Kanada – Francja 5:2 (kon.) | Szwecja – Austria 9:1 (kon.) | Finlandia – Dania 3:1 (kon.)
Czechy – Łotwa 6:3 (kon.)
koniec
Kanada
5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Francja
czwartek 16.05.2019, 16:15 • Steel Arena • Mistrzostwa Świata • Grupa A
     
    Koniec meczu. (18:33:04)
     
    57:37
    Kara dla Francja (Florian Chakiachvili – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).
     
    57:17
    Kara dla Kanada (Thomas Chabot – 2 min., uderzanie).
     
    56:31
    Kara dla Kanada (Anthony Mantha – 2 min., atak kijem trzymanym oburącz).
    Kara dla Francja (Damien Fleury – 2 min., zahaczanie).
    50:27 Mark Stone (CAN) - 5:2
     
    50:27
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki MARK STONE. Asysta Jonathan Marchessault.
    48:48 Anthony Mantha (CAN) - 4:2
     
    48:48
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki ANTHONY MANTHA.
    42:55 Anthony Rech (FRA) - 3:2
     
    42:55
    Bramka dla Francji!
    Strzelcem bramki ANTHONY RECH.
     
    40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.
     
    40:00
    Druga tercja skończona.
    36:13 Damien Fleury (FRA) - 3:1
     
    36:13
    Bramka dla Francji!
    Strzelcem bramki DAMIEN FLEURY. Asysta Florian Chakiachvili, Anthony Guttig.
     
    34:19
    Kara dla Kanada (Darnell Nurse – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
     
    28:13
    Kara dla Francja (Valentin Claireaux – 2 min., trzymanie).
     
    23:51
    Kara dla Kanada (Damon Severson – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
     
    20:01
    Druga tercja rozpoczęta.
     
    20:00
    Pierwsza tercja skończona.
    16:15 Anthony Cirelli (CAN) - 3:0
    Bramki i asysty: 9. Mantha (Theodore, Severson), 11. Nurse (Marchessault, Dubois), 17. Cirelli (Couturier, S. Reinhart), 49. Mantha, 51. Mark Stone (Marchessault) – 37. Fleury (Chakiachvili, Guttig), 43. Rech


    Kanada: Hart (M. Murray) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, P. Myers, Theodore – Dubois, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Jost, Henrique, D. Strome – Joseph, Bertuzzi.
    Francja: Buysse (Ylönen) – Gallet, Hecquefeuille, Chakiachvili, Thiry, Janil, Crinon, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Ritz, Treille, Bertrand – Valier, Berthon, Leclerc – Perret.

    Sędziowie: Ohlund (SWE), Reneau (USA) – Lhotský (CZE), Malmqvist (SWE)