Legia – Zagłębie L. 2:2 (koniec) | Piast – Lech P. 1:0 (koniec) | Cracovia – Pogoń 0:3 (koniec)
Lechia – Jagiellonia 2:0 (koniec)
Legia Warszawa
2:2 (1:1)
Zagłębie Lubin
Niedziela 19.05.2019, 18:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • Grupa Mistrzowska

Legia Warszawa remisuje z Zagłębiem Lubin 2:2. Piast wygrywa przed własną publicznością i to gliwiczanie po raz pierwszy w historii zdobywają tytuł mistrzowski! W meczu przy Łazienkowskiej, to Legia objęła prowadzenie, ale Zagłębie jeszcze przed przerwą wyrównało. W drugiej połowie "Miedziowi" po kontrze wyszli na prowadzenie, a wyrównanie dla Legii, w samej końcówce zapewnił żegnający się z Warszawą, Adam Hlousek. Legia w dzisiejszym spotkaniu była lepszą drużyną, stworzyła więcej sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności. Dziękujemy za wspólne emocje i za cały sezon 2018/19! Do zobaczenia w nowej kampanii LOTTO Ekstraklasy! (20:03:02)

90+6

90+5
    Remy pudłuje głową w dogodnej sytuacji! To powinno być 3:2!

90+4
    Korner dla Legii Warszawa.

90+4
    Ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Zakończył się mecz w Gliwicach – PIAST MISTRZEM POLSKI!

90+2
    Ekwilibrystyczna akcja Remy'ego, ale nic z tego nie wynikło. Legia przycisnęła w końcówce.

90+1
    Cztery minuty doliczone przez sędziego.
    90. Adam HLOUŠEK - 2:2

90
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki ADAM HLOUŠEK.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i sporo miejsca miał Hlousek, którego nikt nie krył. Zgasił piłkę i uderzył nie do obrony z bliskiej odległości! Czech ładnie żegna się z Łazienkowską.

90
    Ostatnia minuta. Legia pokazuje charakter, ale mistrzostwo już odjechało. W Gliwicach nadal 1:0 dla Piasta.
    89. Rocha marnuje świetną okazję:

89
    Pogubili krycie "Miedziowi". Rocha dostał idealne podanie na 11. metr i przestrzelił! Kolejna, świetna, niewykorzystana szansa przez Legionistów!

88
    Nakręciło się nam to widowisko w końcówce. Mares szukał miejsca do oddania strzału, ale zwlekał zbyt długo.

87
    Legioniści wyszli z szybkim kontratakiem i niewiele brakowało, a Zagłębie wbiłoby sobie "swojaka". Ostatecznie sytuację przed pustą bramką ratuje Poręba!

87
    Dośrodkowanie Starzyńskiego dokładnie w miejsce, w którym stał Rocha.

86
    Hlousek w narożniku boiska sfaulował Czerwińskiego. Rzut wolny niemalże z miejsca, z którego bije się kornery.
    83. Bliski zdobycia gola był Szymański:

83
    Ależ bomba Szymańskiego sprzed pola karnego! Piłka trafia w poprzeczkę! Jeszcze po chwili odgwizdany spalony Carlitosa.

83
    Niezła centra Stolarskiego, ale radzą sobie defensorzy Zagłębia.

83
    Legia biła korner, z którego nic nie wynikło.

Piotr

Gole: 15. Carlitos, 90. Hloušek – 32. Bohar, 58. Szysz

Kartki:   27. Szymański (LEG), 66. Rémy (LEG) – 52. Oko (ZAG)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 0:1. Foule: 19:20.
    Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Jędrzejczyk, Rémy, Luís Rocha – Antolić (72. Hloušek), Cafú, Vesović (59. Niezgoda), Hamalainen (59. D. Nagy), Szymański – Carlitos.
    Zmiany: Cierzniak – Astiz, Hloušek, D. Nagy, Radović, Agra, Niezgoda.

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balić – Czerwiński, Jagiełło (68. Poręba), Starzyński, Slisz, Bohar (78. Pakulski) – Szysz (79. Mareš).
    Zmiany: Bieszczad – M. Dąbrowski, Tosik, Pakulski, Poręba, Mareš, Dziwniel.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Kujawsko-Pomorski ZPN)