Senegal – Tunezja 1:0 (po dogrywce) | Algieria – Nigeria 2:1 (koniec)
koniec po dogrywce
Senegal
1:0 (0:0)
Tunezja
Niedziela 14.07.2019, 18:00 • 30 June Stadium, Káhira • Puchar Narodów Afryki • Półfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:40:27)

Posiadanie piłki: 50% : 50%.
    Strzały na bramkę: 2:2.
    Strzały niecelne: 10:8.
    Rzuty rożne: 7:6.
    Spalone: 2:1.
    Faule: 27:29.

Senegal w finale Pucharu Narodów Afryki dzięki zwycięstwu 1:0 z Tunezją. To był pojedynek pełny zwrotów akcji, kontrowersji, wyczekiwania na przełomowy moment. O awansie zespołu z północnego-zachodu kontynentu zdecydował gol samobójczy Bronna po niefortunnej interwencji Hasana w 100. minucie. Wcześniej obie reprezentacje nie wykorzystały rzutu karnego, były w tym spotkaniu fragmenty, w których obie wściekle szturmowały bramkę przeciwnika. Podopieczni Aliou Cisse czekają na swojego rywala w finale. Bez Kalidou Koulibaliego zmierzą się albo z Algierią, albo z Nigerią.

120+3

120+3
    Beznadziejne wykonanie rzutu wolnego przez Chazriego. Reprezentanci Senegalu wybijają piłkę i wyczekują ostatniego gwizdka.

120+2
    Jeszcze jedna szansa na wyrównanie z rzutu wolnego po faulu na Chazrim blisko linii pola karnego.

120+1
    Sędzia się pogubił kompletnie. Przed momentem kopnął piłkę po podaniu Tunezyjczyka, a aktualnie przepycha się z Chazrim blisko ławek rezerwowych.

120
    Doliczone trzy minuty. Skandaliczne.

120
    W rozegraniu Tunezja. Jeszcze wierzy ta drużyna w awans.

118
    Draka na murawie. Aliou Cisse stara się uspokoić swoich podopiecznych, aby ci nie stracili koncentracji przed ostatnimi minutami półfinału.

117
    Zmiana w drużynie Tunezja: z boiska schodzi Taha Jásín Chiníssí, na boisku pojawia się Firás Šawát.

117
    Stracili dużo czasu i energii reprezentanci Tunezji na całe zamieszanie. Raczej sędzia nie zrekompensuje tego doliczonymi minutami.
    116. Idrissa Gueye (SNG)

116
    Nie będzie rzutu karnego. Sędzia obejrzał kilka powtórek i uznał, że zagranie ręką Gueye jednak było zgodne z przepisami piłkarskimi.

115
    Sędzia sprawdza sytuację na monitorze.

113
    Rzut karny dla reprezentacji Tunezji! Po wrzucie z autu Haddadiego reprezentanci Senegalu niefortunnie wybijali piłkę i trafiła ona w rękę Gueye.

111
    Salif Sane interweniował po płaskim dośrodkowaniu. Tunezja pozostała na połowie przeciwnika, ale nie spożytkowała rzutu wolnego.

110
    Zmiana w drużynie Senegal: z boiska schodzi Lamine Gassama, na boisku pojawia się Moussa Wagué.

108
    Tym razem nieudane rozegranie rzutu wolnego. Futbolówka po dośrodkowaniu ominęła wszystkich zawodników w polu karnym Tunezji.

107
    Kolejny faul na Senegalczyku w bocznym sektorze boiska. Tym razem przesadził z agresją Haddadi.

Gole: 100. Bronn (sam.)

Kartki:   73. Koulibaly (SNG) – 64. Chazrí (TUN), 76. Slití (TUN)

Spudłowany karny!: 81. Saivet (SNG), bramkarz Hasan obronił – 75. Sasí (TUN), bramkarz A. Gomis obronił

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 10:8. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 2:1. Foule: 27:29.
    Senegal: A. Gomis – Gassama (110. Wagué), Kouyaté (C), Koulibaly, Sabaly – Saivet, Ndiaye (82. Sané), Gueye – Diatta (68. Sarr), Niang (63. Diagne), Mané.
    Zmiany: Diallo – Ciss, Cissé, Sané, Wagué, A. N'Diaye, Mou. Konaté, K. Baldé, Sarr, Diagne, Thioub.

Tunezja: Hasan – Dräger, Bronn, Maríá, Haddadí – Bin Muhamad (82. Čaalalí), Schirí, Sasí (106. Badrí) – Chazrí, Chiníssí (117. Šawát), Msakni (C) (46. Slití).
    Zmiany: bin Mustafá, Bin Širífía – Awádhí, Baduí, Hníd, Badrí, Kišrída, Lamti, Čaalalí, Slití, Srarfí, Šawát.

Sędziowie: Bamlak Tessema Weyesa (Etiopia)