Termalica – Lech P. 0:4 (koniec) | Puszcza – Jagiellonia 0:3 (koniec) | Ursus – Widzew 0:1 (koniec)
Arka – Ruch 3:2 (po dogrywce) | Piast – Zagłębie L. 0:0 (4:5 po rz. karnych)
Ajax Amsterdam
2:1 (2:1)
Feyenoord Rotterdam
Niedziela 18.08.2013, 12:30 • Amsterdam ArenA • Holenderska Eredivisie

Tytuł najlepszego gracza tego spotkania trafia do Kolbeinna Sigthórssona. Islandczyk wykorzystał obie swoje bardzo dobre sytuacje strzeleckie i stanowił nieustające zagrożenie pod bramką rywali. (14:31:17)

W drugiej połowie byliśmy świadkami dużo gorszej gry z obu stron, niż miało to miejsce przed przerwą. Ajax jednak konsekwentnie panował na boisku i utrzymywał zawodników gości z dala od własnej bramki. Ekipa z Rotterdamu po 3 kolejkach nadal jest bez punktu i jest to najgorszy ich start w Eredivisie od bardzo wielu lat, Gospodarze natomiast w pełni zasłużyli na dzisiejsze zwycięstwo i mogą podchodzić pewniej do kolejnych spotkań. Dziękuje za uwagę i już teraz zapraszam na kolejną ciekawą konfrontację w lidze holenderskiej. Już za 2 godziny zmierzą się ze sobą Twente Enschede i FC Utrecht!

90+5
    Pewna interwencja Vermeera i już nic nie może się stać gospodarzom!

90+4
    Będzie ostatnia szansa dla gości! Rzut wolny dla Feyenoordu!

90+4
    Eriksen wpadł w pole karne, próbował oddać strzał, ale dobrze zablokował go Clasie.

90+3
    Kolejny faul gości. Zawodnicy z Rotterdamu są już bardzo zrezygnowani i stąd tyle niepotrzebnych fauli.

90+2
    Tym razem Cristian Eriksen dośrodkował bardzo niedokładnie. Piłka po jego zagraniu znalazła się poza boiskiem.

90+2
    Vilhena dostał żółty kartonik za spóźniony wślizg.

90+1
    Faulowany Victor Fischer. Ajax zyskał kolejnych kilkanaście sekund.

90+1
    Aż 4 minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta tego meczu. Czy Feyenoord stać na ten jeden, skuteczny zryw?

88
    Z boiska schodzi dobrze dziś grający Ligeon, a w drużynie gospodarzy zastąpi go van der Hoorn.

86
    Koeman stawia wszystko na jedną kartę. Środkowy obrońca Mathijsen schodzi z boiska, a zastępuje go napastnik- te Vrede.

85
    Nelom otrzymał dobre podanie na wolne pole, ale niezbyt dobrze dośrodkował w pole karne. Vermeer wybił piłkę przed szesnastkę gdzie znów doszedł do niej lewy obrońca gości, ale nie zdołał posłać piłki do pustej bramki!

85
    Aktywny Hoesen miał dużo miejsca na prawej flance, ale tym razem nie przygotował dobrze swojego dośrodkowania.

83
    Eriksen zdołał przecisnąć się między dwoma rywalami. Duńczyk utrzymał się przy piłce i zdobył cenne sekundy dla swojego zespołu.

82
    Hoesen zakręcił dwoma rywalami na prawym skrzydle, dośrodkował w pole karne, ale napastnicy byli zbyt pasywni w tej sytuacji.

81
    Hoesen miękko wrzucił piłkę do wbiegającego Sigthórssona, Islandczyk składał się do strzału przewrotką, ale w porę wrócił za nim obrońca gości!