Clearex – AZS UŚ 10:4 (koniec) | Szczecin – Jagiellonia 3:2 (koniec) | Red Dragons – Zduńska Wola 4:6 (koniec)
Red Devils – Piast 3:4 (koniec) | AZS Gdańsk – Rekord 3:13 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:2 (0:0)
Jagiellonia Białystok
Sobota 23.03.2019, 17:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 22

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:30:17)

Po przerwie rozwiązał się woreczek z bramkami w Szczecinie. Na prowadzenie wyszedł Słoneczny Stok Białystok, jednak następne trzy gole strzeliła Pogoń i wywalczona w tym fragmencie meczu przewaga wystarczyła jej do odniesienia zwycięstwa 3:2. Drużyna znad Odry zdobyła w marcu już 10 punktów. Z kolei zespół ze wschodu Polski poniósł czwartą porażkę z rzędu.

40:00

39:18
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki MATEUSZ LISOWSKI.

Jeszcze mogą przeprowadzić genialny finisz przyjezdni. Do odsłoniętej bramki trafił Mateusz Lisowski. Drużyna z Białegostoku ma jeszcze trochę czasu na doprowadzenie do remisu. Będzie atakować.

38:44
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ.

Nikomu nie podał po przechwycie doświadczony zawodnik Pogoni 04 Szczecin i była to słuszna decyzja. Pognał przez całe boisko i pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. To najpewniej cios nokautujący dla Słonecznego Stoku Białystok.

38:10
    Krąży piłka po obrzeżach pola karnego Słonecznego Stoku Białystok.

37:25
    Mało czasu zostało białostoczanom na zdobycie przynajmniej wyrównującego gola. Szybko przesuwają się w obronie głęboko cofnięci gospodarze.

35:45
    Przerwa na żądanie trenera Pogoni.

33:50
    Świetna interwencja Norberta Jendruczka po strzale po ziemi. Dzięki doświadczonemu bramkarzowi nadal tylko skromna przewaga podopiecznych Ołeha Zozuli.

32:20
    Z poświęceniem bronią gospodarze. Po bramce Maksyma Sapona była tylko jedna szansa dla Słonecznego Stoku Białystok na wyrównanie.

31:10
    Rozwiązał się worek z bramkami w Szczecinie. Po trzecim golu przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych, który miał do porozmawiania ze swoimi podopiecznymi.

30:02
    Strzelcem bramki MAKSYM SAPON.

Po raz pierwszy w tym meczu na prowadzeniu Pogoń. Dopiero po stracie gola zabrali się za prowadzenie gry i za poprawianie wyniku gospodarze. Maksym Sapon trafił do siatki po raz pierwszy w Futsal Ekstraklasie.

28:29
    Strzelcem bramki ROMAN KONDIUCH.

Nie nacieszyli się długo prowadzeniem przyjezdni. Nie minęła minuta i Ukrainiec znalazł sposób na pokonanie Norberta Jendruczka. Spotkanie otworzyło się po długim klinczu.

27:48
    Strzelcem bramki DAMIAN GRABOWSKI.

Długo trzeba było czekać na pierwszego gola. Cierpliwi kibice z Białegostoku zostali nagrodzeni. Zatańczyła piłka blisko bramki Pogoni i potrafił ją tam wepchnąć z bliska do siatki Damian Grabowski.

25:30
    Pogoń 04 Szczecin stawia na kontrataki. Po ostatnim z nich było szalenie niebezpiecznie. Dwukrotnie interweniował Norbert Jendruczek. Trudno było kibicom uwierzyć, że zatrzymał piłkę po dobitce Mateusza Jakubiaka.

25:05
    Wymieniają podania przyjezdni i szukają sposobu na przedostanie się pod bramkę Daniela Szklarza. Udaje się sporadycznie w drugiej połowie.

23:15
    Nadal większy wpływ na przebieg spotkania mają futsaliści z Białegostoku.

22:05
    Szybki kontratak Słonecznego Stoku Białystok zakończył się uderzeniem z dystansu obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Daniela Szklarza.