Hertha – RB Lipsk 2:4 (koniec) | Mainz – Union 2:3 (koniec) | Paderborn – Augsburg 0:1 (koniec)
Schalke 04 – Düsseldorf 3:3 (koniec) | Bayern – Borussia D. 4:0 (koniec)
Bayern Monachium
4:0 (1:0)
Borussia Dortmund
Sobota 09.11.2019, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 11

Deklasacja na Allianz Arenie! Bayern Monachium zasłużenie wygrał niemiecki hit, pokonując Borussię Dortmund aż 4:0! Bardzo dobry występ zanotował Robert Lewandowski, który strzelił dwa gole. Dziękuję za uwagę! (20:27:36)

90+1
    Jeszcze żółtą kartkę za faul w środku pola wyłapał Kimmich.

90+1
    O dwie minuty dłużej potrwa ten pojedynek.

90
    Rozpoczęła się ostania minuta regulaminowego czasu gry. Za moment dowiemy się, czy doliczy coś arbiter, czy też zlituje się nad Borussią.

88
    Huknął Perisić z pierwszej piłki po zagraniu w pole karne, ale minimalnie się pomylił!

86
    Rzut wolny dla Borussii na połowie gospodarzy. Wyraźnie spóźniony wślizg Coutinho.

85
    Pięć minut do końca. Raczej bez większych emocji, choć Bawarczycy ewidentnie chcieliby jeszcze raz cieszyć się ze strzelonego gola.

83
    Jeden z obrońców Borussii faulowany w okolicach własnego pola karnego.

82
    Faulowany w środku pola Muller. Rzut wolny na wysokości linii środkowej boiska dla Bayernu.

81
    Wydają się już pogodzeni z wynikiem przyjezdni. Tego nie da się odrobić.

79
    Gol dla Bayernu!
    Dobijają rywali Bawarczycy! Niefortunna interwencja MATSA HUMMELSA po płaskiej centrze Perisicia i stoper BVB zanotował trafienie samobójcze!

79
    Nie poprzestają monachijczycy. Przed momentem minimalnie pomylił się Perisić.

77
    Arbiter sprawdzał jeszcze, czy Lewy nie faulował jednego z obrońców, ale ostatecznie decyzji nie zmienił!

76
    Długa piłka od Neuera do ROBERTA LEWANDOWSKIEGO. Odegranie do Mullera, który odwdzięczył się piłka w pole karne, skąd nie spudłował Polak!

76
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Kinglsley Coman, na boisku pojawia się Ivan Perišić.

75
    Ożywili się nieco dortmundczycy. Zobaczymy, czy będą w stanie nawiązać jeszcze walkę.

73
    Groźne uderzenie Comana z narożnika pola karnego i piłka niemal otarła się o poprzeczkę!

72
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Leon Goretzka, na boisku pojawia się Thiago Alcántara.

71
    Zupełnie nieudane wykonanie rzutu wolnego przez gospodarzy i piłka ląduje w objęciach golkipera BVB.

70
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Serge Gnabry, na boisku pojawia się Philippe Coutinho.

69
    To powinien być gol kontaktowy! Zagranie na piąty metr, skąd obok słupka uderzył Paco Alcaer!

69
    Znakomita okazja do kontrataku dla BVB, ale w kluczowym momencie niedokładnie odgrywał piłkę Guerreiro.

67
    Coman wyraźnie faulował rozpędzonego rywala i on także został upomniany przez arbitra.

65
    Muller złapany na pozycji spalonej.

63
    Kilka chwil po zameldowaniu się na boisku żółtą kartkę obejrzał Reus.

61
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Mario Götze, na boisku pojawia się Marco Reus.

61
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Julian Weigl, na boisku pojawia się Paco Alcácer.

59
    Drugi raz na listę strzelców mógł wpisać się Lewy, ale w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka!

58
    Długo utrzymują się przy piłce gospodarze. Kompletnie bezradni są dortmundczycy.

56
    Bawarczycy od rzutu wolnego.

54
    Na spalonym złapany Robert Lewandowski.

53
    Słabo spisywali się przed przerwą dortmundczycy, a początek drugiej połowy nie zwiastuje poprawy ich gry.

51
    Gnabry bliski zdobycia kolejnej bramki, jednak tym razem uderzył minimalnie obok słupka!

48
    Zabójczy atak Bawarczyków zakończona bramką zdobytą przez SERGE GNABRY'EGO! Sprawdzał jeszcze sędzia, czy nie było ofsajdu, ale wszystko okazało się zgodne z przepisami!

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w trakcie trwania przerwy.

46
    Potwierdzenie dominacji Bayernu:

Do przerwy Bayern Monachium zasłużenie prowadzi z Borussią Dortmund w hicie ligi! Niezawodny jest oczywiście strzelec jedynej jak na razie bramki – Robert Lewandowski. Na druga odsłonę tego pojedynku wracamy za piętnaście minut. Zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45
    Bezpośrednie uderzenie Guerreiro, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Neuera!

44
    Faul Alaby niedaleko pola karnego Bayernu. Dobra okazja dla przyjezdnych.

42
    Z kilkunastu metrów uderzał Gnabry, ale spokojnie interweniował Burki.

40
    Schulz po raz kolejny w tym spotkaniu dopuścił się przewinienia.

39
    Ofsajd i nie ma gola!

38
    Piłka po raz drugi wylądowała w bramce Borussii, ale nie wiadomo czy gol zostanie uznany! Czekamy na sygnał z wozu VAR.

