Piątek 14.06.2019, 20:30 • Gdynia Stadium, Gdynia • Mistrzostwa Świata U20

Strzały niecelne: 8:11.
    Rzuty rożne: 4:5.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 18:26.

Reprezentacja Ekwadoru zdobyła brązowe medale w mistrzostwach świata U-20 rozgrywanych w Polsce. Początek turnieju w wykonaniu zawodników z Ameryki Południowej pozostawiał dużo do życzenia, ale kiedy już rozpędzili się, zakończyli swój rajd na podium. Pełne agresji, niezdrowych emocji spotkanie o trzecie miejsce zakończyło się zwycięstwem Ekwadorczyków 1:0. Pojedynek rozstrzygnął w dogrywce zmiennik Richard Mina po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Włosi mieli niewiele wcześniej doskonałą szansę na objęcie prowadzenia, ale nie wykorzystali rzutu karnego, za co nadeszła sroga kara. W podstawowym czasie działo się stosunkowo niewiele, ale odrobinę lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy w żółtych koszulkach, co udokumentowali w dogrywce.

120+3

120
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

119
    Zmiana w drużynie Ekwador: z boiska schodzi Alexander Alvarado, na boisku pojawia się Jesus Castillo.

117
    Reprezentanci Ekwadoru skutecznie przeszkadzają swoim przeciwnikom. Za kilka minut, jeżeli nie dojdzie do żadnego niespodziewanego wydarzenia, będą cieszyć się miejscem na podium.

114
    Ostatnie w tym turnieju dośrodkowania posyłane w kierunku pola karnego reprezentacji Ekwadoru. Radzą sobie w defensywie zawodnicy w żółtych koszulkach.

112
    Zmiana w drużynie Ekwador: z boiska schodzi Jordy Alcívar, na boisku pojawia się Luis Loor.

112
    Przerwa w grze spowodowana urazem reprezentanta Ekwadoru.

111
    Marco Carnesecchi bronił już w tym spotkaniu trudniejsze uderzenie niż to oddane przed momentem z dystansu przez Quintero.

108
    Ekwador miał szansę na podwojenie przewagi. Ponownie po rzucie wolnym. Tym razem po wrzutce Alexandra Alvarado nie udało się żadnemu z zawodników z Ameryki Południowej wepchnąć piłki do siatki.

107
    Ekwadorczycy spokojnie przyjęli na własnej połowie premierowe ataki reprezentacji Ekwadoru po wznowieniu gry.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

W pierwszej części dogrywki nastąpił przełom. Dzięki strzeleniu gola przez Richarda Minę reprezentacja Ekwadoru jest kwadrans od brązowych medali. Włosi będą ryzykować, żeby doprowadzić do konkursu rzutów karnych.

105+3
    Pierwsza dogrywka skończona.

105+2
    Włosi będą mieć drugą część dogrywki na doprowadzenie do remisu, ale uskrzydleni zdobyciem prowadzenia Ekwadorczycy dostali skrzydeł.

105
    Doliczone trzy minuty.
    104. Richard Mina (ECU) - 0:1

104
    Gol dla Ekwadoru!
    Strzelcem bramki RICHARD MINA.

Piłka w bramce Włochów. Przedłużone zagranie z rzutu wolnego trafiło pod nogi zmiennika, który nie pozwolił sobie na błąd. Richard Mina znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie, po czym na wślizgu uderzył z bliska do siatki. Ekwador na prowadzeniu. Ekwador wymierzył przeciwnikom karę za zmarnowanie rzutu karnego!

Sebastian

Gole: 104. Mina

Kartki:   20. Candela (ITA), 88. Capone (ITA), 98. Olivieri (ITA), 103. Gabbia (ITA) – 43. Vallecilla (ECU), 88. Quintero (ECU), 95. Plata (ECU)

Spudłowany karny!: 95. Olivieri (ITA), bramkarz Ramírez obronił

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 2:7. Strzały niecelne: 8:11. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 1:1. Foule: 18:26.
    Włochy: Carnesecchi – Gabbia (C), Del Prato, Ranieri – Candela, Alberico, Esposito (62. Colpani), Bettella, Tripaldelli (82. Luca Pellegrini) – Capone, Gori (62. Olivieri).
    Zmiany: Plizzari, L. Loria – Buongiorno, Frattesi, Colpani, Scamacca, Bellanova, Luca Pellegrini, Olivieri.

Ekwador: Ramírez – Espinoza (C) (60. Mina), Porozo, Vallecilla, Palacios – Cifuentes, Alcívar (112. Loor) – Plata, Rezabala (83. Quintero), Alvarado (119. Castillo) – Campana.
    Zmiany: Bellolio, Lara – Estupiñán, Arce, Mina, Castillo, Quintero, Loor, Segura.

Sędziowie: Jesus Gil Manzano (Hiszpania)