Raków – Piast 2:0 (koniec) | Jagiellonia – Lech P. 1:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:1 (1:0)
Lech Poznań
Piątek 28.02.2020, 20:30 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • Runda 24

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:28:57)

Faule: 12:18.

Niby tylko dwa gole, mimo to ogrom wrażeń, sytuacji podbramkowych, niespodziewanych obrotów wydarzeń. Do 40. minuty drużyny grały niemrawo, ale kiedy już raz wystartowały, to nie zamierzały się zatrzymać. Stanęło na remisie 1:1 po golach Bogdana Tiru dla gospodarzy oraz Jakuba Modera dla Lecha Poznań.

90+8

90+8
    Jeszcze jedna akcja przeprowadzona przez Jagiellonię i Mickey van der Hart popisał się interwencją na refleks po uderzeniu z bliska. Piłkarze obu drużyn nieskuteczni w doliczonym czasie!

90+7
    Gra wznowiona i po dośrodkowaniu piłka meczowa na stopie Pedro Tiby! Pomocnik Lecha Poznań znalazł się sam kilka kroków od bramki Damiana Węglarza, ale jakby przestraszył się tej szansy i spudłował.

90+6
    Przerwa w grze spowodowana urazem Tarasa Romanczuka trafionego piłką. Kapitan Jagiellonii zamierza pozbierać się i kontynuować walkę w ostatnich minutach.

90+4
    Gospodarze domagali się rzutu wolnego blisko pola karnego przeciwnika po starciu z udziałem Jesusa Imaza. Sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka i nakazał Hiszpanowi podniesienie się z boiska.

90+2
    Jakub Moder napomniany żółtą kartką za przewinienie.

90+1
    Ariel Borysiuk pokusił się o uderzenie z dystansu. Mickey van der Hart nie musiał tym razem zrobić nic poza odprowadzeniem piłki wzrokiem poza boisko.

90
    Doliczone siedem minut.

89
    Lech Poznań poradził sobie z wrzutką z rzutu wolnego. Dobrze ustawieni podopieczni Dariusza Żurawia nie pozwolili na oddanie strzału gospodarzom.

87
    Pedro Tiba napomniany żółtą kartką za spóźniony wślizg w nogi przeciwnika.

86
    Piłka kierowana na połowę Jagiellonii Białystok, skąd jest wybijana na oślep do przodu. Gospodarze liczą jeszcze na przeprowadzenie zabójczego kontrataku.

85
    Dobra reakcja Jagiellończyków w obronie. Na stworzenie sytuacji podbramkowej nie pozwolił przyjezdnym z Wielkopolski czujny Bogdan Tiru.

83
    Chorągiewka sędziego asystenta w górze, ponieważ Christian Gytkjaer znalazł się na spalonym.

81
    Uciekają zawodnikom minuty na rozstrzygnięcie tego pojedynku. Lech Poznań ma przewagę w posiadaniu piłki, a Jagiellonia musi uwijać się w obronie.

Gole: 41. Tiru – 62. Moder

Kartki:   11. Arsenić (JAG), 13. Romanczuk (JAG), 70. Borysiuk (JAG) – 34. Puchacz (LPO), 87. Tiba (LPO), 90+2. Moder (LPO)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 10:2. Strzały niecelne: 9:10. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 4:4. Foule: 12:18.
    Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Romanczuk (C), Borysiuk – Mystkowski (68. Wdowik), Pospisil, Makuszewski (67. Camára) – Puljic (75. Imaz).
    Zmiany: Gostomski – Szymanowicz, Wójcicki, Camára, Imaz, Přikryl, Wdowik, Struski, Toporkiewicz.

Lech Poznań: van der Hart – Kamiński, Šatka, Rogne (C) (31. Crnomarković), Kostewycz – Jóźwiak, Muhar (60. Moder), Tiba, Puchacz (78. Marchwiński) – Ramirez – Gytkjaer.
    Zmiany: Szymański – Crnomarković, Žamaletdinov, Moder, Letniowski, Marchwiński, Butko.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce)