Polska – Belgia 2:0 (koniec)
Polska
2:0 (1:0)
Belgia
Piątek 27.03.2020, 13:00 • Stadion Śląski, Chorzów • Najlepsze momenty polskiej piłki: el. Euro 2008

Historyczny awans na mistrzostwa europy stał się faktem! Polacy pokonali Belgię i zapewnili sobie grę w przyszłorocznym EURO 2008 w Austrii i Szwajcarii!

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne retro-relacje na naszym portalu! (15:01:09)

90+4
    Ostatnia próba Belgów:

90+3
    Jeszcze z woleja uderzał Fellaini, ale ponad bramką! Nic już nie zabierze nam triumfu w tym spotkaniu!

90+3
    Rzut wolny dla Belgii z odległości trzydziestu metrów. Rykoszet po strzale Kompany'ego i piłka minęła słupek naszej bramki o centymetry!

90+2
    Próbował wywrzeć presję na Kompanym Kosowski, ale defensor reprezentacji Belgii poradził sobie bezbłędnie.

90+1
    Faul Błaszczykowskiego w środkowej strefie boiska i sędzia po raz drugi w tym meczu decyduje się na indywidualne upomnienie.

90+1
    O trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie!

90
    Niezbyt pewne piąstkowanie Boruca po dośrodkowaniu rywali z rzutu wolnego, na szczęście jego koledzy wybili piłkę.

89
    Wyraźny faul Bronowickiego, który dodatkowo sam ucierpiał w tej sytuacji. Potrzebne będą nosze.

88
    Zagranie na wolne pole do Kosowskiego, który jednak został wyprzedzony przez Kompany'ego.

87
    Niebezpieczna strata Kosowskiego w środku pola, na szczęście skutecznie w defensywie najpierw Bąk, a potem Żewłakow. Korner dla Belgów.

86
    Płaska centra w pole karne gości, ale nie było tam żadnego z zawodników Beenhakkera.

85
    Komplet zmian wykorzystał także Leo Beenhakker. Kosowski za bohatera tego spotkania, Smolarka!

84
    Ostatnia zmiana przyjezdnych. Geraerts wchodzi w miejsce Harouna.

83
    Ofiarnie Błaszczykowski na linii pola karnego. Walczą do samego końca o kontaktowego gola przyjezdni.

82
    Druga zmiana w polskim zespole. Żurawskiego zastępuje Murawski.

81
    Ależ niewiele brakowało! Smolarek wypatrzył Krzynówka, ten odegrał piłkę na piąty metr, gdzie jednak skutecznie interweniował jeden z obrońców!

80
    Niezbyt pewnie w obronie Bąk, na szczęście nie wykorzystał tego Dembele. Od bramki wznowi grę Boruc.

79
    Nie mają zupełnie pomysłu na rozmontowanie defensywy gospodarzy zawodnicy Bo Larsena. Z każdą kolejną minutą coraz bliżej końcowego triumfu są nasi reprezentanci.

77
    Druga zmiana w drużynie przyjezdnych. W miejsce Mirallasa pojawił się na murawie Huygemens.

76
    Ucierpiał w jednym ze starć Lewandowski, na szczęście o własnych siłach na jakiś czas schodzi poza linię końcową.

75
    Piętnaście minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Przy piłce utrzymują się Belgowie.

73
    Dembele próbował wywierać presję na Bąku, jednak ten ze spokojem odegrał piłkę do Boruca.

72
    Vertonghen czystym wślizgiem odebrał piłkę Błaszczykowskiemu w środku pola.

71
    Mocno, ale niecelnie uderzał z dystansu Van Buyten.

70
    Obiecująco zapowiadała się kontra biało-czerwonych, jednak Błaszczykowski niedokładnie podawał do Smolarka.

69
    Rzuty rożne: 2-5.

69
    Żewłakow skutecznie zablokował dośrodkowanie rywali z lewej strony boiska. Belgowie od autu.

67
    W ostatnich minutach więcej do powiedzenia mają Belgowie, jednak ich ataki nie sprawiają problemów Borucowi.

65
    Bąk wybił piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do futbolówki dopadł Goor, ale uderzył niecelnie.

64
    Sporo chaosu teraz w środkowej strefie boiska. Żaden z zespołów przez dłuższy czas nie potrafił na dłużej utrzymać się przy piłce.

62
    Bardzo dobrym wyjściem z bramki popisał się Stijnen, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg Smolarka.