36
    Wymuszona zmiana w zespole Borussii. Za Sancho na murawie melduje się Guerreiro.

34
    Akcja Bawarczyków przerwana, gdyż na pozycji spalonej złapany został Gnabry.

33
    Schulz faulował nieopodal własnego pola karnego i Bayern będzie miał rzut wolny z obiecującej odległości.

31
    Burki pewnie wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Kimmicha z narożnika boiska.

30
    Pół godziny gry za nami. Borussia grała w miarę nieźle na początku, ale Bayern po zdobyciu bramki wyraźnie zaczął dominować.

29
    Faulował w walce o górną piłkę Mario Goetze.

27
    Doskonała okazja gospodarzy, ale Coman w ostatniej chwili został zablokowany! Tylko korner dla Bayernu.

26
    Niecelnie z woleja uderzał Coman.

24
    Seria wrzutek w pole karne BVB, ale brakuje wykończenia u monachijczyków.

22
    Ze skrzydła dośrodkowywał Coman, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów.

21
    Rozpędzili się po zdobyciu pierwszej bramki Bawarczycy i od razu szukają podwyższenia prowadzenia.

19
    Nieudane wykończenie akcji przez gospodarzy i z piątego metra grę wznowi Burki.

17
    On znowu to zrobił! Po dośrodkowaniu Pavarda ze skrzydła z bliskiej odległości piłkę do bramki skierował ROBERT LEWANDOWSKI!

16
    Niezbyt udane dośrodkowanie Hakimiego w pole karne gospodarzy i dortmundczycy stracili futbolówkę na rzecz rywali.

14
    Nieprzepisowo próbował przerwać akcję gospodarzy Hummels i arbiter słusznie odgwizdał przewinienie.

13
    Od dłuższego czasu przy piłce znajdują się goście. Zobaczymy, czy przełoży się to na okazje podbramkowe.

11
    Dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło zagrożenia pod bramka Bayernu.

10
    Goetze w ostatniej chwili zablokowany w polu karnym Bayernu. Będą mieli jeszcze rzut rożny zawodnicy z Dortmundu.

8
    Sancho nie zdołał utrzymać piłki w boisku i od autu rozpoczną rywale.

6
    Tym razem na pozycji spalonej złapany został Robert Lewandowski.

4
    Akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. Na ofsajdzie złapany Hazard.

3
    Faul Weigla i od rzutu wolnego rozpoczną miejscowi.

2
    Dobrym wyjściem z bramki po zagraniu Lewandowskiego popisał się Burki.

1

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki!

Bayern Monachium: Neuer – Pavard, Javi Martínez, Alaba, A. Davies – Goretzka, Kimmich – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels, N. Schulz – Witsel, Weigl – Sancho, Brandt, T. Hazard – M. Götze.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Główny: Felix Zwayer
    Asystenci: Thorsten Schiffner, Sascha Thielert
    Techniczny: Frank Willenborg.
    Przyjezdni do Monachium wyruszyli w przeddzień meczu:

Borussia Dortmund:

Lepsze nastroje panują wśród przyjezdnych. Zwłaszcza po meczu Ligi Mistrzów sprzed kilku dni, gdy BVB przegrywało z Interem dwoma golami, a ostatecznie zwyciężyło 3:2. Drużyna Łukasza Piszczka w Bundeslidze ma o jeden punkt więcej od Bayernu i zajmuje trzecie miejsce.

Bayern Monachium:

Robert Lewandowski śrubuje kolejne rekordy, ale dla reszty zespołu nie jest to jak na razie udany sezon. O ile w Lidze Mistrzów Bawarczycy mają komplet punktów, to już w Bundeslidze idzie im dużo gorzej. W dziesięciu meczach uzbierali 18 punktów, ulegając w ostatniej kolejce Eintrachtowi Frankfurt aż 1:5!

Der Klassiker:

Wielkie hity czekają nas w ten weekend na europejskich boiskach. Nie inaczej będzie w Bundeslidze. Na Allianz Arenie Bayern zmierzy się w hicie kolejki (rundy?) z Borussią Dortmund!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Gole: 17. Lewandowski, 48. Gnabry, 76. Lewandowski, 79. Hummels (sam.)

Kartki:   67. Coman (BAY), 90+1. Kimmich (BAY) – 63. Reus (DOR)

Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 11:2. Rzuty rożne: 2:1. Spalone: 6:2. Foule: 10:12.
    Bayern Monachium: Neuer (C) – Pavard, Javi Martínez, Alaba, A. Davies – Goretzka (72. Alcántara), Kimmich – Coman (76. Perišić), Müller, Gnabry (70. Coutinho) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Cuisance, Coutinho, Alcántara, Mai, Perišić, Tolisso.

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels (C), N. Schulz – Witsel, Weigl (61. Alcácer) – Sancho (36. Guerreiro), Brandt, T. Hazard – M. Götze (61. Reus).
    Zmiany: Hitz – Dahoud, Reus, Alcácer, Ł. Piszczek, Delaney, Bruun Larsen, Zagadou, Guerreiro.

Techniczny: Frank Willenborg