Kanada – Francja 5:2 (kon.) | Szwecja – Austria 9:1 (kon.) | Finlandia – Dania 3:1 (kon.)
Czechy – Łotwa 6:3 (kon.)
koniec
Czechy
6:3 (0:2, 4:0, 2:1)
Łotwa
czwartek 16.05.2019, 20:15 • Ondrej Nepela Arena • Mistrzostwa Świata • Grupa B
     
    Koniec meczu. (22:42:45)
     
    58:28
    Kara dla Łotwa (Ralfs Freibergs – 5 min., natarcie + Kara meczu, natarcie).
    58:28 Jakub Voráček (CZE) - 6:3
     
    58:28
    Bramka dla Czech!
    Strzelcem bramki JAKUB VORÁČEK. Asysta Michael Frolík, Dominik Simon.
    55:08 Lauris Darzinš (LAT) - 5:3
     
    55:08
    Bramka dla Łotwy!
    Strzelcem bramki LAURIS DARZINŠ. Asysta Oskars Cibulskis.
     
    54:52
    Kara dla Czechy (Kara techniczna dla drużyny – nadmierna ilość zawodników na lodzie). Penalty served by Ondřej Palát.
     
    46:48
    Kara dla Czechy (Michal Moravčík – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
    45:44 Dominik Simon (CZE) - 5:2
     
    45:44
    Bramka dla Czech!
    Strzelcem bramki DOMINIK SIMON. Asysta Jakub Voráček, Michael Frolík.
     
    40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.
     
    40:00
    Druga tercja skończona.
    38:40 Jakub Vrána (CZE) - 4:2
     
    38:40
    Bramka dla Czech!
    Strzelcem bramki JAKUB VRÁNA. Asysta Radek Faksa, Radko Gudas.
    37:38 Jakub Voráček (CZE) - 3:2
     
    37:38
    Bramka dla Czech!
    Strzelcem bramki JAKUB VORÁČEK. Asysta Dominik Simon, Filip Hronek.
     
    31:59
    Kara dla Czechy (Jan Rutta – 2 min., nadmierna ostrość w grze).
    31:01 Jan Kovář (CZE) - 2:2
     
    31:01
    Bramka dla Czech!
    Strzelcem bramki JAN KOVÁŘ. Asysta Ondřej Palát, Petr Zámorský.
     
    27:21
    Kara dla Czechy (Tomáš Zohorna – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
    Bramki i asysty: 26. Hronek, 32. Jan Kovář (Palát, Zámorský), 38. Voráček (Simon, Hronek), 39. J. Vrána (Faksa, Gudas), 46. Simon (Voráček, Frolík), 59. Voráček (Frolík, Simon) – 7. Indrašis (Darzinš, Cibulskis), 14. Darzinš (Balcers, Cibulskis), 56. Darzinš (Cibulskis)


    Czechy: Bartošák (Francouz) – D. Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, Gudas, J. Kolář, D. Sklenička, Zámorský – Frolík, Simon, Voráček – Palát, Faksa, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, H. Zohorna, T. Zohorna.
    Łotwa: Merzlikins (Gudlevskis) – Sotnieks, Freibergs, Cibulskis, A. Kulda, Balinskis, Galvinš, Zile – Darzinš, Rihards Bukarts, Indrašis – Balcers, Blugers, Meija – Roberts Bukarts, Keninš, Batna – Dzierkals, Gegeris, Bičevskis – Marenis.

    Sędziowie: Gouin (CAN), Tufts (USA) – Golyak (BLR), Oliver (USA)

    Widzów: 9 084