FK Krasnodar – Basel 1:0 (koniec) | Trabzonspor – Getafe 0:1 (koniec) | FK Astana – Man Utd 2:1 (koniec)
Ferencvaros – RCD Espanyol 2:2 (koniec) | Feyenoord – Rangers 2:2 (koniec) | Saint-Étienne – Gent 0:0 (koniec)
Young Boys – Porto 1:2 (koniec) | Wolfsberger – Borussia M. 0:1 (koniec) | Alkmaar – Partizan 2:2 (koniec)
Basaksehir – AS Roma 0:3 (koniec) | Besiktas – Slovan 2:1 (koniec) | Braga – Wolves 3:3 (koniec)
CSKA Mos. – Łudogorec 1:1 (koniec) | Vitoria – Standard 1:1 (koniec) | Lazio – Cluj 1:0 (koniec)
Lugano – Kopenhaga 0:1 (koniec) | Malmo – Dynamo Kij. 4:3 (koniec) | Rosenborg – Linz 1:2 (koniec)
Sevilla – Karabach 2:0 (koniec) | Sporting – PSV 4:0 (koniec) | Arsenal – Eintracht 1:2 (koniec)
Celtic – Rennes 3:1 (koniec) | Dudelange – APOEL 0:2 (koniec)
Arsenal F.C.
1:2 (1:0)
Eintracht Frankfurt
Czwartek 28.11.2019, 21:00 • Emirates Stadium, Londyn • Liga Europy UEFA • Grupa F

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:05:32)

Sukces Eintrachtu w Londynie.

Gwizdy przemieszane z buczeniem na Emirates Stadium. Nie może być inaczej. Arsenal FC wykonał gwałtowne hamowanie w przerwie i mimo prowadzenia po pierwszej połowie, przegrał na własnym stadionie 1:2 z Eintrachtem Frankfurt. Piłkarze z Niemiec poprawili sobie wspomnienia z Londynu, gdzie wiosną odpadli w półfinale Ligi Europy w konkursie rzutów karnych z Chelsea FC. Tym razem w północnej części miasta triumfują, a najważniejszym zawodnikiem meczu został autor dwóch bramek Daichi Kamada. Podwójna zmiana przeprowadzona w przerwie przez szkoleniowca gości okazała się skuteczna i to do nich należało drugie 45 minut.

90+3

90+2
    Goncalo Paciencia napomniany żółtą kartką za faul na połowie przeciwnika.

90+2
    Mateo Guendouzi napomniany żółtą kartką za agresywne zachowanie w walce o piłkę w powietrzu.

90
    Doliczone trzy minuty.

88
    Jeszcze próbują gospodarze, dla których obecny rezultat jest nie tylko wstydliwy, ale również kłopotliwy w kontekście walki o awans.

86
    Granit Xhaka napomniany żółtą kartką za faul i za krewką reakcję na gwizdek sędziego.

86
    Frederik Ronnow miał problem z wykonaniem dobrego chwytu po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Na szczęście dla przyjezdnych poradził sobie.

84
    Piłka w centralnej części boiska. Arsenal FC ma problem z przetransportowaniem jej w pobliże bramki strzeżonej przez Frederika Ronnowa. Przed przerwą golkiper Eintrachtu miał ręce pełne roboty, a obecnie nudzi się między słupkami.

81
    Nieudana akcja Eintrachtu i na dodatek sędzia Ruddy Buquet odgwizdał przewinienie atakującego zawodnika z Frankfurtu. Piłka przyznana gospodarzom.

80
    Rezerwowi zawodnicy Arsenalu, którzy już nie mogą wejść na boisko, spoglądają na boisko z pewnym zrezygnowaniem, może nawet przerażeniem.

76
    Po trzech zmianach gospodarzom został kwadrans na wyrównanie. Apatyczna i chaotyczna gra w ofensywie po trafieniach Daichiego Kamady.

76
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Shkodran Mustafi, na boisku pojawia się Lucas Torreira.

74
    Shkodran Mustafi napomniany żółtą kartką za faul w centralnej części boiska.

73
    Teraz krytykować można głównie bezradnych w ofensywie gospodarzy. Z kolei Eintracht Frankfurt stał się niebezpieczny dla przeciwnika.

71
    Makoto Hasebe poradził sobie z wyekspediowaniem piłki po płaskim dośrodkowaniu Caluma Chambersa. Unai Emery spogląda z przerażeniem w kierunku boiska.

Gole: 45+1. Aubameyang – 55. Kamada, 63. Kamada

Kartki:   34. Martinelli (ARS), 74. Mustafi (ARS), 86. Xhaka (ARS), 90+2. Guendouzi (ARS) – 20. Kostić (FRN), 59. D. Abraham (FRN), 90+2. Paciência (FRN)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 1:2. Foule: 13:14.
    Arsenal F.C.: Martinez – Mustafi (76. Torreira), David Luiz (31. Guendouzi), Papastathópoulos – Chambers, Xhaka, Willock, Tierney – Martinelli (60. Özil), Aubameyang (C), Saka.
    Zmiany: Leno – A. Lacazette, Özil, Torreira, Pépé, Nelson, Guendouzi.

Eintracht Frankfurt: Rönnow – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Kamada, G. Fernandes (46. Kohr), Sow, Kostić – Paciência, André Silva (46. Gaćinović).
    Zmiany: Zimmermann – N'Dicka, Joveljić, Gaćinović, Tourè, Kohr, Chandler.

Sędziowie: Ruddy Buquet (Francja)