62
    Posiadanie piłki: 50% – 50%.

61
    Pierwszej zmiany dokonuje Bo Larsen. Steven Defour schodzi, a na murawie pojawi się Luigi Pieroni,

60
    Mija właśnie sześćdziesiąta minuta gry. Dokładnie pół godziny dzieli Polaków od wywalczenia historycznego awansu!

59
    Pogubił się w dryblingu Maciej Żurawski przy wyprowadzaniu kontrataku.

58
    Goor zgrał piłkę na szósty metr, ale Żewłakow wyprzedził Mirallasa i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

56
    Bąk ładnie przyblokował Mirallasa przy narożniku boiska i wywalczył wrzut z autu.

55
    Groźnie Belgowie. Zagranie na lewą stronę do Goora, którego uderzenie z dość ostrego kąta wybronił Boruc. Korner dla gości.

54
    Nieco zagubieni zdają się być Belgowie. Wynik dla nich mocno niekorzystny, dodatkowo miejscowi wspierani są wspaniałą publicznością.

53
    Zdaniem sędziego Błaszczykowski sfaulował jednego z rywali. Belgowie od rzutu wolnego na własnej połowie.

52
    Długo przy piłce utrzymują się teraz Belgowie, ale nie mają pomysłu na przedostanie się pod pole karne gospodarzy.

51
    Ogromna wrzawa na Stadionie Śląskim. Kibice zdają sobie sprawę, że zawodnicy Leo Beenhakkera są coraz bliżej historycznego awansu na mistrzostwa Europy!
    2:0 - SMOLAREK

49
    Gol dla Polski!
    Znakomicie rozpoczęła się druga połowa spotkania dla naszych reprezentantów! Belgowie wybili piłkę po centrze Błaszczykowskiego, ale prosto pod nogi Krzynówka. Jego strzał z dystansu wybronił Stijnen, ale do dobitki podbiegł EUZEBIUSZ SMOLAREK, który podcinką umieścił futbolówkę w siatce!

48
    Niezbyt udanie rozegrali to Belgowie. Od wrzutu z autu wznowią grę nasi reprezentanci.

47
    Goor sfaulowany nieopodal naszego pola karnego przez Wasilewskiego. Musimy być czujni.

46
    Pierwszej zmiany dokonał Leo Beenhakker. Za Wojciecha Łobodzińskiego na murawie pojawił się Jakub Błaszczykowski.

46

Do przerwy biało-czerwoni prowadzą po golu do szatni zdobytym przez Ebiego Smolarka! Polacy spisywali się przyzwoicie przez pierwsze trzy kwadranse, ale zdecydowanie brakowało im wykończenia. Na szczęście prowadzimy i jesteśmy o krok od awansu na EURO 2008!

Wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa spotkania.
    1:0 - SMOLAREK

45
    Mamy prowadzenie! Prosty błąd Vertonghena, zbyt lekkie zagranie do tyłu i do piłki dopadł EUZEBIUSZ SMOLAREK! Wygrał pojedynek ze Stijnenem, a następnie umieścił piłkę w pustej bramce!

44
    Bardzo dobrym wyjściem przed pole karne popisał się Artur Boruc, zażegnując tym samym niebezpieczeństwo.

43
    Wreszcie celny strzał Polaków! Uderzał Smolarek, jednak zbyt lekko, aby zaskoczyć Stijnena!

43
    Wybił piłkę Van Buyten po dośrodkowaniu Łobodzińskiego, ale piłka bardzo szybko wróciła w posiadanie Polaków.

41
    Mocno ożywili się w ostatnich minutach Belgowie. Teraz wywalczyli rzut rożny, po którym na szczęście faulu dopuścił się jeden z nich.

40
    Goor faulowany w środku pola przez Wasilewskiego. Arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie.

38
    Długo wymieniają się teraz podaniami gospodarze, ale to wszystko dzieje się daleko od bramki rywali.

36
    Strzały celne: 0:2
    Strzały niecelne: 3:1.

35
    Niecelny strzał Fellainiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
    Znakomity strzał Vertonghena:

34
    Ależ było niebezpiecznie! Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Vertonghen i końcówkami palców Boruc przerzucił piłkę ponad poprzeczką!

33
    Podanie Kompany'ego do Mirallasa, który został sprowadzony do parteru przez Bąka. Zasłużona żółta kartka dla obrońcy reprezentacji Polski.

32
    W czysty sposób zatrzymywany Krzynówek na dwudziestym metrze. Szybko jednak wrócili w posiadanie piłki bialo-czerwoni.

31
    Dwa kwadranse gry już za nami. Póki co Polacy sprawiają lepsze wrażenie, ale brakuje stuprocentowych sytuacji strzeleckich.

