Polska – Szwajcaria 0:0 (koniec) | Czechy – Grecja 3:1 (koniec)
Polska
0:0 (0:0)
Szwajcaria
Wtorek 26.03.2019, 15:00 • Peteseilles-Avoine • Eliminacje Mistrzostw Europy U19

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:07:58)

Polska zakończyła walkę w eliminacjach do mistrzostw Europy bezbramkowym meczem ze Szwajcarami. W całym turnieju we Francji nie strzeliła gola i zakończyła go na trzecim miejscu w grupie z dwoma punktami za remisy z gospodarzami oraz Helwetami. Już po drugiej kolejce straciła szansę na awans. Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu podopiecznych Dariusza Gęsiora. Po przerwie kilkakrotnie zatrudnili golkipera przeciwnika, ale ponownie nie znaleźli sposobu na jego pokonanie. Ożywczo na grę Biało-Czerwonych wpłynęło wejście z ławki rezerwowych Krzysztofa Kubicy i Mateusza Żukowskiego. Ten drugi oddał dwa uderzenia w światło bramki. Próbowali też przerwać niemoc strzelecką Jakub Kiwior oraz Mateusz Praszelik, ale bezskutecznie.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

89
    Neuenschwander interweniował po uderzeniu Jakuba Kiwiora. Popracował zdecydowanie bardziej w drugiej połowie niż w pierwszej bramkarz reprezentacji Szwajcarii, ale nie pozwala sobie na kapitulację.

89
    Lars Traber nieprzepisowo zatrzymywał przeciwnika. Piłka dla młodych reprezentantów Polski.

86
    Ruben Del Campo jest stałym egzekutorem rzutów rożnych w reprezentacji Szwajcarii. Polacy potrafią zneutralizować jego dośrodkowania i nie dopuszczają do strzałów po nich.

83
    Sohm dostał żółtą kartkę za faul na Mateuszu Praszeliku. Nie oszczędza sędzia zawodników.

82
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Tabiś, na boisku pojawia się Mosakowski.

79
    Neuenschwander! Skuteczna interwencja bramkarza reprezentacji Szwajcarii po strzale Mateusza Żukowskiego. Wniósł dużo ożywienia wprowadzony w przerwie pomocnik, ale także nie znajduje sposobu na zdobycie bramki.

77
    Kilkanaście minut do końca spotkania. Piłkarze powinni postawić wszystko na jedną kartę.

74
    W ostatnich minutach bramkarza Szwajcarów próbował pokonać Mateusz Żukowski, jednak zmiennikowi nie udało się trafić w bramkę. Odetchnęli z ulgą zawodnicy z alpejskiego kraju.

72
    Nishan Burkart dostał żółtą kartkę za ostre przewinienie na Mateuszu Praszeliku.

71
    Zablokowane uderzenie Burkarta. Cały czas bezbramkowo i coraz mniej nadziei, że cokolwiek się w tej materii zmieni.

68
    Meik Nawrocki wbiegł w pole karne przy okazji rzutu wolnego wykonywanego przez Marcina Grabowskiego. Uderzenie środkowego defensora było niecelne.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Kiwior. Trzecie napomnienie dla reprezentanta Polski.

66
    Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Ndoye, na boisku pojawia się Gonzalez.

66
    Zablokowany strzał Sohma. Po próbie zmiennika jeszcze szansa na zaskoczenie Cezarego Miszty z rzutu rożnego.