Garbarnia – Chojniczanka 1:3 (po dogrywce) | Ostróda – Warta 1:3 (po dogrywce) | KSZO – Górnik Z. 2:3 (koniec)
Termalica – Raków 0:2 (koniec)
koniec po dogrywce
Garbarnia Kraków
1:3 (0:0)
Chojniczanka Chojnice
Piątek 30.10.2020, 12:30 • Stadion Garbarni, Kraków • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:10:05)

Faule: 25:20.

Koniec konfrontacji na stadionie Garbarni. Chojniczanka awansowała do najlepszej "16" Fortuna Pucharu Polski. Nie była to od początku interesująca konfrontacja, na przykład przez pół godziny nie było strzału celnego, a przez 80 minut były trzy. Na szczęście widowisko rozkręciło się. Piłkarze rozwinęli skrzydła, a przede wszystkim chojniczanie. Podopieczni Adama Noconia zwyciężyli 3:1 dzięki strzałom Szymona Skrzypczaka, Tomasza Mikołajczaka oraz trafieniu samobójczemu Rafała Góreckiego. Garbarnia odpowiedziała tylko golem Kamila Kuczaka, a to pozwoliło wyłącznie przedłużyć spotkanie o dogrywkę.

120

120
    Ostatnia próba i okazała się ona niecelna. Od bramki Paweł Sokół i niebawem przyjezdni będą w stu procentach pewni awansu.

119
    Kacper Laskoś napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

117
    Rywalizacja dziesięciu na dziesięciu i w ostatnich minutach Chojniczanka skoncentrowana na odpieraniu ataków podopiecznych Łukasza Surmy.

115
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Paweł Czajkowski. Nie wytrzymał ciśnienia zmiennik i zrobiło się dziesięciu na dziesięciu w Krakowie. W krótkim okresie dwa napomnienia.

113
    Paweł Czajkowski napomniany żółtą kartką za przerwanie faulem ataku Garbarni.

111
    Chojniczanka wykonała przyspieszenie i zapewne jest ono zabójcze dla grających w osłabieniu przeciwników. Z trudem organizuje się do ataku Garbarnia.

109
    Gol dla Chojniczanki!
    Samobójcze trafienie zalicza RAFAŁ GÓRECKI.

Rośnie przewaga Chojniczanki w Krakowie. Już chyba nic nie odbierze awansu drużynie z Pomorza. Piłka po raz trzeci w bramce Garbarni i było to trafienie samobójcze. Pechowcem w szeregach gospodarzy Rafał Górecki!

107
    Strzelcem bramki TOMASZ MIKOŁAJCZAK.

Bramka w dogrywce. Chojniczanka udokumentowała przewagę liczebną golem Tomasza Mikołajczaka. Po raz drugi ma zaliczkę w tym meczu i może pokazać, czego nauczyła się na swoim błędzie. Garbarnia w bardzo skomplikowanym położeniu.

106
    Nawarstwia się zmęczenie tym pojedynkiem po obu stronach boiska, a trzeba wykrzesać z siebie ostatnie pokłady energii. Gospodarzom utrudnia zadanie gra w osłabieniu.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Bezbramkowa pierwsza połowa dogrywki i pozostało drużynom 15 minut na strzelenie drugiego gola zanim sędzia Jacek Lis będzie musiał zarządzić konkurs rzutów karnych.

105
    Pierwsza dogrywka skończona.

105
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Napołow, na boisku pojawia się Sacharuk.

100
    Riposta krakowiaków. Piłka trafiła do równie skutecznego w dotychczasowej części meczu Kamila Kuczaka, którego uderzenie zostało przyblokowane. Wybroniła się Chojniczanka.

Gole: 88. Kuczak – 85. Skrzypczak, 107. Mikołajczak, 109. Górecki (sam.)

Kartki:   51. Bąk (GRB), 63. Kowalski (GRB), 85. Frątczak (GRB), 85. Duda (GRB), 86. Nakrosius (GRB), 119. Laskoś (GRB) – 27. Ziętarski (CHO), 113. Czajkowski (CHO)   90+4. Nakrosius (GRB) – 115. Czajkowski (CHO)

Spudłowany karny!: 44. Ziętarski (CHO), bramkarz Frątczak obronił

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 8:9. Spalone: 1:2. Foule: 25:20.
    Garbarnia Kraków: Frątczak – Kowalski, Laskoś, Nakrosius, Górecki, Morys (69. Marszalik), Duda, Radwanek (69. Kołbon), Kuczak, Bąk (76. Serafin), Feliks (56. Balicki).

Zmiany: Kozioł – Balicki, Serafin, Marszalik, Kardas, Pająk, Kołbon, Wacławek.

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Mudra, Klabnik, Bartosiak, Wachowiak, Rakowski, Ziętarski (71. Czajkowski), Napołow, Mikołajczak, Orlik (71. Klichowicz), Pląskowski (32. Skrzypczak).

Zmiany: Lewandowski – Grolik, Grobelny, Sacharuk, Kona, Czajkowski, Emche, Klichowicz, Skrzypczak.

Sędziowie: Jacek Lis (Katowice)