30
    Zza pola karnego uderzał jeden z reprezentantów Belgii, ale zdecydowanie za lekko, a ponadto niecelnie.

28
    Dobre piąstkowanie Stijnena po wrzutce z rzutu wolnego. Ponadto golkiper Belgów faulowany był w tej sytuacji.

27
    Sporo fauli w ostatnich minutach. Tym razem Dembele w nieprzepisowy sposób potraktował Sobolewskiego.

25
    Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Żewłakow, ale po raz kolejny zabrakło celności.

25
    Wyraźny faul Harouna i kolejny rzut wolny dla Polaków w niedużej odległości od pola karnego rywali.

24
    Strzał Krzynówka z piętnastego metra, ale nie w światło bramki. Jak na razie wyraźnie brakuje wykończenia reprezentantom Polski.

23
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Łobodzińskiego z prawej strony, na szczęście utrzymujemy się dalej przy piłce.

22
    Nieco spokojniejszy fragment spotkania. Obecnie przy piłce w środkowej strefie boiska znajdują się zawodnicy Bo Larsena.

20
    Huknął z dystansu Żurawski, ale na linii strzału był jeden z reprezentantów Belgii.

19
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez Polaków. Rykoszet po uderzenie Lewandowskiego i piłka trafiła do będącego na ofsajdzie Smolarka. Spalony!

19
    Faulowany na wysokości czterdziestego metra Sobolewski. Zobaczymy, jak wykonają ten stały fragment gry nasi reprezentanci.

18
    Piłka spadła przed pole karne do Sobolewskiego, który jednak uderzał zupełnie nieudanie.

17
    Kolejny korner dla Polaków. Niezbyt udane wybicie piłki przez Van Buytena.

16
    Ładnie urwał się na prawym skrzydle Łobodziński. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, ale mamy jeszcze rzut rożny.

15
    Polacy od wrzutu z autu w okolicach linii środkowej boiska.

13
    Zbyt mocne zagranie w pole karne do Krzynówka. Stijnen czujnie wyłapał piłkę przed nadbiegającym reprezentantem Polski.

12
    Na ofsajdzie złapany jeden z Belgów. Coraz śmielej zaczynają grać "Czerwone Diabły".

11
    Składna akcja przyjezdnych. Zgranie piłki do Dembele, którego strzał z siedemnastego metra pewnie wybronił Boruc.

10
    Nerwowo od pierwszych minut grają nasi rywale. Polacy próbują to wykorzystać stosując coraz wyższy pressing.

8
    Nieudane wykończenie akcji przez biało-czerwonych. Dość powolnie do wznowienia gry zbiera się Stijnen, co wywołało salwę gwizdów na trybunach Stadionu Śląskiego.

7
    Rozpędzony Smolarek faulowany przez rywala. Mimo, iż był to faul taktyczny, sędzia nie pokazal kartki Guilletowi.

6
    Przedzierał się na lewym skrzydle Goor, ale skutecznie przypilnowali go Wasilewski z Łobodzińskim.

5
    Na spalonym złapany Sobolewski. Asystent z małym opóźnieniem podniósł chorągiewkę. Belgowie od rzutu wolnego.

4
    Chwila spokoju dla przyjezdnych, którzy teraz wymieniają podania na własnej połowie. Ruszył z pressingiem Krzynówek.

3
    Dośrodkowanie Krzynówka z lewej strony, ale pewnie wybił piłkę Van Buyten.

2
    Od pierwszego gwizdka Polacy przy piłce. Najpierw lewym skrzydłem, a teraz prawym przedzierają się zawodnicy Leo Beenhakkera.

1

Hymny narodowe zostały odegrane, już za moment zaczynamy!

Tak prezentują się wyjściowe jedenastki:

Polska:
    Boruc – Wasilewski, Żewłakow, Bąk, Bronowicki – Łobodziński, Lewandowski, Sobolewski, Krzynówek, Smolarek – Żurawski

Belgia:
    Stijnen – Guillet, Kompany, Van Buyten, Vertonghen – Defour, Fellaini, Haroun, Goor – Dembele, Mirallas.

To był niezapomniany wieczór w "Kotle Czarownic"! Biało-czerwoni pod wodzą Leo Beenhakkera świetnie radzili sobie w eliminacjach EURO 2008 i potrzebowali kropki nad "i", aby zapewnić sobie pierwszy w historii awans na mistrzostwa Starego Kontynentu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 45. Smolarek, 49. Smolarek

Kartki:   33. Bąk (POL), 90+1. Błaszczykowski (POL)