Puszcza – Miedź 0:1 (koniec)
Puszcza Niepołomice
0:1 (0:1)
Miedź Legnica
Czwartek 14.03.2019, 16:15 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna Puchar Polski • Ćwierćfinał

Ostatni ćwierćfinał Pucharu Polski nie przynosi niespodzianki. Faworyzowana Miedź Legnica pokonuje Puszczę Niepołomice 1:0. Rozstrzygające trafienie padło już w 2. minucie meczu, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Peteri Forsella. Dziękujemy za wspólne emocje! (18:09:09)

90+4

90+4
    Szczepaniak uderza z 10. metra wprost w Kanibołockiego! Mógł to lepiej wykończyć pomocnik gospodarzy!

90+4
    Rzut rożny dla Puszczy.

90+2
    Na pozycji spalonej wychodzący na czystą pozycję Bąk.

90+1
    Ależ groźnie było w polu karnym Puszczy! Najpierw Augustyniak, a po chwili Piasecki w dogodnej sytuacji nie potrafili oddać skutecznego strzału!

90
    Ostatnia minuta. Puszcza na coraz większym ryzyku, ale dobrze bronią się legniczanie, wybijając piłkę na uwolnienie.

88
    Dobra interwencja Kanibołockiego na przedpolu. Ostatnie dwie minuty plus to, co doliczy arbiter Dobrynin.

87
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Forsell, na boisku pojawia się Szczepaniak.

86
    Na trybunach głośny doping gospodarzy. W Niepołomicach wciąż wierzą w odwrócenie losów meczu.

85
    Nowak ładnie zgasił spadającą piłkę na 16. metrze, ale strzał z prostego podbicia sporo minął bramkę!

84
    Miedź wywalczyła rzut wolny na połowie rywali. Urywają czas goście, którzy są coraz bliżej półfinału Pucharu Polski.

83
    Coraz mniej czasu dla Puszczy. Wysoko ustawieni gospodarze szybko próbują przedostać się w okolice pola karnego Miedzi.

82
    Zaskakujący strzał z dystansu i ostrego kąta Szczepaniaka. Bez powodzenia.

80
    10 minut gry do końca. Puszcza zaczyna podejmować coraz większe ryzyko.

77
    Była szansa na gola wyrównującego! Kanibołocki broni nogami po strzale Stępnia z pola karnego!

77
    Miljković przerywa faulem kontratak Puszczy. Żółta kartka.

76
    Forsell ładnie wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Piaseckiego, ale w podanie wmieszali się rywale.

75
    Puszcza doszła do uderzenia głową, ale dobrze ustawiony Kanibołocki wyłapał piłkę zmierzającą w środek bramki.

Piotr

Gole: 2. Forsell

Kartki:   68. Żytek (PSZ) – 16. Pikk (MLE), 33. Żyro (MLE), 59. Augustyniak (MLE), 77. Miljković (MLE)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 9:7. Rzuty rożne: 10:0. Spalone: 2:3. Foule: 11:15.
    Puszcza Niepołomice: Mleczko – Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk – Szczepaniak, Kotwica, Stefanik (62' Orłowski), Nowak, Żytek – Tomalski (74' Bąk).
    Zmiany: Przybysz – Bąk, Zagórski, Sajdak, Widejki, Orłowski, Furtak.

Miedź Legnica: Kanibołocki – Żyro, Musa, Miljković – Pikk (67' Camara), Augustyniak, Borja Fernandez, Ojamaa – Santana, Piasecki, Forsell (87' Szczepaniak).
    Zmiany: Sapela – Garguła, Szczepaniak, Bożić, Camara, Purzycki, Makuch.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódzki ZPN)