FC Barcelona – Valencia 1:2 (koniec)
FC Barcelona
1:2 (0:2)
Valencia CF
Sobota 25.05.2019, 21:00 • Estadio Benito Villamarín, Sevilla • Puchar Hiszpanii • Finał

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (23:02:55)
    Ten puchar to pierwsze trofeum w trenerskiej karierze Marcelino.

"Nietoperze" sięgają po ósmy Puchar Króla w swojej historii!

Za nami kapitalny mecz finałowy, w którym mieliśmy niesamowicie dużo emocji! Valencia po doskonałej pierwszej połowie prowadziła już 2:0, jednak po przerwie totalnie oddała inicjatywę Barcelonie. Ta zdecydowanie się poprawiła i jej gra w końcu mogła się podobać. "Blaugranie" udało się zdobyć gola kontaktowego, lecz na więcej nie było jej już stać, ponieważ świetnie broniła się ekipa Marcelino. Momentami było to murowanie bramki, ale jak widać ta taktyka okazała się skuteczna.

VALENCIA CF ZDOBYWA PUCHAR KRÓLA W SEZONIE 2018/2019!

90+6

90+6
    Cillessen wszedł w szesnastkę Valencii przy rzucie rożnym, ale nic z tego nie wynikło! Guedes rusza mając przed sobą pustą bramkę kolejny raz nie trafia!

90+5
    Niesamowite zamieszanie! Alba centruje z lewej flanki po ziemi na bliższy słupek! Był tam Pique, ale uprzedza go Paulista!

90+4
    Guedes otrzymuje podanie z własnej połowy i wychodzi sam na sam z Cillessenem! Portugalczyk fatalnie pudłuje! To musiał być gol!

90+3
    Messi w swoim stylu schodzi do środka i szuka miejsca na uderzenie! W końcu strzela Argentyńczyk, ale wślizgiem blokuje to Soler.

90+2
    Arbiter dorzuca pięć dodatkowych minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90+1
    Centra Messiego ze stojącej piłki nie sprawiła żadnego zagrożenia polu karnemu Valencii. Ta skutecznie oddala niebezpieczeństwo.

90
    Małe spięcie pomiędzy Vidalem, a Wassem. Bardzo brzydko zachował się leżący już na murawie Chilijczyk i otrzymał żółtą kartkę.

89
    Trzecia roszada w ekipie "Nietoperzy". Swój występ kończy Rodrigo, a kilka minut dostaje Diakhaby.

88
    Kapitalnie w defensywie popracował teraz Coquelin. Francuski pomocnik doskonale dwukrotnie zatrzymał Messiego. Zebrał on brawa od kibiców.

87
    Kolejna wrzutka Malcoma w ten sam sposób. Zamykał akcję Coutinho, choć minął się on z futbolówką, a mogło być bardzo groźnie.

86
    Malcom łamie akcję na lewą nogę i centruje do zupełnie niepilnowanego Messiego! Argentyńczyk pudłuje o kilka metrów.

85
    Guedes chciał przetrzymać piłkę przy linii bocznej, jednak totalnie mu się to nie udało. Łatwo jego zamiary przeczytał Roberto.

84
    Dalekie zagranie do Guedesa, który zgrywa futbolówkę głową do Rodrigo. Hiszpan przegrał pojedynek szybkościowy z Lengletem.

83
    Guedes zachował się teraz bardzo mądrze przy linii bocznej. Zwodem poradził on sobie z Roberto, a ten powalił go na murawę.

Mateusz Nyka

Gole: 75. Messi – 23. Gameiro, 35. Rodrigo

Kartki:   63. Busquets (BAR), 90. Vidal (BAR) – 55. Gaya (VAL), 72. Kondogbia (VAL)

Posiadanie piłki: 77 % : 23 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 7:5. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 1:0. Foule: 8:13.