Toruń – Nova Gliwice 2:4 (kon.) | Jelcz-Laskowice – Katowice 5:1 (kon.) | Lębork – Wilanów 3:2 (kon.)
Chojnice – Zduńska Wola 1:4 (kon.)
koniec
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
5:1 (1:0)
AZS UŚ Katowice
niedziela 18.10.2020, 18:00 • Centrum Sportu i Rekreacji, Jelcz-Laskowice • Statscore Futsal Ekstraklasa • 8. kolejka
   
  Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:34:30)
   
  Koniec rywalizacji w hali w Jelczu-Laskowicach. Acana Orzeł odniósł przekonujące zwycięstwo 5:1 z AZS UŚ Katowice. Konfrontacja długo była wyrównana, a wynik pozostawał na styku. Podopieczni Jesusa Lopeza Garcii potrafili zagrać skutecznie w defensywie, a w ostatnich 10 minutach przeprowadzić dobre ataki i oddalić się od przeciwnika. Przyjezdni mieli problem w ofensywie i gdyby nie pechowa interwencja Mykoły Morozowa, to najpewniej wracaliby do domów nawet bez zdobytej bramki.
   
  40:00
  Koniec meczu.
   
  39:48
  Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
  Strzelcem bramki ARKADIUSZ SZYPCZYŃSKI.

  Po stracie katowiczan na połowie przeciwnika piłka trafiła do Arkadiusza Szypczyńskiego, który oddał uderzenie prawie przez całe boiska do odsłoniętej bramki.
   
  39:10
  AZS UŚ Katowice z lotnym bramkarzem.
   
  37:40
  Przewinienie taktyczne Adama Jonczyka. To trzeci faul po przerwie popełniony przez zawodników z Katowic.
   
  37:00
  Mądrze na utrzymanie gospodarze i nie dają możliwości AZS UŚ Katowice na przeprowadzenie kolejnego niebezpiecznego dla nich ataku.
   
  35:30
  Gol dla AZS-u UŚ!
  Samobójcze trafienie zalicza MYKOŁA MOROZOW.

  Nie potrafili strzelić do bramki przyjezdni, ale pomógł im jeden z gospodarzy. Pechowa interwencja Mykoły Morozowa po dośrodkowaniu i strącił on piłkę do siatki Macieja Foltyna.
   
  34:55
  Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
  Strzelcem bramki KACPER KĘDRA.

  Jeszcze jedna skuteczna akcja przeprowadzona przez gospodarzy. Błyskawiczne wyprowadzenie piłki, która płynnie powędrowała do Kacpra Kędry. Ten podsumował żwawy atak strzałem do bramki.
   
  33:47
  Miłosz Kocot napomniany żółtą kartką za protestowanie. Katowiczanie mają pretensje o to, że sędziowie nie gwizdnęli zagrania ręką w ich polu bramkowym.
   
  33:47
  Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
  Strzelcem bramki MYKYTA MOŻEIKO.

  Konfrontacja wygląda na rozstrzygniętą. Acana Orzeł Jelcz-Laskowice z trzybramkowym prowadzeniem. Cała seria uderzeń gospodarzy. Jedno trafiło w poprzeczkę, kolejne zostało powstrzymane przez Kamila Lasika, ale była jeszcze jedna poprawka i tym razem Mykyta Możeiko huknął z dystansu do siatki.
   
  33:20
  Zgubili rytm w swoim rozegraniu futsaliści z województwa dolnośląskiego, ale to im zostało przyznane wznowienie z autu.
   
  32:30
  Nie wygląda to dobrze z perspektywy przyjezdnych, którym z ogromnym trudem przychodzi przedostawanie się ze swoimi atakami w pobliże bramki Acany Orła Jelcz-Laskowice.
   
  32:00
  W ostatnim czasie godna uwagi była szarża przeprowadzona przez Mykołę Morozowa, po którego technicznym uderzeniu piłka zaliczyła lądowanie na górnej siatce w bramce katowiczan.
   
  31:20
  Cztery faule Acany Orła Jelcz-Laskowice, więc muszą na to uważać gospodarze.
   
  31:00
  Janis Pastars napomniany żółtą kartką za taktyczne przewinienie.
   
  30:45
  Uderzenie Janisa Pastarsa zostało tym razem powstrzymane przez Kamila Lasika. Niezmiennie bramkarz katowiczan na więcej okazji do interweniowania niż Maciej Foltyn.
   
  30:20
  Druga połowa za półmetkiem i coraz więcej wskazuje na to, że Acana Orzeł Jelcz-Laskowice wzbogaci się w niedzielne popołudnie o komplet punktów.
   
  29:50
  Michał Dubiel poskromiony w okolicy narożnika boiska przez przeciwnika. Nie udało się nawet postraszyć strzałem Macieja Foltyna.

  Sebastian

  Bramki: 16. Szypczyński, 26. Pastars, 34. Możeiko, 35. Kędra, 40. Szypczyński – 36. Morozow (sam.)

  Kartki:   31. Pastars (JLA) – 13. Dubiel (KAT), 34. Kocot (trener) (KAT)


  FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Goliński) – Pastars, Opatowski, Morozow, Kąkol, Pach, Sykulski, Możeiko, Makowski, Kędra, Turkowyd, Pautiak, Szypczyński.

  AZS UŚ Katowice: Lasik (Kisielow) – Jochymek, Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Hoszek, Musiał, Wojtyna, Piechota, Omylak, Łopuch, Dubiel, Jastrzembski.

  Sędziowie: Grzębowski, Żurawski – Orliński, Struski