Red Dragons – Red Devils 3:2 (koniec) | Zduńska Wola – Clearex 6:10 (koniec) | AZS Gdańsk – Jagiellonia 3:5 (koniec)
Szczecin – AZS UŚ 4:11 (koniec)
AZS UG Gdańsk
3:5 (3:0)
Jagiellonia Białystok
Sobota 25.05.2019, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 27

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (19:39:44)

Bardzo dobra pierwsza połowa gdańszczan dała nadzieje kibicom na otarcie łez po słabym sezonie. Początek drugiej połowy odmienił wszystko – niezrozumiała decyzja trenera o zagraniu z wycofanym bramkarzem zemściła się stratą 5 bramek w 10 minut i ostatecznie porażką 3:5. Na pochwałę zasługuje MOKS, który mimo słabego rezultatu po 20 minutach powalczył i ostatecznie wywozi z Pomorza trzy punkty na zakończenie sezonu.

39:40
    Jeszcze za dyskusje Lisowski ukarany żółtą kartką.

39:17
    Leży na parkiecie Kreft, będzie potrzebna pomoc medyczna.

36:03
    Teraz o czas poprosił trener AZS UG Gdańsk.

36:02
    Sytuacyjne uderzenie Skiepki, ale broni Sasiak.

35:47
    Faulował Wesserling, to już czwarty faul Gdańska.

34:35
    Wesserling oddał strzał na pustą bramkę, ale tym razem minimalnie się pomylił.

33:51
    Schodzi na razie na ławkę rezerwowych Lisowski, ale o własnych siłach – możliwe, że jeszcze wróci do gry, bo wąskim składem przyjechali dziś białostoczanie.

33:51
    Leży teraz na parkiecie kapitan białostoczan, będzie potrzebował pomocy medycznej.

32:12
    O czas poprosił trener gości, Adrian Citko. Będą pewnie próbowali utrzymać się przy piłce białostoczanie.

30:01
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki OSYPIUK. I mamy hattricka! Osypiuk wyszedł sam na sam z Sasiakiem i piękną podcinką pokonał bramkarza rywali! Co za 10 minut MOKS-u, 5 bramek w tym czasie!

28:30
    Strzelcem bramki JENDRUCZEK. Rozegranie akcji na połowie przeciwników, Jendruczek dostał piłkę na prawej stronie, poprawił ją sobie na nodze i strzałem na dalszy słupek bramkarz MOKS-u wpisuje się na listę strzelców! AZS UG nie istnieje w drugiej połowie, już przegrywają!

27:10
    Lisowski dobrze odczytał zamiary rywali i przejął piłkę, ale jego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce.

26:37
    Lisowski popisał się dryblingiem i podał na drugą stronę do Kożuszkiewicza, ale jego strzał złapał Sasiak.

26:12
    Strzelcem bramki OSYPIUK. Szybka kolejna bramka gości i mamy remis! Wyszedł z bramki Sasiak i niedokładnie wybił piłkę. Okazję wykorzystał Osypiuk, który przejął futsalówkę i uderzył z pierwszej piłki na pustą bramkę!

25:28
    Strzelcem bramki FIRAŃCZYK. Kożuszkiewicz dostał piłę na prawym skrzydle i zagrał w pole karne do Firańczyka, który pewnym strzałem pokonał Sasiaka i zdobył bramkę kontaktową! Jeszcze będzie tu gorąco!

24:52
    Dużo nerwowych zagrań dziś w obu zespołach, wiele niepotrzebnych strat piłki i ryzykownych podań.

22:47
    Na pustą bramkę wychodził Skiepko, został zatrzymany przez przeciwnika. Zawodnik z Białegostoku domagał się kartki oraz rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczał.

Maria Wyrzykowska

Gole: 12. Horbacz, 18. Kawka, 20. Wesserling – 21. Osypiuk, 26. Firańczyk, 27. Osypiuk, 29. Jendruczek, 31. Osypiuk

Kartki:   19. Citko (SSB), 40. Lisowski (SSB)

AZS UG Gdańsk: Burglin, Sasiak – Musik, Osiński, Kreft, Kaczmarek, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Kawka, Wardowski, Domżalski
    Jagiellonia Białystok: Jendruczek, Święciński – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Firańczyk, Skiepko

Sędzia I: Andrzej Śliwa
    Sędzia II: Tomasz Kondrak
    Sędzia III: Marcin Skwiot
    Sędzia czasowy: Łukasz Kofluk