrans nadziei gospodarzom. Cracovia przesuwa się coraz wyżej na połowę przeciwnika, ale Igor Lewczuk oraz Artur Jędrzejczyk nie pozwalają najbardziej wysuniętym gospodarzom na oddawanie strzałów.
     
    77
    Nie jest to interesujący fragment spotkania. Legia Warszawa temperuje przeciwnika, zachowuje się wzorowo w defensywie.
     
    78
    Fajerwerki odpalone poza stadionem i pozostało oczekiwać na fajerwerki piłkarskie w ostatnich kilkunastu minutach.
     
    78
    Akcja indywidualna Luquinhasa w polu karnym gospodarzy. Jego techniczne uderzenie z kilkunastu metrów było tak delikatne, że Karol Niemczycki zdążył napluć na rękawice przed wykonaniem chwytu.
     
    79
    Bartosz Kapustka napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Cornelu Rapie.
     
    80
    Trener Michał Probierz przygotował dwóch kolejnych zmienników do wprowadzenia z ławki rezerwowych.
     
    81
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Tomas Vestenicky, na boisku pojawia się Filip Piszczek.
     
    81
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Ivan Fiolić, na boisku pojawia się Patryk Zaucha.
     
    82
    Legia od rzutu wolnego na własnej połowie boiska. Kompletnie nieudane rozegranie stałego fragmentu gry i futbolówka została oddana praktycznie za darmo Karolowi Niemczyckiemu.
     
    83
    Tym razem piłka uciekła gospodarzom i gra zostanie wznowiona wrzutem z autu przez Filipa Mladenovicia.
     
    84
    Interwencja Dawida Szymonowicza w konfrontacji z Tomasem Pekhartem na połowie Cracovii. Udało mu się jeszcze uratować drużynę przed rzutem rożnym.
     
    87
    Thiago zbiegł z prawego skrzydła przed pole karne podopiecznych Czesława Michniewicza i wypracował sobie przestrzeń do oddania uderzenia z dystansu. Futbolówka przetoczyła się po nim obok słupka z bramce Cezarego Miszty.
     
    88
    Przewinienie Filipa Mladenovicia na Pellem van Amersfoorcie. Szansa na wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
     
    89
    Nikomu z gospodarzy nie udało się oddać uderzenia po dochodzącym dośrodkowaniu Floriana Loshaja z rzutu wolnego.
     
    90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.
     
    90+2
    Filip Piszczek napomniany żółtą kartką za przewinienie w powietrzu na Arturze Jędrzejczyku.
     
    90+3
    Faulują gospodarze i w ten sposób odbierają sobie możliwość przeprowadzenia jeszcze jednego ataku na bramkę Legii Warszawa.
     
    90+4
    Sędzia odgwizdał koniec meczu, ale jeszcze sprawdza, czy Cracovii nie należy się rzut karny za zagranie ręką Tomasa Pekharta.
     
    90+5
    Bardzo niecodzienna sytuacja na polskich boiskach. Piotr Lasyk przy monitorze. Legia Warszawa już gratulowała sobie zwycięstwa.
    90+5. Bez rzutu karnego w doliczonym czasie
     
    90+6
    Koniec meczu.
     
    Po strzale do bramki Filipa Mladenovicia można było spodziewać się dynamicznego widowiska, tymczasem po zmianie rezultatu na 1:0 na boisku prawie nic więcej się nie wydarzyło. Całościowo więc druga połowa mniej atracyjna niż pierwsza. Legia Warszawa zabiła spotkanie i nie pozwalała Cracovii na stwarzanie licznych sytuacji podbramkowych. W ten sposób podopieczni Czesława Michniewicza odnieśli kolejne wyjazdowe zwycięstwo, a Cracovia musi pogodzić się z podbiciem jej stadionu.
    Cracovia pokonana przy Kałuży.
     
    Posiadanie piłki: 60% : 40%.
    Strzały na bramkę: 2:5.
    Strzały niecelne: 5:5.
    Rzuty rożne: 5:5.
    Spalone: 0:3.
    Faule: 13:17.
    Legia zwyciężyła i została liderem!
     
    Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:49:58)

    Sebastian

    Gole: 51. Mladenović

    Kartki:   31. Loshaj (CRA), 90+2. F. Piszczek (CRA) – 79. Kapustka (LEG)


    Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 2:5. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 0:3. Foule: 13:17.
    Cracovia: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Rodin, Siplak – Dimun (C) (64. Júnior), Loshaj – Fiolić (81. Zaucha), Pik (46. Rodrigues de Souza), van Amersfoort – Vestenicky (81. F. Piszczek).
    Zmiany: Wilk – Márquez, Lusiusz, Júnior, Pieńczak, Rodrigues de Souza, F. Piszczek, Zaucha, Ferraresso.

    Legia Warszawa: Miszta – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović – Gwilia (64. R. Lopes), Martins, Kapustka – Wszołek, Luquinhas, Pekhart.
    Zmiany: Boruc – Wieteska, Karbownik, Luis Rocha, Cholewiak, R. Lopes, Włodarczyk, Rosołek, Stolarski.

    Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)