RB Lipsk – Bayern 0:3 (koniec)
RB Lipsk
0:3 (0:1)
Bayern Monachium
Sobota 25.05.2019, 20:00 • Olympiastadion Berlin (Berlín) • Puchar Niemiec • Finał

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego emocjonującego meczu i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (22:09:36)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały na bramkę: 3:10.
    Strzały niecelne: 4:7.
    Rzuty rożne: 5:4.
    Spalone: 0:3.
    Faule: 12:10.

Bayern po raz 19. w historii zdobywa Puchar Niemiec! Wielkie brawa dla Bawarczyków, którzy zaczęli nie za dobrze, ale z minuty na minutę się rozkręcali i w drugiej połowie to oni przeważali na boisku i zasłużenie wzniosą w górę trofeum. Bohaterów w Bayernie jest dwóch – Neuer, który wybronił dwie stuprocentowe sytuacje, oraz Lewandowski, strzelec dwóch bramek.

90+5

90+4
    Ribery wyprowadził kontratak, piłka trafiła do Lewandowskiego, ale nie oddał strzału Polak.

90+3
    Będzie jeszcze rzut wolny dla Lipska z około 25 metrów.

90+2
    Ribery podał piłkę do obiegającego go Alaby, ten szukał kolegów w polu karnym, ale dobrze interweniują obrońcy.

90
    Robben podał do Kimmicha, ten zdecydował się na uderzenie, ale piłkę odbił Gulacsi. Futbolówka trafiła pod nogi Holendra, który z kilku metrów uderzył nad poprzeczką!

89
    Dwójkowa akcja Robbena i Ribery'ego, ten pierwszy chciał podać do Lewandowskiego, ale piłka została zatrzymana.

87
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Coman, na boisku pojawia się Ribery.

87
    Za zdjęcie koszulki po strzeleniu gola Polak obejrzał jeszcze żółty kartonik.

85
    Gol dla Bayernu!
    Strzelcem bramki LEWANDOWSKI. Polak dostał długie prostopadłe podanie, wygrał pojedynek bark w bark z Upamecano i podcinką pokonuje bramkarza! To już praktycznie przesądza – puchar dla Bayernu, Lewandowski królem strzelców tych rozgrywek!

85
    Prostopadłe podanie w kierunku Poulsena, ale wychodzi z bramki Neuer i przerywa tę akcję.

85
    Kibice na stadionie domagają się jednego – wprowadzenia na boisko Ribery'ego. Już przy linii bocznej Francuz wysłuchuje ostatnich wskazówek trenera.

82
    Żółtą kartką ukarany został obrońca Lipska, Dayot Upamecano.

82
    Zmiana w drużynie RB Lipsk: z boiska schodzi Konate, na boisku pojawia się Haidara.

80
    Utrzymuje się teraz przy piłce Bayern, próbując doczekać do końca spotkania bez ryzyka.
    78. Coman (BAY) - 0:2

Maria Wyrzykowska

Gole: 29. Lewandowski, 78. Coman, 85. Lewandowski

Kartki:   82. Upamecano (RBL) – 87. Lewandowski (BAY)

Strzały celne: 3:10. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 0:3. Foule: 12:10.
    RB Lipsk: Gulacsi – Klostermann, Konate, Orban, Halstenberg – Adams, Kampl – Sabitzer, Forsberg – Poulsen, Werner
    Zmiany: Mvogo – Cunha, Demme, Haidara, Laimer, Mukiele, Upamecano

Bayern Monachium: Neuer – Kimmich, Sule, Hummels, Alaba – Thiago, Martinez – Gnabry, Muller, Coman – Lewandowski
    Zmiany: Ulreich – Boateng, Rafinha, Ribery, Robben, Renato Sanches, Tolisso

Sędzia główny: Tobias Steler
    Sędziowie asystenci: Christian Gittelmann, Matthias Jollenbeck
    Sędzia techniczny: Bibiana Steinhaus
    VAR: Tobias Welz, Martin Thomsen