ŁKS – Sandecja 4:1 (koniec) | Puszcza – Chrobry 2:0 (koniec)
Niedziela 27.09.2020, 12:40 • Stadion MOSiR, Łódź • Fortuna 1 Liga • 5. kolejka

Strzały niecelne: 9:5.
    Rzuty rożne: 9:3.
    Spalone: 1:0.
    Faule: 11:14.

ŁKS Łódź odniósł efektowne zwycięstwo. Po pięciu meczach ligowych podopieczni Wojciecha Stawowego prowadzą na zapleczu PKO Ekstraklasy z kompletem 15 punktów na koncie. Gospodarze udokumentowali swoją wyższość trzema golami bohatera spotkania Łukasza Sekulskiego oraz jednym trafieniem Maksymiliana Rozwandowicza. Sandecję Nowy Sącz było stać wyłącznie na bramkę honorową Bartłomieja Kasprzaka.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88
    Ostatnie minuty tego rozstrzygniętego spotkania. Nie było wielu przerw w grze, ale pewnie będzie kilka doliczonych minut z powodu zmian personalnych.

87
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Sekulski, na boisku pojawia się Corral.

87
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Trąbka, na boisku pojawia się Ibe-Torti.

86
    Jeszcze próba pokonania bramkarza przyjezdnych w wykonaniu Przemysława Sajdaka. Nie trafił on w lustro bramki, jednak i tak jego szarża podobała się publiczności.

85
    Michal Piter-Bucko napomniany żółtą kartkę za niegrzeczne komentowanie decyzji sędziego.

83
    Ole, ole na trybunach stadionu w Łodzi. Gospodarze umiejętnie grają na utrzymanie piłki, a jedyną reakcją zawodników Sandecji Nowy Sącz jest faulowanie podopiecznych Piotra Mandrysza.

82
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Gryszkiewicz, na boisku pojawia się Sajdak.

81
    Pozostało mało czasu do końca tego podstawowego. Przyjezdni nie mają już w sobie energii do stosowania agresywnego pressingu i koncentrują się na tym, żeby nie doznać kompromitacji w Łodzi.

80
    Wojciech Kamiński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

79
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Klimczak, na boisku pojawia się Dankowski.

79
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Pirulo, na boisku pojawia się Nawotka.

78
    Adrian Basta napomniany żółtą kartką za przewinienie na Piotrze Gryszkiewiczu.

77
    Nieporozumienie z udziałem Łukasza Sekulskiego. Ponadto napastnik miał na plecach przeciwnika i nie mógł wystartować do futbolówki.

75
    Kwadrans do końca podstawowego czasu i nie ma wątpliwości, która drużyna zejdzie z boiska z kompletem punktów.

Gole: 31. Sekulski, 45+3. Sekulski, 60. Sekulski, 68. Rozwandowicz – 63. Kasprzak

Kartki:   33. Korzym (SAN), 45+3. Małkowski (SAN), 78. Basta (SAN), 80. Kamiński (SAN), 85. Piter-Bucko (SAN)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 8:1. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 1:0. Foule: 11:14.
    ŁKS Łódź: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak (78. Dankowski) – Rozwandowicz – Pirulo (78. Nawotka), Dominguez, Gryszkiewicz (82. Sajdak), Trąbka (87. Ibe-Torti) – Sekulski (87. Corral).

Zmiany: Arndt – Moros, Dankowski, Corral, Nawotka, Ibe-Torti, Tosik, Sajdak, Srnić.

Sandecja Nowy Sącz: Tokarz – Piter-Bucko, Boczek, Kałahur (32. Żołądź), Dziwniel – Walski (71. Kamiński), Chmiel (62. Basta) – Małkowski (62. Mandrysz), Kasprzak, Danek – Korzym (71. Ogorzały).

Zmiany: Mrozek – Szufryn, Kamiński, Basta, Ogorzały, Żołądź, Dudik, Palacz, Mandrysz.

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok)