Crystal Palace – Man City 1:3 (koniec) | Liverpool – Chelsea 2:0 (koniec)
Liverpool F.C.
2:0 (0:0)
Chelsea F.C.
Niedziela 14.04.2019, 17:30 • Anfield, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 34

Liverpool wygrywa w hicie kolejki z Chelsea 2:0 i wraca na fotel lidera Premier League. Jednak Manchester City wciąż ma jeden mecz rozegrany mniej. Druga połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych Jürgena Kloppa, który teraz bawi się z kibicami. "The Reds" po przerwie rzucili się do ataku i w ciągu dwóch minut strzelili dwa gole. Ozdobą tego spotkania jest fenomenalna bramka Salaha z dystansu. Kto zgarnie mistrzostwo Anglii – Manchester City czy Liverpool? Do końca sezonu pozostało tylko parę kolejek. Emocji na Wyspach Brytyjskich nie zabraknie. To wszystko na dziś z Anfield. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (19:28:04)

90+3

90+3
    Alexander-Arnold uprzedził Barkley'a i wybił futbolówkę z pola karnego Alissona.

90+1
    Kante uderzył głową po dośrodkowaniu Hazarda. Futbolówka wyłapana przez Alissona.

90
    Trzy minuty doliczone do spotkania.
    90. Mane kropnął z ostrego kąta. Uderzenie zdołał sparować Kepa.

90
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Mohamed Salah, na boisku pojawia się Xherdan Shaqiri.

88
    Kepa obronił uderzenie Mane z ostrego kąta. Przewaga Liverpoolu w drugiej połowie nie ulega żadnej wątpliwości.

86
    Kepa wybiegł z bramki i nie trafił w piłkę poza polem karnym. Na szczęście dla bramkarza Chelsea, Mane nie dobiegł do futbolówki.

84
    Higuain zgarnął piłkę po błędzie Robertsona. Jednak Chelsea nie zdołała tego wykorzystać.

83
    Wrzutka Salaha z rzutu rożnego kompletnie nieudana. Goście próbują wyjść z kontrą.

82
    Mane urwał się lewym skrzydłem, jednak nie zdołał zacentrować w pole karne. Futbolówka odbiła się od Azpilicuety.

80
    Zagranie Hazarda w pole karne gospodarzy do Barkley'a przeciął Alexander-Arnold.

79
    Dośrodkowanie Milnera spod chorągiewki na bliższy słupek trochę za niskie. Chelsea wychodzi z kontrą.

78
    Christensen wyprzedził Firmino w polu karnym Kepy. Rzut rożny dla Liverpoolu.

77
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Jordan Henderson, na boisku pojawia się James Milner.

76
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Ruben Loftus-Cheek, na boisku pojawia się Ross Barkley.

74
    Henderson ucierpiał w środku pola. Goście przesunęli się do ataku, ale bardzo mało z tego wynika.

Radosław Łączkowski

Gole: 51. Mané, 53. M. Salah

Kartki:   44. Azpilicueta (CHE)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 15:6. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 3:2. Foule: 5:9.
    Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Henderson (77. Milner), Fabinho, Keïta (66. Wijnaldum) – M. Salah (90. Shaqiri), Firmino, Mané.
    Zmiany: Mignolet – Lovren, Milner, Wijnaldum, Shaqiri, Sturridge, Origi

Chelsea F.C.: Arrizabalaga – Azpilicueta, Rüdiger (40. Christensen), David Luiz, Emerson – Kanté, Jorginho, Loftus-Cheek (76. Barkley) – Willian, E. Hazard, Hudson-Odoi (56. Higuaín).
    Zmiany: Caballero – Christensen, Kovacić, Barkley, Pedro, Giroud, Higuain

Sędziowie: Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett – Craig Pawson